Споделена история от Тинейджърски

Сутиен спира ли разтежа на гърдите?
Здравейте! Нуждая се от помощ. Аз съм на 12 години и имам цикъл, майка ми знае за това (имам го вече от 1 година). Но най-големият ми проблем са гърдите. Гърдите ми са малки, започнаха да растат от година и половина. Забелязвам, че вече почти не растат. Това нормално ли е? Ще пораснат ли?

Както и да е. Майка ми ми купи сутиен миналата година. Мен ме беше срам да го нося, а тя даже ми казваше да си го слагам и ме питаше защо не го нося.

Но тази година всичко се промени. Няколко пъти си го сложих, защото блузите ми прозират и майка ми видя. Каза ми да не го нося, защото няма да ми порастат. Аз се почувствах ужасно, скрих се и не знаех да плача ли, да се смея ли. Не знам. Чета в интернет, че няма значение дали носиш сутиен докато ти растат, защото всичко идва от гените ( майка ми попринцип не е с много големи гърди) и може ли да не ти пораснат като носиш сутиен? Моля ви, споделете мнението си. Може ли гърдите ми да не пораснат, защото съм носила сутиен?

Коментари

1.   Не знам дали е вярно това дето ти казала майкати, но според мен е най добре да носиш боденце то е едно късо и може да го ползваш вместо сутиен докато ти пораснат гърдите малко повече. Иначе не се притеснявай има време да растат.

2.   Ще порастнат, спокойно. Аз съм на 12 също, когато бях на 11 носих размер 70А, сега съм 75В, смятай.

3.   Хахахаха! Ох да пази Господ от неуки, зле образовани майки като твоята! Както ти правилно се ориентираш, всичко опра до ген :) Ако майка ти няма големи гърди, нямали са и бабите ти и ти няма да имаш, без значение носиш или не сутиен. Носенето само ще предотврати гърдите ти да увиснат и да имат неестетична форма след време, така че дори е препоръчително да го носиш. Разбира се, вечер, когато спиш, не, че някои и тогава го носят :))

Харп

4.   Ами аз да ти кажа съм на 14 години и твоите гърди са по големи, защото моите не растат ( даже не са и започнали още). Няма такова нещо че сутиена спира растежа. Това са глупости. Гърдите ще ти пораснат, защото те са генетично заложени. Може да са мнннн малки или мнннн големи и да пораснат късно ( като при мен ), но ще ти пораснат. И мисля че е добре да носиш сутиен, защото първо ще ти прозира а и ще ти е по удобно и ще имат някаква форма, но не го стягай много. Аз чакам с години да ми пораснат, но увии.!!! Не мога да изпълня дори 70А!!! И да, плакала съм заради подигравките все пак съм 8 клас и вече всички имат гърди, а аз не!!!!

5.   Мила лоя, зависи от сутиена, ако ти е малък и ти стяга бюста, няма да ти растът, поне при мен е така, носи по - голям сутиен и се храни редовно и спокойно няма да се притесняваш за глупости.
S. I. S.

6.   Аз имам същия въпрос?

7.   Майка ти използва обратна психология. Като ти е казала да носиш сутиен, ти не си го носила. Сега ти казва да не го носиш като по този начин смята, че ти ще направиш обратното на това, което ти казва. Според мен, това, че ако носиш сутиен гърдите ти спират да растат е някакъв мит. Според мен е повече ген, ако имаш баби с големи гърди може да се надяваш на голям бюст, но ако нямаш - не се надявай.
~*Отхвърлената*~

8.   Това е някаква глупост! Всичко е заложено на ген. Аз нося от 11 годишна и нямам много големи, но някак си се обнадеждявам, че ще пораснат, тъй като майка ми, леля ми, сестра ми, баба ми и т. н. имат големи. На сестра ми примерно са започнали да растат в края на 7-ми клас, а ето, че сега са "дини" :д... Съвета ми е да не бързаш, носи сутиен, само когато излизаш някъде, а когато си вкъщи може и да го махаш :)
Късмет!

-Лимонка :)

9.   Наследствено е... щом гърдите на майка ти са малки, и твоя размер ще бъде приблизително същия. Колкото до сутиена-не се притеснявай, няма такова нещо....
saddy :)

10.   Според мен ако си стягаш много сутиена няма да ти порастат. Но ако си го носила така че да не ти стяга значе ще могат да ти пораснат. Но ако наистина е от гените и майкати има малки гърди може и твоите да са малки.

-Шоколадената.. :)))

11.   Ами сутиен с подплънки, ако гърдите са започнали да растат вече? ! Ще попречи ли на разтежа?

12.   Разбира се че няма да спрат да ти растат освен ако не го стягаш прекалено! апък камо ли за този с подплънките! ще ти кажа едно от мен. Ако майка ти има малки гърди не се надявай на много големи! И щом от толкова малка са почнали да ти растат ще спрат по някое време и няма да станат по големи от това което са станали. аз съм на почти 14 и сега чак почват да ми наедряват майка ми има много големи но да кажа честно аз не искам много големи.. имам съвет! пий повечко боза(ако обичаш) и за здрав организъм кажи на майка ти да ти купи бирена мая на таблетки от аптеката. не са особенно приятни на вкус обаче са полезни за организма ! те са като обикновени витамини . желая ти успех и ВИНАГИ носи сутиен или бюстие с подплънки за да не ти се личат зърната през блузките.

-Cutie Pie?

13.   според мен не спира растежа, и аз преди се страхувах да нося, но свикнах..

14.   За всеки човек е индивидуално сигурно но за мен специално откакто спрях да нося сутиен с подплънки гърдите ми пораснаха за 2 години а преди бяха по малки,сега съм 24

15.   Не се притеснявай! Само не си го стягай много. Аз също съм на 12, но нямам почти никакви гърди.

16.   Здравейте на всички. Моля ви отговорете ми. Почти на 14 съм и нося само бюстиета и то от 12 годишна. Гръдната ми обиколка е 77 а подгръдната е 73. Нуждая ли се от сутиен и какво да кажа на майка ми, защото аз миналата година я питах и тя ми каза че ми е рано и нз какво да правя а всички мои приятелки вече носят сутиен. Моля ви помогнете ми кажете ми дали вече съм голяма за сутиен и какво да правя!!!

18.   Това не е вярно. Но все пак според мен няма нужда да носиш при положение че си плоска

19.   Гръдната ми обиколка е 80 това как е за възрастта ми? (На 11 г. съм)

20.   Няма никакво значение дали носиш сутиен или не. Това няма как да окаже влияние върху размера им. По-скоро се примири, че щом на майка ти не са големи и твоите няма да пораснат много. Ама все пак си само на 12, тепърва ще има да се развиваш. Превръщането на момичето в жена отнема няколко години, така че до към 18 още колко време имаш. Така, че ако не ти е удобен сутиена не го носи, но в един момент гърдите ти ще пораснат още и тогава ще видиш какво удобство е сутиена, но явно за сега още нямаш нужда от него.

21.   , , Сутиенът спира ли раЗтежа на гърдите? " Това е все едно да попиташ, дали тесните дрехи помагат на дебелите да отслабнат... Със сутиен, или без - те отново ще започнат да се "развиват", все пак си още малка, няма как на 12-годишна възраст да си с балкон на чалга певица. ;) Имай търпение!

Поздрави,
Mr. Panda a. k. a. Momo

22.   Не спира растежа но не е препоръчително да го стягаш много защото още се развиват имам приятелки на 15 дето нямат гърди а други който бяха така миналата година сега да ги видиш какви големи са им а други на 12-13 имат така че всичко е до организма спокойно и носи сутиен смешно е да са ти изписани както ти каза да си личат по по тясните дрешки така че кажи на майка ти че така ти е по удобно да не се меси обясни и ще е разбере

23.   На 13 съм и съм чувала, че трябва да болят малко от време на време започнаха да ми растат преди две години, даже три но не ме болят, мама няма мн големи, защото на 9 е била блъсната от кола и е била 50 дни в кома, мисля че нейното е заради натиска на колата върху нея

24.   Аз съм на 12 години, според мен това за спирането на растежа са спъл и глупости! Аз имам най-големи гърди от моя клас, първоначално сутиена е стегнат, но с времето се отпуска :) така че изводът е: носи си сутиен! Гледай да не е много стегнат! И дори и ако го носиш през нощта ( поеечето хора не го правят, но аз си спя с сутиен) това няма да попречи на растежа! Късмет! Надявам се да съм помогнала

25.   Здрaвейте! Нуждaя се от помощ когaто пушa спирa ли рaстежa или не. Зaщото когaто пушa ми спирa цикълa и aз се притеснявaм дaли е от цигaрите или не.

26.   Здравейте аз съм на 12 по едно време ми бяха спрели да растат, но сега забелязах, че пак почнаха да ми растат. Когато бях на 11 започнаха да ми растат и първоначално ми бяха по острички, но се пооправиха, та въпроса ми е дали може да нося сутиен?