Споделена история от Тинейджърски

Какво да правя по цял ден?
Здравейте! На 17 години съм. До сега ходех на училище и през целият ден си имах някакви занимания. Ами сега? Какво да правя по цял ден?? Не мога да ходя на работа нашите не ми разрешават. Плажове... в малък град съм има един мизерен плаж... по-добре да си купя надуваем басейн. Дайте идеи какво мога да правя по цял ден? С какво да се занимавам... а ако може в същото време да изгарям калории още по-добре :) Чакам идеите ви! Благодаря!

Коментари

1.   Амии .. предлагам сутрин да ходиш да бягаш и/или да правиш някакви упражнения. Гледай филми, излизай с приятели, чети книги, учи ако трябва. :) С една дума - занимавай се с нещо, което ти доста удоволствие, ако не ти се излиза навън - харесай си някой сериал и си го гледай :)

2.   Здравей... моя съвет е да се забавляваш това е най-важното. Карай колело, излизай с приятели в парка и на разходка. Може да си вземеш и книга и да четеш.

Дано да съм ти помогнала.

3.   Еми излизай навън с приятели!! Вземи си куче и го рахождай, чети книги в парка. Тичай сутрин и вечер!! :))

4.   Чети? Гледай сериали, излизай с приятели... на 17 години би трябвало това да не ти е първата лятна ваканция. За изгарянето на калории знам ли, ходи на фитнес, тичай...

Аз си имам степер и обикновено докато гледам нещо, си тренирам на него, не усещам кога е минало времето и съм изгорила много калории, ако не гледам нещо ми доскучава и само гледам таймера :)

5.   Ами с приятели насам, натам. Помагай вкъщи, пускай пералнята, прахосмукачката и така, Гадже не спомена да имаш, ако нямаш намери нещо за лятото, за да има с кой да се разхождаш :))

6.   Купи си надуваем басейн

7.   1. Чети книги;
2. Гледай филми - игрални и научнопопулярни;
3. Карай колело;
4. Започни да тичаш сутрин или да правиш упражнения, йога, пилатес, аеробика;
5. Започни да учиш чужд език с помощта на Интернет;
6. Научи се да готвиш/плетеш;
7. Поровичкай се в нета и си намери интересни статии/форуми за четене, за обогатяване на общата култура;
8. Засади си цветя/дръвче в саксия или пред блока/къщата и се грижи за тях;
9. Свали си и преслушай разнообразни стилове музика, може да попаднеш на нещо ново и различно, което да ти допадне;
10. Рисувай, пиши, танцувай;
11. Играй шах, табла, белот, судоку, решавай кръстословици...

Това е от мен. Запълвай си времето с неща, които те разтоварват, забавляват и обогатяват.

Поздрави!

8.   Ходи на фитнес така ще отслабнеш и ще си намериш дружки

9.   Хех, и аз съм на 17 и с компанията се чудим какво да правим, но да не ни излиза много скъпо, защото гледаме да спестяваме, а и по принцип не сме някакви богати.... :)

10.   Ж30: Не си написал дали си момче или момиче, но това не е от особено значение...
Какви хобита имаш по принцип?
Няма значение в какъв град си... Винаги можеш да проявяваш градивен характер и да усъвършенстваш себе си...

Препоръчвам ти да си изградиш строг график и най-вече да имаш воля да го спазваш като редуваш движение с интелектуална дейност като например: джогинг, фитнес или аеробика в домашни условия, поддръжка на градината (ако имаш такава), почистване и поддръжка на дома - основоно и еткущо, да почистиш и измиеш автомобил отвътре и отвън, разходки, готвене, телевизия, книги, филми/телевизия, ако ти допада - шиене на гоблени или изработване на разни нещица от подръчни материали (подаръци за близки, роднини или за домакинството), НАЙ-ВАЖНОТО е да превърнеш ИЗУЧАВАНЕТО НА ЧУЖД ЕЗИК В СВОЕ ХОБИ и на това да отделяш най-много време... Помисли дали ще продължиш образованието си в Университет. Поинтересувай се какво е нужно за кандидат-студентските изпити и започни да събираш и обработваш материалите от сега.

Всичко, от дотук изброените възможности, ще ти е от полза, най-вече езикът, кулинарните умения и самообразоването под всякаква форма. Но без график, ще се чувстваш в безтегловност.

11.   Запиши се на спорт какъвто и да е, на някакъв летен спорт например : плуване или на танци нещо което да е само за лятото и да не ти пука като тръгнеш на даскало какво ще стане като го зарежеш :) Аз също съм по същия начин , но се записах на спорт и ми е по-добре и даже отслабнах с 3кг ...

12.   Ами излизаи с приятели. Намери си приятел. Може да ходиш също така и на фитнес.

13.   Ами хвани се да тренираш :)

14.   Спортувай - фитнес, колело, бягане. Може и да четеш книги

15.   Може да идеш да бачкаш на някой строеж. Така хем ще хванеш тен без да ходиш на мизерния плаж, хем 100% ще изгориш калории. Отвреме навреме може да се поливаш с маркуч и да си представяш, че си на море. :D

16.   Ами щом искаш да гориш калории. Аз ти препоръчвам да спортуваш, защото спорта помага за укрепването на организма.

18.   Ами може на компютра да рисувас.

19.   мисля че има нещо което ще ти хареса аз съм лора на 10 г съм и обикновенно когато няма какво да павя тогава изработвам неща търся ги в интернет и ги правя
забавно е!!!

20.   Ами рисувай, гледай някой интересен филм, боядисвай камъчета, прави упражнения, посади някакво цвете или някоя голяма трева, слушай силно музика и танцувай

22.   Много съвети получи от много хора.. но от всичките уважавам само СПОРТА!
Ако искаш да наистина да не си губиш времето с глупости първото нещо което трябва да направиш е да ОСТАВИШ ВСЯКАКВИ КОМПЮТРИ ТАБЛЕТИ ТЕЛЕФОНИ и ФЕЙСБУЦИ през всеки изминал ТВОЙ ден когато нямаш какво да правиш наистина! Общувай с хората най вече с бабите и дядовците си, говори с тях, какво е било по тяхното време, какво са правили Те тогава, какви традиции има твоят народ и как се спазват, нека те научат на селскостопански занаят, защото идват времена страшни в които новото поколение няма да знае как се държи мотика или брадва, а какво остава да си наготви сам..! Спортувай наистина, по малко фитнес повече природа, бягане Лостове (street fitnes), футбол, плуване, скачай на въже И ВИНАГИ УВАЖАВАЙ ПО ГОЛЕМИТЕ ХОРА! .. Бъди Българин най вече ако си от тази националност наистина, научи си традициите и датите в които имаме празници чествания отбележи си ги, води си дневник в който да си описваш всеки твой ден, медитирай чети повече духовни книги или търси клипове или всичко свързано с духа и душата на човека и как да се развиваш вътрешно! Използвай ИНТЕРНЕТ САМО ЗА ДА СЕ ИНФОРМИРАШ НЕ за клюкарски моменти или да споделяш снимките си когато си бил на морето! Жив/А и здрав/А!

23.   Аз когато се прибера от училище също нямам какво да правя и направо умирам. Но напоследък започнах да гледам много филми и сериали онлайн Та с това си запълвам времето. Може да опиташ :)