Споделена история от Тинейджърски

14 годишна съм и не ми е дошло
Здравейте. Внимателно огледах темите и не видях такава, като моята. Искам да ви попитам, защото вече малко се притеснявам. Май месец навършвам 14, а още не ми е дошло и гърдите ми тепърва започват да се развиват. Имам течение още от 5 клас, но нищо друго. Последните месеци се засили. До миналата година бях най-ниската в класа, но вече не е така (като се има предвид че в 1 клас бях най-високата). Притеснявам се, защото всичките ми приятелки вече имат мензис. Ако може да изкажете мнението си, дали имам право да се притенсявам? Ще ви бъда много благодарна =)

Коментари

101-113 от 113

110.   до 109 .. Момиче спокойно не се впрягай толкова , и аз бях като така миналата година сега съм на 15 и естествено имам цикъл , но не това искам да ти кажа , а , че никак не е приятно това , не бързай да порастваш , поживей си докато го нямаш , защото е голяма отврат :)) Всичко с времето си .. на мен ми дойде на 14 год. и 7 месеца .. а ти си на 13 и се притесняваш .. всеки различно се развива .. Пак ти казвам не бързай .. :) Дано съм ти била полезна !

111.   До 110 от 109 :Благодаря ти все пак, естествено че си ми полезна все пак това е вид подкрепа нали:)))

112.   И аз съм на 14 и съм също като теб. Всички в моя клас имат мензис а аз се чувствам ужасно, вече съм на 14. Ако кажа на някой от нашия клас че още не ми е дошло, със сигурност ще ми се изсмеят, но аз мисля че в това няма нищо смешно, защото на всеки му идва различно. Но бих искала да знам до кога най-късно идва?

116.   Здравейте! На 11 почти 12 съм и мисля че ми дойде. Чела съм, че не ненормално. ОК. Но не се чувствам готова. Моля дайте ми съвет. Мерси!!!!

117.   Оххх и аз съм на 14 и още не ми е дошлооо! Мнго се притеснявам защото на всички от моя клас им е! Имам бяло течение от известно време но това не ме притеснява особено! Притеснява ме това че не съм много слаба а и мисля че си имам гърди! Коментарите на останалите ме успокояват но пак се притеснявам!!!

118.   Не няма от какво да се притесняваш и аз също като теб съм май месец и ми дойде чак декември когато бях на 14. После не ми дойде почти половин година и после пак ми дойде.. *вече съм на 15*

119.   Номер 19 и аз бях като теб, но спокойно всичко ще се оправи. ;)

121.   Здравейте! Аз съм мониче на 13, но края на август ще навършва 14 и не ми е дошло и при мен нещата са много сложни и объркващи.
Това течение нз дали е течение изобщо при мен, защото имам гъбички на интимната област (долу) и не знам дали това пречи на нещо, защото ги лекувам, но все пак трудно. Иначе "течението" ми се появи февруари месец преди 2 години и не съм усетила точно кога са се появили тези гъбички можеби 6 кл. Тежа около 43кг, нормално висока съм. Имам гърди чашка A съм и имам окосмяване(навсякъде), както по учебник поне от година :Д Въпросът ми е защо не ми е дошло? Страх ме е да ме хване неподготвена на сцената(танцувам) или на училище. На сестра ми й е дошло на 12, а на мама на 13. От тези коментари до сега никой няма като моя проблем.
Предварително БЛАГОДАРЯ!

123.   Може ли да попитам нещо?!?!
Какво е това кафаво петно
на гащите ми?
Благодаря предварително!

124.   Божее темата е качена преди 7 години?!?! Много ще ми е интересно да прочета коментар от авторката, сега на 21 години. Хаха :д тъкмо може и някой съвет да ми дадеш, че аз съм на 15 и още не ми е дошло и доста се притеснявам вече. Мерси

127.   Е, темата е от 7 години, затова пиша за четящите сега!
На 12 съм. Имам бяло течение от повече от 2 години. На 5. 12. то стана кафяво за 2 дена и после се махна. Вече става април, а аз нямам менструация! Защо?
Моля ви да отговорите, защото е супер важно!
One girl

128.   Номер 123, надявам се да не съм закъсняла! Това е кафяво течение и означава, че скоро ще ти дойде! Макар че си писала преди 20 месеца и сигурно вече ти е дошло...
Номер 127.

130.   И при мен е нещо такова. На 13 съм октомври правя 14 и нямам цикъл. Имам бяло течение от 6ти клас и имам болки в корема.
Аз съм единствената която няма цикъл от моя клас. И на това отгоре и аз нямам големи гърди и съм много висока.

101-113 от 113