Споделена история от Тинейджърски

Самостоятелност
Здравейте!

Аз съм момиче на 18 години, скоро завършвам 11ти клас. От една година усилено се подготвям за кандидатстване с медицина в Пловдив.

Така, открай време имам проблеми с родителите си, и по скоро с майка си. От 14-годишна не ме е оставила намира.
Всичко се изразява с непрекъснати кавги за каквото и да е, в сопкания от моя страна и от крясъци от нейна. Причините са от това как съм си постригала косата до това, че дори веднъж ми каза, че най-голямата й грешка е била да ме роди.

Според мен това се получава, защото раста с абсолютно различен характер от нейния и тя просто не може да го приеме.

И така, наскоро отново се скарахме, но много жестоко, тя си взе чантата и отиде в другия ни апартамент. Стоя там 3- 4 дни, каза, че не иска да има нищо общо с мен. В последствие баща ми я примоли да си дойде при нас, но ме заплаши, че ще трябва да правя жертви.
Жертвите, които се очаква от мен да направя е да й ходя след задника, да й угаждам за всяко нещо, да й се подмазвам и раболепнича, а тя да продължава да ме тъпче и мачка.

Затова реших да се изнеса от нас и ще им кажа 1- 2 дни преди да заминат на море, че просто няма да ида с тях и повече да не ме търсят.
(Решението ми е твърдо и моля ви, без да се опитвате да ме разубеждавате. Не съм импулсивна, обмисляла съм го няколко години)

Имам приятел от 2 години, при когото мисля да ида.

Въпросите ми към всички вас са следните:

Първо, те могат ли да намесят полиция при положение, че имам 18 и да ме накарат без мое желание да се върна при тях?

Второ, бих ли успяла, ако си намеря работа, да си плащам сама образованието? Имам едно лято и още една година в училище, за да събера малко пари, а и разчитам на роднина да ми помогне. Има ли някой тук, който да е успял да учи и да работи едновременно?

Благодаря предварително за отговорите.

П.

Коментари

1.   Първо - честито пълнолетие! Никой не може да те задължи да живееш при родителите си след 18. Ти си свободен човек, ПЪЛНОЛЕТЕН ГРАЖДАНИН и можеш да живееш, където искаш и с когото искаш

Второ - ако имаш подкрепата на приятеля си, мисля че ще успееш. Можеш да завършиш и задочно училище, но имам познати, които почнаха да работят като сервитьорки, продавачки и т.н. и си завършиха. Всичко зависи от теб самата.
Образованието е много важно, но по-важно е човек да има мир, спокойствие у дома. Ако силно желаеш, ще се справиш с много по-голяма лекота, отколкото си си представяла.
Успех

лаура