Споделена история от Тинейджърски

14 годишна съм и не ми е дошло
Здравейте. Внимателно огледах темите и не видях такава, като моята. Искам да ви попитам, защото вече малко се притеснявам. Май месец навършвам 14, а още не ми е дошло и гърдите ми тепърва започват да се развиват. Имам течение още от 5 клас, но нищо друго. Последните месеци се засили. До миналата година бях най-ниската в класа, но вече не е така (като се има предвид че в 1 клас бях най-високата). Притеснявам се, защото всичките ми приятелки вече имат мензис. Ако може да изкажете мнението си, дали имам право да се притенсявам? Ще ви бъда много благодарна =)

Коментари

51-100 от 113

52.   От авторката
Благодаря много на всички за това, че ме успокоихте и помогнахте най-накрая да дочакам този момент. Само да кажа на всички на които още не им е дошло- радвайте се, докато можете :Д Ще дойде неочаквано и нежелано, поне аз тъкмо се радвах, че още нямам и мога да правя каквото си искам без притеснение и ХОП. Отново благодаря на всички и дерзайте !!!!

53.   Здравейте ! Аз съм на 12 и също като някои от вас се притеснявам защо още не ми е дошло като почти на всички мои приятелки им е дошло.Аз също имам от доста време онова така наречено бяло течение.Нямам гърди все още но благодарение на вашите коментари разбрах че няма защо да се притеснявам вече.Много ме беше срам да говоря по тази тема с мама или някой друг.Искам да отговоря ня №36 че това може би не и е било цикала а и е потекло от амммм от дупето и и това няма нищо тревожно а това е нещо като болест но не точно и на мен ми се случи :) моля пишете ако имате нещо да кажете относно №36 :) И също така исках да питам наистина ли е възможно да ти дойде чак на 18 , 19 ? Благодаря ви много :) :) :) . . .

54.   оф споко бе момиче ще ти дойде скоро и какво като ти дойде много ли ще се радваш изобщо не е за радване според мен ама .. ;дд а и има още много време и гърдите ще ти се развият споко :)

55.   дойде ми и е ужасно и дните сякаш минават по бавно блазя им на тези дето още нямат

56.   аз мисля че не трябва да се притеснявате

57.   (Към авторката) Един въпрос сега на колко си , защото аз сега май месец ще навърша 14 и имам същия проблем какъвто ти си имала ?

58.   До номер 57. тази година ще навърша 13 .

59.   Спокойно, деца, имайте търпение. Потеглете се. Ако сте под 45 кг. няма как да ви дойде. Ако телесната мазнина ви е под 15 %, няма как да ви дойде.
Изчакайте телата си и не се притеснявайте.
До 16 трябва да ви е дошло, иначе на лекар.
Мари

60.   От моят клас имахме същото момиче, което не му идваше, то после стана така, че сега още сме в един клас и се развива прекалено бързо. :)) Не се притеснявай, всеки организъм е различен!

61.   Здравейте млади дами,

Аз съм най - параноясала. След 1 месец ставам на 14 и много се притеснявам, че не ми е дошло. Вашите коментари много ми помогнаха въпреки че признавам не ми беше удобно да чета коментарите на хората на по 12 години.. Не като убида.. просто казвам. И аз - параноичката отидох на лекар и тя ми каза, че този женски хормон се възпроизвежда не в какво да е, ами в сланинките. Така че дами - не се дерзайте ами тези, на които не им и дошло - също като на мен да надебеляваме.. трябва да минем 45 килограма.. Това е от мен.. Много ми е притеснено, защото едно момиче от моя клас не спира да ми го натяква и да казва, че това мойто не е нормално и го казва на всички и те почват да ме гледат и да ми обсъждат.. и ми става тъжно

62.   Номер 14 е напълно луда, нека тя да посети лекар. Номер 61 не се притеснявяй ще ти дойде когато тялото ти е готово. По- добре по- късно !!!!

63.   Нека твоите родители изберат гинеколог, който да те преглежда и консултира.
Ти си непълнолетна и с направление от личния доктор, ще можеш да посетиш гинеколога безрпоблемно.

64.   Аз да ви кажа, че имам приятелка, на която и дойде още в 1 клас. А имам и приятелка, която е на 16 и й дойде миналият месец. А аз съм на 15 и имам от 1 година мензис. СПОКО нищо ти няма. ПИШИ за развитието на нещата

65.   " на която и дойде още в 1 клас"? ! ! !
Любопитен съм-как се казваше или пък какво е преживяла, та...

66.   Номер 11- защо козметик :Д

67.   Аз съм 64 и ще отговоря на 65.
Как се казва няма да кажа.Нямаше нищо особено просто се разви по-бързо от другите ни съученици.

69.   аз също съм на 13 и не ми е дошло но като чета повечето коментари се успокоявам ще ми дойде има време на бабами и дошло на 18 и какво всичко е било ок . благодаря на искрените хора и ме успокоихте БЛАГОДАРЯ

70.   Абее момичетаа, осъзнавате ли, че се държите като 10 годишни. Сичките! Голяма работа на колко ти е дошло, ако ще и на 20, ко от туй. Знайте ли колко е неприятно кат ти идва. Боли та корема, че и кръста, гърдите.. не бързайте толкоз. Малки сте още на 13 още сте деца, извиняяйте ама е тъй. Аз съм на 21 и ми е писнало от такива теми, МОЙТО МОМИЧЕ, ТИ НЕ СИ ЛИ ЧУВАЛА, ЧЕ ПРИ ВСЕКИ Е РАЗЛИЧНО, АРИ УСПОКОЙ СЕ И СИ ГЛЕЙ ЖИВОТА!

71.   Дамм, съгласна съм с номер 70... ама и да кажа за другите... ;) на мен ми дойде ноември миналата година, а август (също миналата година) станах на 14 и аз не мисля че това е проблемче, за което да се тревожите :) спокоино и УСПЕХИ :)

72.   Аз след 4 месеца ще правя 15 и на мен също не ми е дошло, на повечето ми приятелки им дойде още миналата година също като на авторката ми е малко притеснено но и аз чета такива форуми които ме успокояват ако не с друго поне с това че има и други като мен. Имам течение от около година, но гърдите ми не са съвсем развити. Предполагам, че докато стана на 16 и не ми дойде няма място за притеснение и вероятно и на мен ще ми дойде когато най малко очаквам!!! :?

74.   Нормално е, но щом течението ти се усилва почни да си носиш по една превръзка в чанта. И като ти дойде да почерпиш :-) :-)

76.   Спокойно, всеки момент ще ти дойде. На всеки му идва различно. До 16 години трябва да ти дойде.

77.   И аз съм в същото положение като твоето! Да си призная и мен много ме е страх, не за друго, а за бялото течение дали е нормано да го имам от година и нещо.... Прочетох доста мнения, но колкото повече чета, повече се обърквам.... Късмет!

78.   Аз съм почти на 15. Имам бяло течение близо 2 год. и все още не ми е дошло.. на майка ми й е дошло на 18. притеснявам се.. прочетих мненията по- горе но се обърквам.

79.   77- нормално е, главата си ще заложа, ама е нормално. Имам приятелки, на който бялото им течение е почнало още от 9-10 годишни и до 15-16 ги е карало, но без да имат никакъв проблем. Аз лично съм почти на 14, имам го от 11-12годишна. Ако няма неприятна миризма //остра е// или пък сърбеж/болки, въобще да не ти пука. Някой момичета ходят по гинеколози да им предпишат лекарства, но в редки случай го спират завинаги. Други пък отиват на преглед, ей така, за да са по-спокойни, че като ги хване параноята... но рядко е инфекция.

80.   Спокойно не се притеснявай! Колкото по-късно толкова по-добре. Сега си живей и се радвай защото като ти дойде няма да ти е никак хубаво и забавно! Постоянно си под напрежение превръзката да не пропусне. Лятото когато искаш да идеш на басейн не винаги ще имаш тази възможносттт! Така че се радвай! Надявам се да съм била полезна и да съм те успокоила =]]]

81.   №19 и аз съм като теб и аз моля за имформация

82.   №19 аз съм на 12 но и аз имам бели петна по бикините а гърдите ме болят това нормално ли е.

83.   Момичета ако съм в час по физическо как да коза на учитела ако е мъж. А и как ще разбера че ми е дошла. Ако не усетя и всички видят изцапаните ми панталони какво ще правя

84.   Момичета ако съм в час по физическо как да коза на учитела ако е мъж. А и как ще разбера че ми е дошла. Ако не усетя и всички видят изцапаните ми панталони какво ще правя

86.   прочетох всички коментари и аз също имам бяло течение, но не ми е дошло, а съм на 13. На майка ми им е дошло на 16, но тя е била дребна и ниска, а аз съм доста висока(1. 67)и по-едра, боли ме много кръста и мусколите, но уви...

87.   Не се притеснявай. На мен ми дойде на 11. Единствените от класа на които им е дошло на 11 сме само аз и едно друго момиче на. Сега съм 5 клас. Няма нито едно други момиче което да се развива. На тях сигурно на 15, 16 ще им дойде така че не се притеснявай. Но лошото е и че аз съм много ниска, а всички други са високи, а като започнат да се развиват ще станат още по-високи. Аз съм си миньон. Имам една приятелка която 1 клас беше с една глава по-висока от мен, но сега е с една глава по-ниска от мен и не расте изобщо. На майка и и е дошло на 12. Тя сега е на 12 и не се развива, защото не се храни. Слаба е като анорексичка.
Така че спокойно ще ти дойде и на теб!

88.   Моя проблем е, че след 3 месеца ставам на 15, а все още нямам цикъл и гърдите ми са много малки. Иначе съм си висока

89.   Не се притеснявайте, ако се развиете по-късно. Знаете ли, че и климактериума ви ще настъпи по-късно?
Което значи, че ще бъдете млади по-дълго.

90.   Урааааааааааааааа доди мии

91.   Искам само да кажа, че това, че не може да ти дойде ако си под 45кг не е вярно - на мен ми дойде на 10, когато бях 37 ;д

92.   Ами и аз съм Дете вмомента съм на 12 години имм бяло течение от началото на 5 клас но още неми е дошло незнам притеснявам се да говоря с мама НИКОГА несъм говорила нито за течението нито за минзиса за нищо незнам как да подхвана темата просто ме е страх но все пак има време ;)) Хайде спокойно и ти ще ти дойде

93.   Здравей, аз съм на 11 години и на мен още не ми е дошло от много време имам течение , но не ми е дошло и аз много се притеснявам!

94.   Абе момиче... извинявай, но ти добре ли си..? Ами че това е прекрасно! И на мен не ми де дошло и това ужасно много ме радва! Аз съм на 13 и се надявам да не ми дойде поне до 16, защото това е почти ужасно.. не е ли така? Като си помисля че ще трябва да ми дойде и направо да ми се доповръща... Бъде щастлива.... И най-важното... Изживей Детството си!!!

95.   Не разбирам защо момичета на по 11-12 се притесняват като тогава аз не бих го и очаквала.... смисъл наистина има и такива на които им идва но те са много по бързо развиващи се... ама както и да е може би около вас има много хора на които им е дошло и за това си притеснявате, НЯМА СТРАШНО! Аз съм номер 72 ии започнах да се притеснявам малко след като навършех 14, на гинеколог бях но всеки ми казваше да чакам да му дойде времето.. и ето че преди месец времето му дойде :) В началото много се уплаших, въпреки че знаех какво е и че трябва да ми дойде но всичко беше наред. :) Ето аз съм пример, че не е невъзможно да ти дойде и на 16 (Навършвам ги след месец) :) няма нищо страшно важното е да имаш търпение :)

96.   охх малеееее.. аз съм на 12, за жалост ми дойде. нямате си на идея кво нещо. не можеш да ходиш на плаж, боли те корем, край на белите панталони, ужасно е! радвайте се и стига глупости. пък и в крайна сметка. да сте чували за жена, на която не й е дошло? НЕ.

97.   При всички е различно. Спокойно ще ти дойде. Мензисът идва между 11 и 17 години. Успех

99.   Аз съм на 13 и също нямам мензис. Нямам гърди, но те тепърва започват да се развиват (е за сега само лявата де :дд). Най-ниската съм в класа. Гадно ми е, защото всички момичета само за това говореха преди, а сега момчетата ги интересуват само гърдите! И аз съм единствената в класа без цикъл. Всеки се развива различно. Няма от какво да се притесняваш. Обаче мен ме интересува бялото течение. Аз го имам сигурно от 1, 2 години, а съм чувала, че бялото течение се появява преди да ти дойде. Нали като ти се развият гърдите 2 години след това ти идва. Ох не знам ама започвам малко да се притеснявам за това бяло течение.

100.   Момичетаааааааааааааааааа! хубаво ме слушайте сега. НЕ ИСКАТЕ ДА ВИ ИДВА! БОЛИ ви корееем, непрекъснато сменяне на превръзки. Я си живейте живота и стига с тоя тъпия цикъл! аз съм на 12, дойде ми като бях на 12 и 3 месеца, сега съм на 12 и 10 месеца. Няма никакво значение кога ще ви дойде. ДА СТЕ ЧУВАЛИ ЗА ЖЕНИ БЕЗ ЦИКЪЛ? ! НЕ.

101.   Номер 38.. Аз нямам цикъл, но знам добре за тази тема от сестра ми. На сестра ми и дойде Май или Юни когато беше 7 клас тоест преди 3 години. На нея не ? беше идвало след първия път сигурно около 1 година. Сега аз съм на 13 почти 14 години и до преди време много се притеснявах, но тя (сестра ми) ми каза, че е съвсем нормално и аз се съгласих с нея. Според мен няма смисъл да бързаш нищо няма да ни стане като нямаме цикъл. И при мен всичките ми приятелки имат, а аз не дори до преди време когато говореха как ги било боляло когато им идвало или как им текло на мен ми беше гадно, но вече не защото знам, че и аз ще имам скоро! Не се тревожи ( номер 38 и авторката ) всичко с времето си, ще ти дойде рано или късно! :)

102.   Не се притеснявайте момичета, аз съм на 14 г. и още нямам цикъл, и аз много се притеснявах, но тези коментари много ми помогнаха :)

103.   Ако питаш мен се радвай ;д Не пропускаш нищо

104.   нямам още цикъл и сам много притеснена пък сам 7 клас и всички момичета от моя клас имат цикъл. Какво мога да направя моля ви помогнете ми?

106.   Здравейте аз съм на 13 години и още нямам цикъл естествено се притенявам но какво да се прави а и в нашия клас има момичета които са под 45кг а имат цикъл при всеки е различно но аз тежа 37-38 кг може ли някой да ми каже кога ще ми дойде

109.   Здравейте. На почти 13 год. съм и още не ми е дошло. Имам бяло течение от може би вече 2 години. Ходих на лекар, изследваха ме казаха че не е замърсяване и че вероятно скоро ще ми дойде но още не ми е дошло а прегледа беше преди 1 година и се притеснявам, знам че няма за какво но все пакк...

51-100 от 113