Споделена история от Тинейджърски

Как да забравя момичето, което обичам повече от всичко..
Здравейте, искам да ви споделя моята история и ако може да ми дадете съвет.
Аз съм на 17. Преди 4 месеца се разделих с момичето което обичам повече от всичко. Бяхме заедно почти 2 години, тя е първата ми любов. Учим в едно училище. Връзката ни беше като цяло щастлива. Аз се влюбих в нея още в началото. Мислих, че и тя ме обича, защото ми го казваше, но уви... След като сложи край на връзката ни, тя ми призна, че ме зарязва защото не е влюбена в мен. Била е с мен тези почти 2 години за да ме заобича, защото си е мечтала момче точно като мен. Но и е писнало да гледа как аз съм влюбен толкова много в нея, а тя не. Това е някаква несправедливост-да искаш да бъдеш с някого но сърцето ти да не може да го обикне...
Та след раздялата ни живота ми се промени! С всеки изминал ден болката става все по-голяма. Аз лично не познавам по-красиво и по-умно момиче от нея. Тя е момичето на мечтите ми... загубих я. Не мисля, че ще срещна по-перфектна от нея!
Ако можете дайте някакъв съвет, как да не мисля постоянно за нея и как да не страдам повече... Благодаря!

Коментари

1.   Започни да не ходиш на местата, където сте били заедно или да не слушаш любимите и песни. Едва ли ще е единствената ти любов... Щом ти е казала такова нещо в лицето след толкова време, значи не си заслужава тъгата по нея, момче. Живота е страхотен и това е само началото от него. Може отново да ти се случи, а може би никога повече, но от тази случка поуката е, че трябва при тези връзки да питаш я как се чувства с теб, дали нещо не я притеснява и още от началото да кажеш, че каквото и да направи в последствие, няма да я мразиш до гроб или да я проклинаш. Така поне малко можеш да се застраховаш от следващо фиаско. Сега върви и си намери друго момиче, болката може да е голяма, но запомни, че това не е единственото умно и красиво момиче. За всяко момче си има момиче на този свят! Надявам се малко да съм те разведрила и успех!!!
Ес

2.   Огледай се наоколо може би има някоя, която е близо, но си забелязал или някоя, която ти предстой да срещнеш. А и, ако наистина обичаш това момиче трябва да искаш да е щастлива дори, ако не е с теб. Това е едва първато ти разочарование ще се влюбиш още много пъти. Това момиче не е било за теб. Ще откриеш някой много по - добра.

3.   Знам как се чувстваш - голяма гадост е и най-лошото е че няма как да го промениш. Само времето може да излекува болката, аз в това се уверих, обаче отнема адски много време. Съдбата е несправедлива и това си е, ама кой знае може тя да ти е приготвила някоя друга, която да те обича истински. Един съвет от мен - не си губи времето в мислене само за тази бившата, каято явно не се интересува от теб. ПРОДЪЛЖАВЙ напред и не забравяй, че гогато животът затвори една врата, то се отваря друга - не я пропускай.

4.   Много ви благодаря за хубавите съвети! Радвам се, че се отзовахте! :)

5.   Да се влюбиш е по-лесно отколкото да намериш някой да те обича.

8.   Аз също в момента претърпявам голямо разочарование с приятелката ми сме пред скъсване тя постоянно си пише с един много добър приятел отговаря на неговите съобщения на моите не все пак твърди че ме обича дали е така не знам за първи път се влюбвам толкова силно към даден човек и не искам да я загубя вие какво да направя ако тя ме напусне ; (

9.   Само едно мога да кажа - тя е прекратила връзката най-вече защото е срещнала друг. Знам, че от това по-леко няма да ти стане, но това е положението. Няма какво да се направи - ще те боли силно около година, после ще се събудиш някоя сутрин и ще установиш, че болката си е отишла.

10.   Някои да ми каже как да забрава момче което ми изневери с друга пред очите ми. Това беше толкова гадно от негова страна.