Споделена история от Тинейджърски

Дебелана
М значи, на 13 съм и съм адски дебела.. почти не излизам от нас, защото се срамувам от себе си! Имам чуството, че съм най-дебелата на света просто. Поради тази причина нямам и приятели с които да излезна, е имам де но те са 2-3 не повече.. с цели седмици седя в нас и не излизам.. нямам си гадже... и какво ли не. До сега не съм се целувала, сигурно поради тази причина незнам.. имам дрехи, но половината са по мен и немога да прикрия нищо? Какво да правя, защо си мисля, .. че съм най-грозното момиче на света и никой не ме харесва? ..

Коментари

1.   Ами като не излизаш как ще отслабнеш? Излизай навън, разхождай се, тичай, движи се някакси, не се тъпчи и така.. И да не ти пука за мнението на останалите!! Прави го за себе си, не за тях!!

И аз бях дебелана преди. Помня само, че започнах да скачам(с въже и без), стараех се да не преяждам и да ям по-малко. И отслабнах доста бързо.. :)

Айде успех!

2.   Ми отслабни а недей да се самосажеляваш

3.   Извинявай, но ако продължаваш да седиш във вас и да се тъпчеш ще стане по-зле /ако наистина си дебела и не си внушаваш/. Излизай навън на разходки, направи си хранителен режим, ограничи тестено, газирано и сладко до минимум, прави упражнения за отслабване. С оплакване нищо няма да стане, повярвай ми.

Преди бях дебела в бедрата, от тичането ставаха още по-дле, защото заякваха, ограничавах хляба, но нищо не ми помагаше. Правех упражнения, но просто нямах достатъчно воля и се отказах. Накрая измислих следното нещо: веднъж както си седях в стаята ми и слушах музика, започнах да правя движения според мелодията, но все пак се стараех да са по-енергични. Например на припева на една песен правех едни движения, на интрото други.. не е точно танцуване, по-скоро упражнения, така аз си ги направих. Просто пускаш си някоя по-енергична песен и започни да правиш движения според мелодията, то ще ти дойде отвътре, а пък и е забавно. Сега ги правя от 2 месеца по 40 минути всеки ден и съм свалила 3 кг. В никакъв случай не оставяй нещата така, защото ако на 13 си пълна, на 23 какво ще стане от теб?
*Яса

4.   Отслабни например.

5.   Само на 13 си, направи нещо, но не с глад, да не станеш анорексичка. Яж каквото искаш, само спортуваш повече и редовно. Но в началото лека полека, да не се откажеш бързо. А после с удоволствие ще правиш упражнения. Тичане, плуване, коремни преси и т.н. има много клипчета с аеробика, сама си избери

6.   Аз също имам проблеми с килограмите, но реших, че те няма да ми пречат във връзките ми с хората, затова подобрих самочуствието си, започнах диета и спорт, дава ти увереност и сега имам достатъчно приятели.. Сериозен приятел още не съм имала, но момчета не липсват ... Вярвам че можеш да се справиш и да започнеш да се радваш на живота !

7.   Стегни се и положи усилия да отслабнеш.

8.   Спри да се оплакваш и започни да тренираш! Отначало може да ти се стори много трудно но с много воля скоро ще започнеш да виждаш резултати!

9.   Мила, не се притеснявай от това че си по-пълна от останалите... и аз съм така. Просто се дръж естествено и се сдружавай с все повече приятели... :)

10.   ами ако не ти се спортува навън може и в вкъщи има доста упражнения в нета http://fitnesinstruktor.com/ето този саит има в него диети и за тинеиджъри упражнения пробвала сам ги и са доста ефикасни само че не се отказвай ако си решила да ги правиш давай до край.УСПЕХ!:))

11.   Миличка, ти си само на 13, знаеш ли колко бързо ще отслабнеш само, ако положиш малко усилия? ! Спорта му е майката. Запиши се на някакъв спорт, примерно или прави упражнения, карай колело, скачай на въже, играй на бадминтон, пий повече вода, храни се по - здравословно и ти гарантирам, че много бързо ще отслабнеш. Много важно е и да поддържаш социалния си живот. Не изпадай в депресия и отчаяние излизай с приятели. Не знаеш какво пропускаш заради комплексите си, от теб зависи всичко. Стегни се малко надали си най - дебелото момиче на света! Успех! :)

12.   Аз съм на 15г и преди половин година бях доста пълничка, срамувах се от всички и неизлизах, след време положението ми се влуши. Втръсна ми от подигавките и се заех сериозно с здравето си ето как:Започнах да спортувам(карах колело, тичах и се записах на танци)промених си режима на хранене(през деня ям 2 пъти, закуска и вечерия-закуска 1 варено яйце половин филика хляб препечена и сирене-за вечерия понякога риба или пилешко месо със салата или някаква супа)Така за 2 месеца свалих 19кг и то не с мързел а с много труд.

13.   Аз съм същата(дебела)неизкам да излизам навън защото всички ми се подиграват, опитвам се да отслабна за 6 клас, но немога мога за спозвам диета , но маика ми направо ме вбесява и аз като съм тъжна ям колкото и да а зависи макар и да не съм гладна

14.   Аз мисля че съм пълничка, но пирятелите ми казват че не съм, но от както влязох в пубертета напълнях далие и заради това щото и ми дойде не знам... таа... преди няколко дена с една момиче започнахме да бягаме на стадиона, а после на лостовете за корема.. коремни пресии... движа се често и днеска даже бфф-то ми ми вика : ти си отслабнбала.. и ме гледа в бедрата (защото аз и там искам да отслбана, там и в корема) аз и викам да лбе и тя абе корема можеш да го гълтъш нали ама бедрата не можеш и аз да и тя човек отслабнвала си.... просто се движи редовноо, парви упражнения във вас.. ходи на стадиона и бягай, но започни със бявно бягане и така постепенно... ограничи малко храната... гледай да не мислиш за нея, нареди на моъкът ти да мисли за съвсеееем друго нещо а не за храна например ;д... примерно започни постоянно да мислиш затова как ще отслабнеш напримерр и така... Успех!! : )

15.   Не се затваряй в себе си :) Преди и аз бях пълна, но изведнъж започнах да ям по-малко и да правя упражнения и за 2-3 месеца свалих 8-9 кг. Спокойно започни да се движиш и да ограничаваш мазните храни и много бързо ще отслабнеш ;) И аз съм на 13... преди бях 58кг, а сега съм 49-50 :)

16.   Мила, мога да ти кажа само едно нещо - положи усилия за да промениш нещата! Яж повече плодове и зеленчуци, избягвай пържено и други мазни храни.. също така и сладкото. Започни да спортуваш.. дори да е вкъщи. Казвам ти всичко това от личен опит-сега съм на 15 години, 1. 70 висока и тежа 52 килограма, а когато бях на 13 бях 1. 65 и тежах 62 килограма. Понеже си споменала, че нямаш гадже.. ами да ти кажа и аз нямам, а не съм и имала.. но ще му дойде времето и на това :)

17.   Аз съм на 13 и също съм дебела. Миналата година бях на диета и много отслабнах но килограмите ми се върнаха. Така че не ти препоръчвам диети! Просто се движи и се храни здравословно. Също не се влияй от мнението на другите.
С воля всичко се постига!
Успех!

18.   Миличка първото нещо което можеш да направиш е да започнеш с лекото хранене избягвай тестените изделия сладките нещица безалкохолните напитки и щом не искаш да излизаш заради външния ти вид нищо не ти пречи и вкъщи да правиш упражнения когато почувстваш резултата ще бъдеш много доволна наистина

19.   Значи аз съм на 13 години и допреди 1 година бях страшно комплексирана, че бях мнооого дебела. Не съм от онези, които тежат 50 кг и се оплакват, че са дебели. Миналата година тежах 78 килограма за ръст 166 см, а сега съм 169 см, с килограми-68, мисля че е много добре за една година :) Ще продължавам в същия дух разбира се. И между другото - като бях много дебела, това не ми пречеше да си имам причтели, да излизам, да си харесвам момчета и т. н. Айде спортувай, щото без спорт нищо нямя да стане ;)
Дано съм ти помогнала ;p

20.   няма смисъл да се самосъжаляваш.. какво ще ти помогне? Прави упражнения, яж разделно, НО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СЕ ЛИШАВАЙ ОТ ХРАНА ЗАЩОТО <-- ТОВА МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО СТРАШНИ ПОСЛЕДИЦИ.. ЯЖ СИ КАКВОТО ТИ СЕ ЯДЕ, НО С МЯРКА!
Успех. (:

21.   и аз съм на 13 около 1 60-62 съм и съм около 55 кила. също като тебе мисля че съм мноого дебела ама такава съм по природа, толковапъти съм се опитвала да отслабна. моите родители също са пълни и на мен ми е вродено. все пак започни да излизаш, забавлявайсее, сега ти е времетоо!!!

22.   Да не си внушаваш, че си дебела, какво става с теб, не си писала скоро. Ще ти кажа само, че ако искаш да имаш приятели, ти трябва да се обичаш и да се харесваш. Ако не заради външността си, то поне заради вътрешната ти красота, която само ти знаеш каква е, но можеш да я изразиш и да я покажеш и на другите. На твоите години бях много дебела, ама наистина-на 163 височина -90 килограма. Но всичките ми съученици и приятелки ме обожаваха, защото бях най-веселата, с най заразителния смях и водачка на целия клас, пълна с идеи, които прилагахме всички заедно. Бях още дете и не мислех много за гаджета, но само след две години сериозно се замислих и започнах диета, в която спрях сладкото и мазнините, започнах да играя упражнения сутрин и вечер-в началото по 10 минути, но постепенно увеличавах, докато стигнах по 45, понякога и повече. За 2 месеца свалих 30 килограма, което сега като се сетя е било драстично, но след това продължих постепенно с по-лек хранителен режим и достигнах 55 килограма. След което за да ги поддържам продължих с упражненията, но се хранех вече като другите. Но винаги имам едно на ум и никога не преяждам. Ще се радвам, ако съм ти била полезна с моя опит. Пиши как си и главата горе, никога не е късно да поставиш едно ново начало. И се обичай!