Споделена история от Тинейджърски

Закъснява ми.. притеснявам се много.. :S
Здравейте, на 12 съм и ми закъснява с 9-10 дена. Чувала съм, че първите 2 години може да не е редовен цикъла.. но аз се притеснявам, не знам защо :(
Моля Ви кажете ми има ли нещо за което наистина трябва да се притеснявам?
ПС: Истина ли е това, че може пъвите 2 години да ти закаснява..??
не искам да казвам на майка ,да я притеснявам за няма нищо ...
Благодаря предварително!!!

Коментари

1.   Както са ти казали, нормално е да имаш нередовен цикъл на твоята възраст. Винаги можеш да отидеш на профилактичен преглед на гинеколог обаче, за да си спокойна. Даже е препоръчително да го направиш.

2.   Докато не станеш поне на 18 - 19 това закъсняване не е страшно. Чак към 18 - тата година цикъла се регулира. И не е само първите 2 години.

3.   Абе няма проблем :) . Въобще не се притеснявай. Аз също съм на 12 и ми е редовен, но имам приятелка, на която и закъснява дори с месеци не й идва, и е напълно здрава :)

4.   Здравей аз също сам на 12 дори 11 и имам цикъл от близо година. Когато ми дойде ме аз знаех какво е но не исках да казвам на мама половин година крих от нея че ми е дошъл. Но тя разбра защото една сутрин видя петно по чершавите ми.

Но няма значение. Нормално е и на мен миналия месец ми закъсняваше и то не съм нс 10 дена а със почти 30. Ще ти дойде рано или късно дори имам съвет аз сам авторката на статията МЕНЗИС в spodeli.net в Тинейджърски на 2 страница ако искаш виж я там има и полезни съвети от коментарите и още нещо възможно е някои месец да ти пропусне е знай че после ще си го навакса спокойно

5.   Благодаря ви :)

6.   Еми дае и на мене отначало като ми дойде след това 6 месеца не ми беше дошло. Ама после се редовно почна да ми идва:) споко

7.   И аз съм като теб. Миналия месец ми закасня с 10 дена и много се оплаших. Знаех че има възможност да ми закаснява, защото съм на 12. Аз много мразя когато съм в цикъл защото се чувствам адски мърсна и ужас. Така че споко. Ще ти дойде.

8.   Миличка не се притеснявай изобщо. Това че може да закъснява първите 2 години е напълно вярно. На мен през първата година ми прескочи цели 5 месеца и после цикъла ми стана редове.

9.   Ако не си водила полов живот няма за ква да се притесняваш това е съвсем нормално.

10.   Не се тревожи аз съм на 13 и ми идва някога нормално понякога ми закъснява с месец дори първия път когато ми дойде беше лятото и след това ми дойде чак след два месеца.
Няма страшно почти при всички е така.

11.   Не се притеснявай притеснението само ще забави цикъла ти още повече.

12.   Аз съм на 11 години тази година е пиржата ми година и мой цикъл вяка месец закъснява няма страшно нещо от това

13.   Ами аз съм на 13 и ми идва когато си поиска много ми е неприятно и незнам майка ми знае и тя още повече ме паникьосва не знам какво да правя вече

14.   Ами аз съм на 12 също и два пъти ми е идвало... Сега чакам следващата мензис, но ми закъснява доста-вече около месец. Ама и аз съм чувала, че наистина първите години не е регулирано и не се притеснявам.

15.   иИпри мен е така, но и аз незнам какво да направя. Аз също съм на 12 год :(

16.   закъснява ми с 6 месеца а съм девствена...за пръв път ми доди март месец след това юни вече е декември а още не ми е дошло някакви съвети

17.   Не се притеснявай :) аз съм на 16 и ми закъснява с по 5 - 6 дена.Това е сложен хормонален процес,който в периода на пубертета има известен дисбаланс .Спокойно това е една от трудностите да си жена ..за жалост само една от тях ;d :)

18.   дъщеря ми е на 11 трябваше да и доиде на 7. 3. 11 а сега е 18. 3. 11 моля даите ми саВЕТ

19.   Незнам но мисля че си бременна

20.   И аз съм на 12 и да ти кажа веднъж цял месец си умирах от кеф че нямам цикъл и се оказа че няма нищо просто се регулира.. Но по принцип сега съм на морето и за да свършва по -бързо пия витамин C :)!

21.   До 19... Недей да шашкаш момичето! ... :Д

23.   Имам нужда от съвет... аз съм на 14 и имам цикъл от две години. Закъснява ми с 10 дена и не знам защо. Не съм правила секс, вярно е че преди два месеца се самозадоволявах но само това. Просто съм много притеснена. На какво може да се дължи закъснението?

24.   Aз съм на 12 години и ми дойде Февруари месец в началото след това в края, после на 29 март и от тогава не ми е идвало сега е 3 юни.... Страх ме е, не съм водила полов живот само съм маструбирала... ПОМОЩ

28.   Посъветвай се с гинеколог аз също съм на 12

29.   На мен пък ми подранява. Нормално е. :)

31.   О, Боже, 12 - годишни пикли тръгнали да дават съвети. Значи.. аз като човек с дългогодишен опит в "цикъла" :D, да ти кажа да не се шашкаш. Аз на твоята възраст нямах цикъл, на мен ми дойде на 13 г., но като цяло след първия месец спря за близо година. Майка ми разбира се се шашна и реши да ме заведе на гинеколог. Гинекологът каза това, което са ти казали на теб - НОРМАЛНО Е. Напълно е нормално да не ти идва редовно. Тогава препоръча на майка ми да пия противозачатъчни, за да предизвикам идването му, но тя отказа, защото навремето противозачатъчните не бяха най-прекрасните неща, които една жена може да си причини.

Така че не се шашкай, ще се оправят нещата.

32.   Здравейте всички! Чета и се опитвам да се самоуспокоявам, че всичко уж е нпрмално, но... Дъщеря ми е на 13, 5 г. За пръв път й дойде през януари 2015 и до август нямаше пропуск. Вече свършва септември, а още чакаме. 2 месеца липса! Опитах с чай от дивисил и джинджифил - без ефект. Има леко безцветно течение, напрежение долу ниско и това е. Проблемът ни е, че живеем в държава, където медицината не е много читава и намам къде да я заведа за консултация. Уточнявам, че не сме в България.

33.   До 32 - вероятно е аномалия, която ще премине. Нека спортува, малко бягане, коремни преси - може да помогне. Бих препоръчала Агнес - добавка за регулиране на цикъла. Във вашата държава може да я има под друго наименование, поверете листовката. Ако не помогне, поне няма да навреди. Успех!

35.   Аз съм на 12 години от няколко месеца имам цикъл и по-миналият месец ми закъсня с 28 дни. На следващият месец когато трябваше да ми дойде ми дойде съвсем нормално така че не се притеснявай ще ти дойде.

37.   Мило момиче, не се притеснявай те първа ще ти идва и ще спира!
Когато на мен ми дойде за първи път след това го чаках от май до октомври, не се притеснявай нормално е сега да не е редовен ще прескача месеци.

38.   Не се притеснявай, нормално е цикълът да ти е нередовен в началото. Случва се да пропуска също, ако си болна, ако си се притеснила за нещо, а понякога и климатът оказва влияние. Бъди спокойна, затопляй се с топли душове и дрехи, можеш да си хапваш меденки или пък кисело мляко с канела. :)

46.   Здравейте! Аз съм на 11 и за пръв път ми дойде преди два месеца;но от тогава когато ми дойде за последен път са минали 29 дни и се притеснявам. Попринцип казват че е нормално в началото. Според вас нормално ли е?

48.   Здравейте! Аз съм на 12 и имам цикъл от около 1 година. Закъкнявало ми е много пъти, дори помня, че един път пропусна 1 месец и чак след това ми дойде отново. За последно ми дойде на 1-септември, а сега вече сме 12-ти октомври и още не ми е дошло. Което значи, че ми закъснява с около две седмици. Не съм водила полов живот. Някои казват, че е нормално да ти закъснява първите няколко години, но аз въпреки това се притеснявам. Може ли съвет? !

49.   И на мен ми трябва помощ, аз също съм на 12 години и ми закъснява с 10 дена, аз се състезавам професионално по ски алпийски дисциплини и преди седмица ми започнаха сухите тренировки в НСА веднага след три месечната карантина, аз и през карантината тренирах но по-леко от сегашните ни тренировки. Та въпроса ми е- дали е нормално да ми закъснява? Втората причина е, че качих два килограма през тази карантина, а аз сега почти не се храня- само на обяд и малко на вечеря. Нормално ли е и ще ми се отрази ли това, че почти не ям на здравето и дали се отразява на цикъла ми.

50.   Номер 19 Стига си плашила момичето! И аз съм на 12 и в момента ми закъснява вече 3-4 дни, а да съм бременна? Абсолютно нормално е. Всичко това се предизвиква най-много от стрес. Към авторката:Не се притеснявай, нормално е. Все още не ти се е регулирувал цикъла споко :)