Споделена история от Тинейджърски

Дебела .. ?!
Здравейте . . на 14 години съм. 51 кг. 163см. Приятелите ми сестра ми дори и майка ми ми казват че съм ДЕБЕЛА .. не ми се струват много килограмите ми. Сега съм на диета ..ограничавам се с яденето и спортувам редовно .. искам да ми кажете дали постъпвам правилно и до колко това е здравословно .. моля ви .. благодаря предварително ..

Коментари

1.   Мила не мисля че си дебела защото аз съм 165 см. и тежа също 51 кг. и хората даже ми казват че съм слаба. Виж от раста си вадиш 110, което означава че ти нормално трябва да си 53 кг.

Не виждам защо близките ти казват че си дебела. хубаво е че спортуваш за тонус. Продължавай, но няма нужда от диети. :)

2.   Според мен това са си нормални кг., но щом ще сваляш под 45кг не падай.

3.   Мислиш че си дебела. Въобще не е така. Щом си толкова висока и тежиш си съвсем нормална, дори и доста слаба. Не мога да повярвам, че майка ти ти говори такива неща. Това са пълни глупости.

Имам приятелки който са по ниски и тежат много повече и изглеждат страхотно. Хубаво е да тренираш, но диетата на тази възраст не е полезна за организма. Спортувай,не яж мазни неща-хамбургери и прочие, но в никакъв случай не си мисли, че имаш нужда от моментално отслабване. Късмет :):):)

4.   Мила не се подлагай на диети, организма ти все още се развива и тези диети, който правиш са мн вредни! Само спортувай! Упорит спорт и нищо друго! Спорта му е майката хехе успех :))

5.   Понеже преди много години, когато бях на твоята възраст, имах подобен проблем, ще ти кажа мнението си. Всъщност не бях дебела, дори обратното, но имах малко повече телесна маса около корема и оставаше погрешно впечатление. Иначе съотношение ръст-килограми: нормално.
Впоследствие фигурата ми се оформи по-хармонично.
Предполагам, че така е и при теб-въпрос на израстване на организма.

6.   Хм, за таблиците не си дебела. Има нещо друго - каква ти е костната стуктура? Ако си с едър кокъл - едно, ако си с тесни и тънки кости друго. И още, на 14 ако всичко е наред с обмяната на веществата, нямаш нужда от диети. Просто спри Junk food и газираното и майонезите и мазните сосчета. Никакви мазни дунери, фалафели, бургери и тн. Забрави за КФС, Макдоналдс, Кингбургер и останалите подобни места. Повярвай ми, ефекта ще е поразителен не само за теб а и за околните и след 10 години ще си много доволна. Погледни масата млади момичета, ами те на 15-16 имат целулит и ръце на лелки.

7.   Хах не е вярно .. добре си си ... аз съм по ниска и тежа 50 кл съвсеммммм нормално е ...

8.   Абе кво ти пука какво казват другите, важно е ти как се чувстваш.

Дали е здравословна диетата - еми зависи от диетата. Ако по цял ден нищо не хапваш ще станеш 22 кг, което не е много полезно. Наблягай на плодове и зеленчуци и повечко движение - бягане и вървене.

9.   Не си дебела не се притеснявай !!! НЕ знам как така майка ти и сестра ти ти говорят такива измишлютини, но не са прави !!! Спортувай - в това няма нищо лошо, а и спомага за запазване и поддържане на добра фигура :)) а относно диетите - недей да си в пълната крайност! Под диета разбирай - хапване на повечко плодове и зеленчуци; не яж след 6ч. вечерта, защото тогава всичко ти се трупа като запаси (т.е. мазнини по тялото); ограничавай се с консумирането на мазни храни и захарни изделия; не ях Мс Доналдс, КФС и тн.... И най-важното не слушай какво ти говорят другите! Важното е ти да се чувстваш добре в собствената си кожа ! :)) Късмет ;):))

10.   Обикновенно зависи от телосложението. На някои им личи-на други не. Напълно са ти нормални килограмите! Аз например колкото и да ям не надебелявам. Явно телосложението ти е такова! И внимавай с диетите!!!

11.   Хей момиче та ти си едва на 14. Аз съм на толкова и съм 60кг. И съм с 3 см по висока от теб. Според мен не си никак дебела и не трябва да объщаш осбено внимание на хорските мнения. Затова не прибързвай с драстични диети , а камоли да сваляш множество килограми, защото това може да ти изиграе лоша шега. Има риск да те доведе до болестно състояние. Затова единственото практично нещо което много хора пренебрегват, ала има огромно въздействие върху организма е да не ядеш вечер след 17.00 часа. За половин месец вярвай ми си свалила 3 кг. (изпитано лично) Е ако добавиш и някои физически упражнения може да свалиш и повече без да се мъчиш с диети :)

12.   Искам и аз да попитам аз пък съм на 14 и съм 1,65 висока тежа 58,00 килограма ... много ли съм дебела ;( .. Моля кажете ми искренно ;( ... от гери :)

13.   Аз съм на 12 и съм 55 килограма всички ми казват че съм дебела дайте съвети

14.   Аз също съм на 14 висока съм 171 и тежа 50 килограма . Спортувам от малка и никога не съм била дебела . Според мен не си дебела . Не прави никакви диети , та сега ние растем напразно ще си спреш развитието :)

17.   Има една таблица колко кг трябва си според ръста в твоя случай 163-15=148.Но леля ми е модел и каза,че трябва да прибавя 2кг и ще си със страхотна фигура.Такаче ти си със страхотна фигура

18.   Аз съм 12 и съм висока 1,53 и тежа 39 килограма и ввсички момчета от моя клас ми клаззват ,че съм дебела. Аз не мисля че съм чак толкова ама след като ям даже 1 хапка корема ми се подува и после спада след час ама нз каквво да перавя ме

19.   Ти не си дебела, но ако ще се почувстваш по-добре спортувай и се храни здравословно. Можеш да правиш някакви упражнени за отслабване.