Споделена история от Тинейджърски

Баща ми се прибира пиян и ме бие за глупости
Здравейте, момиче съм на 14 години живея с майка ми и баща ми. Баща ми се прибира пиян и ме бие за глупости като това, че се е скарал с някоя от любовниците му. Майка ми не ме защитава, защото ми "връща " за дето като ми посегне и хващам ръката и я бутам настрани от мене, защото е висока колкото мене аз съм слаба, а тя е закръглена, но се справям. Всеки ден си мислех, че всичко ще се промени, но става по-зле! От пиянските истории гледам баща ми как се дави и не може да диша докато спи.. майка ми не се мръдва от леглото, защото е адски мързелива, всичко аз върша, а тя го преписва на нея. Освен това след всяка пиянска историйка на баща ми аз му помагам да стигне до леглото, а той е 40 кг. по-тежък от мене. Бие ме до кръв и вече ми писна! Дайте някакъв съвет какво да правя.. примерно какво бихте направили вие? Благодаря предварително

Коментари

1.   Отиди в полицията или при баба си и дядо си!

2.   Това което ти се случва е повече от ужасно :( не може ли да отидеш при някои роднина или да помолиш за помощ ... това не е живот така да те измачват а не си и голяма за да се махне от тях . Потърси помощ от роднина ако не има такива служби които се занимават с насилието върху деца не се страхуваи да потърсиш специялизирана помощ не се измачваи повече .
Желая ти успех и дано нещата се оправят :)

3.   Здравей,
първо бих говорил с майка си ! ще й кажа да направи ещо - поне баща ти да спре с боя!

ако нищо не направи (твърде вероятно) намираш номера на социалните и се обаждаш - сигурен съм, че ще ти помогнат.

другия вариант: ако пак те бие (както казваш до кръв) - взимаш телефона - звъниш на 112 и казваш да дойдат
от там нататък е лесно, ще дойде полицията защедно със социалните

но не си мисли, че ще отидеш завинаги в дом!, това е начинът по който да сплашиш родителите си И ДА СЕ ОСЪЗНАЯТ на кой свят живеят и че трябва да се грижат за теб а не да ти съсипват психиката!

Направи нещо и то веднага! цял живот ще страдаш заради баща ти !!!

5.   Бих се оплакала на някой близък... това си е тормоз.. направо ще напиша жалба към тия ненормалници

7.   И аз имах подобна история като теб ;(, затова си разчусвах много. Но вече всичко е наред. Моя съвет е не позволявай на баща си да пие а може да кажеш на любовниците му какво мислиш да си излееш всичко. Всичко ще се оправи не се разтройвай след лошо идва и добро!!!

8.   Бих отишла при някоя баба или някой роднина ;(( Това неможе да продължава така!! Или бих се оплакала в полиция или някъде в закрила на детето!! По-добре направи нещо, може да стане по лошо!! Не го заслужаваш!!

9.   Ами.. обади се на телефона за детското насилие :/

10.   Чакай малко, значи ти си стоиш кротко, но и двамата ти родители те бият или поне баща ти те бие а майка ти се опитва.
За да посегне човек на бой, на всички е ясно, че трябва да го ядосаш. Не можеш да ни убедиш че любовниците на баща ти го ядосват а той бие теб, която си най послушното дете на земята.

11.   В трудна ситуация си. Аз бих отишла при баба си или при дядо си. Поне там няма да ме бият и да ме карат да върша сичката работа.

12.   Леле момиче в много лоша ситуация си, но не знам какво да кажа опитай си да поговориш с тях

14.   Бих се махнала от тях. Намаш ли баба, дядо? Казваш, че майка ти нищо не прави- ами и ти нищо не прави напук. Когато баща ти се прибира не стой около него. Но е най-добре да се обадиш на защита за детето. Според мен това не са нормални родители.

16.   От авторката до номер 10.. ами ако е пиян? как мислиш тогава..? До всички останали благодаря за съветите

19.   Отиди в най-близкото районно управление или се обади на 112 тогава когато се случва действието и повикай полиция или се оплачи там ще извикат лекар и ще установи щетите нанесени върху теб и ще отидеш в съд от там той в затвор но да знаеш нещата по добре няма да станат каквото и да направиш дори и да отидуш в полиция