Споделена история от Тинейджърски

14 годишна съм и не ми е дошло
Здравейте. Внимателно огледах темите и не видях такава, като моята. Искам да ви попитам, защото вече малко се притеснявам. Май месец навършвам 14, а още не ми е дошло и гърдите ми тепърва започват да се развиват. Имам течение още от 5 клас, но нищо друго. Последните месеци се засили. До миналата година бях най-ниската в класа, но вече не е така (като се има предвид че в 1 клас бях най-високата). Притеснявам се, защото всичките ми приятелки вече имат мензис. Ако може да изкажете мнението си, дали имам право да се притенсявам? Ще ви бъда много благодарна =)

Коментари

1-50 от 113

1.   Няма от какво да се притесняваш, при всеки организъм е различно. Лично на мен ми дойде на 11г., но имам приятелка на която и дойде на 16 и всичко с нея е ОК.

2.   Наистина няма страшно. Спокойно и на теб ще ти дойде на мен ми дойде на 11 ама на вуйна ми и дойде на 16 така че споко! :):):)

3.   Ами няма страшно просто няма да имаш мензис и няма да имаш деца голяма работа аз сам на 13 ама имам мензис.

4.   Спокс и аз съм в същото положение с малката разлика, че в първи клас бях пак най-ниската ;dd ама иначе сега съм към средата на редицата :)) И аз преди се притеснявах, но вече разбрах, че няма за какво, защото всеки се развива различно.
ПП:
ааа може ли да те попитам кой точно май си, защото аз ще навърша 14 на 31 май :р :dd и не се притеснявай ;))

5.   Не се притеснявай при всеки е различно.

6.   Аз искам да питам нещо номер 3: Ти като си на 13 май нямаш много мозък. Как с лекота само казваш "няма да имаш деца".. Ти осъзнаваш ли, че си на тоо скапан свят, за да възпроизвеждаш??? Или може би малкия ти мозък не мисли за тфа .. А аз мисля, че е време да пораснеш мойто момиче... Вече си почти жена!

7.   До №6 ....Евала!
До №3 Абе детенце ти знаеш ли, че моята сестра, която е на 5 годинки говори така. Ти си на 13 и говориш точно по същия начин, виж само до къде ти стига простия мозък. Аз не мисля, че тя е жена и никога няма да стане. Като чета как разсъждава, тя е просто едно нищо. Като станеш на 20 и като си правиш тест за бременност ще намериш нещо нередно в него. Ще идеш и ще питаш докторо какво е? А той ще ти каже "не се притеснявай, има някакво усложнение и изследванията показват, че Вие няма да можете да имате деца". Е след като това се случи пиши пак тук. Убедена съм, че ще се намерят хора, който да те успокоят и да ти дадaт съвет, а няма да те плюят, както ти правиш сега.

8.   Eее номер 3 как говориш така на момичето то е притеснено просто а това дали иска деца или не си е нейн проблем еее много си малка да говориш така.

Tам до автора не се притеснявай това не е нещо НЕНОРМАЛНО ще ти дойде по късно ако не ми вярваш порови се из нета или попитай някой по - възрастен от тебе и сама ще се успокоиш.

9.   Абе хора вие луди ли сте к'во коментирате №3 това че момичето няма капка акъл в главата си е друг въпрос :) а иначе спокойно аз съм момче НО имам страшно много приятелки които споделят с мен такива неща, и от сигурно 10 момичета които са ми така по близки, разликта в това кога на коя и е дошло за 1 път е сигурно 7 години, мисля че на ****** беше на 9г. а на ***** (ест няма споменавам имена) на 16г. така че това си е различно за всеки един организъм :) спокойно и твоето време ще дойде :) :P

10.   Миличка, не се плаши, всичко е нормално. при всяка жена е различно. недей да си мислиш лоши неща.

А това хлапенце, (номер 3), простичко дето пише тези простотии е толкова елементарно и не осъзнава тежестта на коментара си. малката, дано да не ти се налага като пораснеш да чуеш думите, които си написала тука, защото това е най-голямото наказание за една жена.

А и да ти кажа-това, че си на 13, а имаш цикъл, съвсем не гарантира, че ще имаш деца. разбира се аз не съм злобна като теб и не ти го пожелавам, но все пак да знаеш и да не нападаш момичето, което сега е притеснено.

11.   Спокойно нищо страшно ако не дойде до 16 години вече трябва да посетиш козметик.

12.   Еми разбирам те. И аз съм на 13 години и се притеснявах също като теб до преди 1 месец когато ми дойде. Затоява не се притеснявай. Аз не мога да ти дам добър съвет защото и аз все още не сам мн наясно с нещата :). Няколко човека по нагоре ти дадоха мн добри съвети. Послушаи ги и не се притесняваи. Успех :)

13.   Споко ве аз също сам на 14 наи ниската в класа и гърдите ми не са чак толкова големи и аз имам течение но все пак всеки се развива различно ко кат на приятелките ти им е дошло и аз сам единствената в класа без мензис ама ко ми дреме има време не се притеснявай всеки се разива различно

14.   Абе какви ги говорите на неините години трябва да имаш мензис аз я съветвам да отиде на специален лекар за да и изпише лекарства!

15.   Номер 14 добре ли си? Аз съм лекар и ти казвам, че пишеш пълни глупости. Всяка жена се развива по различен начин и изобщо не е вярно, че на 14 години е задължително да имаш менструация. Това може да се случи дори на 18.

Не ми харесват некомпетентните изказвания, които могат само да навредят на хората. Я си прочети учебниците по биология и иди ти на лекар да ти обясни за хормоните и развитието на женския организъм. Явно си много малка и не разбираш от нищо, а плашиш момичето. Я се стегни, моля ти се и не пиши глупости. Даже не знаеш как се казва лекаря, при който я пращаш, какво значи "специален лекар"? звучи смешно.

16.   До №14. Ти найстина не си добре. На една приятелка и дойде на 19 години и какво... да не би да умря? Както казва №15 - всеки се развива различно, я не пиши глупости.

До авторката: Не се притеснявай, всичко ще си дойде на мястото.

17.   Благодаря страшно много на всички мили хора, които ми дадоха съвети. Наистина не мога да опипа благодарността си към всички, който по някакъв начин ме защитиха (ако мога така да се изразя) пред момичета като номер 3 и 14.

Аз знаех, че е нормално да се развивам по бавно и че при всички е различно, но някак си нещо в мен ме подтискаше, заради това, че до някаква степен съм различна и вече ми е неудобно да ходя с блузи по тялото, защото нямам почти гърди, а другите имат..... Пак и всички говорят как сега им дошло, как ги боляло и така и се чуствах страно.

Отново сърдечно БЛАГОДАРЯ
От авторката

18.   Спокойно. Аз познавам хора, на които им е дошло чак след 18тата година. И аз нямам големи цици, не се притеснявай, не си единствена. Бтв и аз навършвам 14 на 31 май!!!

19.   Здравейте!
На 14 съм а не ми е дошло гърдите ми мисля че са се развили нося сутиен но не ми е дошло още притеснявам се на всичките ми приятелки им е дошло на мене не!
Имам само бели петна по бикините моля ви кажете ми нещо полезно.

20.   До №19
На моята приятелка й доиде на 15г. И какво голяма работа, че ние всички имахме цикъл, пък тя нямаше.... все едно обърна света с краката надолу? И пак се повтарям... Всеки се развива различно, може да ти доиде и на 18г. Може да ти доиде и утре, разбираш ли? Имаш гърди... ок. Гърдите не са ти били такива, когато си се родила, нали? Постепенно са растяли е и дошло време да носиш сутиен. Ми същото е. И цикъла ще ти дойде и ще ти се наложи да използваш превръзки.

Ето има 18 коментара, защо пак и пак трябва да повтаряме едно и също.
Просто си гледай живота и не се притеснявай.

21.   Ам само да кажа че номер 19 не съм аз (авторката). Тя казва същите неща, които и аз.

22.   Всико е наред! При всяка жена е различно! На мен лично ми дойде на 12, но ти не се притеснявай!!!

23.   А какво е това бялото по бикините щото незнам?

24.   Това бялото по гащите се нарича течение. Обикновено се появява преди да ти дойде-при мен не стана така, но при всеки е различно. Имам бялото течение от 1 и нещо, а още не ми е дошло. Не се притеснявай чел съм, че е нормално. Дори и възтрастните жени имат.

Авторката

25.   Дойде ми преди 1 седмица но все пак много благодаря на всички :]

26.   Еми не знам коя си ти ама аз ( авторката ) още ни ми е дошло :)

27.   Упс аз имам подобна история и се обърках мн сори от 25.

28.   Споко, и аз бях така дойде ми 3 месеца след като навърших 14 ;) сега съм на 15 ;) при всеки е различно,но колкото по-късно - мисля че е по-добре :)

29.   има ли вероятност никога да не ми дойде? адски много се притеснявам ..

30.   №28 ами винаги има такава вероятност, ама не мисля, че се среща често. споко -мисля , че има време до 17 години, а до тогава имаш време, а и не вярвам да се забави още дълго. а ако се притесняваш толкова много те съветвам да говориш с майка си. ;)

31.   Няма защо да се притесняваш-всеки различен аз лично септември месец навършвам 14 години и ми дойде преди около 6-7 месеца, но преди да ми дойде бях параноичка номер 1!!! Дори съм плакала от факта че нямах мензис, но всичко се оправи когато най-малко очаквах, какво да се прави, проклятие да се родиш жена!
Хаха!Късмет!!!

32.   Наистина няма основания за тревога. Имам приятелка,която е в моя кляс и не и е дошло(а е на 14 като теб)...при всеки е индивидуално. :)
Сиво

33.   Искам да попитам номер 24 от кога имаш бяло течение?Нормално ли е да го имаш повече от 8 месеца?И още да не ти дошло??

34.   Аз мисля че това не е от толкова голямо значение на колко години ще ти доиде а и колкото по кусно ти доиде толкожа и по малко са опасностите

35.   Наистина ли колкото по-късно толкова по-добре?

36.   Искам да попитам когато бях на 13 ми дойде веднъж и вече почти цяла година не ми е идвало ако може да ме посъветвате какво мога да направя

38.   От №19

Здравейте на всички .. Искам да ви кажа че съм на 15 години и половина .. Коментара който съм писала тук е от 1 година и 4 месеца. Миналата година един месец преди да навърша 15 години ми дойде на 26.11 декември месец навърших 15 от тогава не ми беше идвало .. на 25.06.2010 пак ми дойде , юли месец не. Малко ме притеснява това че ми прескача за толкова месеци но от книгите които четА разбирам че това е нормално в началото цикъла ми да не е постоянен. Сега сме Август и от снощи като ходя до тоалетната видях че имам кафяви петна по бикините .. Много се притеснявам давайте съвети какво да правя.. На някой случвало ли му се е ?

До номер 36
Не се притеснявай на мене като ми дойде за първи път не ми беше идвало 7 месеца, но от книгите които чета това е нормално,на организма ти му трябва време докато свикне с тази промяна : )

39.   Здравейте!Моля да ми отговорите!Преди 2 дена изведнъж имах кръв на гащите!После през тези 2 дена като забърсхвах с тоалетна хартия имаше много кръв ...това цикъл ли е било?

40.   До 39 мисля че да

41.   Не се притеснявай ще ти дойде даже не искай да ти е дошло защото аз съм сега на 12 и ми дойде на 19 септември както тебе аз исках да ми дойде но вече като ми е дошло и ми е много годно има време ще ти дойде и на тебе но да сега не бързай и не притеснявай.

42.   Аз искам да попитам дали е нормално да имам бяло течение от 3 години и още да не ми е дошло? На 13 години съм и от 10-годишна забелязах бялото и все още си го имам??

43.   спкойно на мойта най добра приятелка и доиде на 15 :)

44.   спокойно,аз знам колко е гадно да нямаш цикъл,а другите да имат :( вярвай ми самото нещо не е кой знае колко хубаво усещане,но все пак си знаеш ,че вече си част от другите .

аз съм почти на 15 и ми дойде септември тоест към 14 и половина. не се страхувай има случаи и на 16 - ще ти дойде,ще си имаш деца всичко ще е ок!!!

45.   Аз бях на 14 години, когато ми дойде на 1 май :) сега съм на 23г. определено не е приятно да имаш цикъл, така че не бързай толкова и се възползвай докато нямаш :) ще дойде, при всеки е различно :)

46.   Здравеите на 13 година съм и от 4-5 месеца имам такива бели петна по белюто какво означава това моля ви каже те ми. Трябвали да отида на някъкав лекар ??? След колко време да очаквам да ми доиде горе-долу???
Чела съм книги в които пише че не е казано че точно на 13 14 или 15 ще ти дойде.
Предварително БЛАГОДАРЯ!!!

47.   СПОКОЙНО НОМЕР 46.И ПРИ МЕН БЕШЕ така! Белите петна ги имах 5-6 месеца след ,което ми дойде...СПОКО!Не мисли за това и не бързай да ти идва : ))

48.   здр..да ви попитам значи миналият месец имах кафяви петна по гащите а нямям цикъл ни носих превръзки защото беше съвсем малко

49.   Спокойно! Няма за какво да се тревожиш! При всеки организъм е различно. Лично на мен ми дойде на 12! : )

50.   номер 48 съм..а това цикъл ли е ? кафявите петна

51.   Спкойно разбирам те ;) На 12 съм и моя проблем е същия ;) Гърдите ми не растат,имам течение от 10 годишна,цикъл също нямам ;) Не се притеснявай на моята приятелка и дойде на 11 на някой им идва на 17 :) Няма място за притеснение..! Ама аз съм си още малка,но колкото до теб и ти не си много голяма и няма проблем..не се притеснявай от приятелките ти ако са ти истински приятелки няма да ти се смеят и нещо подобно.Ходи с изправена глава и хич да не ти пука... ! :)

1-50 от 113