Споделена история от Тинейджърски

Идиот е, но го обичам!
Здравейте, четете историята на едно 17-годишно момиче от град София. Преди няколко месеца се запознах с едно момче, с което си допаднахме веднага. Той не беше от най-примерните - пушеше коз, не се разбираше със семейството си и беше нередовен в училище, но бях готова да се примиря с това. Проблемът е, че с най-добрата ми приятелка, когато сме заедно вършим глупости и решихме, че ще е забавно да му спогодим номер. Няма да споменавам какво точно направихме, но след това се почувствах виновна и задължена да му кажа.

Е, признах му, но отношенията помежду ни коренно се промениха. Той стана малко по-дръпнат и започна да се държи леко подигравателно, въпреки че продължаваше да ме търси, а и ме уверяваше, че станалото е забравено. Аз от своя страна се почувствах унижена от постъпката си и реакцията му и също започнах да се държа по-студено, опитвайки се да демонстрирам безразличие, което всъщност не изпитвах.

След това щяхме да се видим, той ми върза тенекия. Изживях го много тежко и изведнъж спярхме да поддържаме връзка. Нито той се обади да се извини, нито аз му държах сметка. Минаха няколко седмици и продължих живота си, внушавайки си че така е най-добре и за двама ни.

Обаче наскоро се запознах с едно друго момче от неговото училище. От него разбрах, че сега си имал друга приятелка и за някои нови лоши прояви. Отначало се почувствах отвратена, но после все повече се замислях за него и установих, че ми липсва.

Искам да подновим връзката си, но не знам как. Решила съм това лято доста да се променя (както външно, така и вътрешно). Имам някои недостатъци за дооправяне, освен това трябва да си вдигна малко самочувствието. Според вас заслужава ли си да се боря за него, след толкова време? Все си мисля, че нещата биха могли да се развият по друг начин и се е получило огромно недоразумение. Благодаря ви предварително за вниманието! :))

Коментари

1.   Според мен той не си заслужава. Вярно сгрешла си, но той е постъпил по - зле. Намери някой по - добър.

2.   Не се променяй заради него, а заради самата себе си :) Както спомена N1 не си заслужава :) Има много по-добри от него

3.   По-малка съм, но имам подобна история. :) Според мен не си струва да се променяш, заради някого. Ако го правиш само, за да го впечатлиш-недей, не си струва. Едва ли той мисли така, както ти постоянно мислиш за него. Ще намериш някого, с когото ще си паснете. Трудно ще го забравиш, но не рискувай. Ако има втори път, ще има и трети...