Споделена история от Тинейджърски

Не бива да ме интересува общественото мнение! Нали?
Здравейте, драги читатели на този сайт. Ще се опитам накратко да ви обясня ситуацията ми и раздразнението ми от незрялото, повърхностно младо поколение.
Аз съм момиче. Най-напред искам да кажа, че никога не гледам външния вид в момчетата и се влюбвам със сърцето, а не с очите. От шест месеца обичам едно момче, близки приятели сме от две години, а той е на 18. Характерът му е прекрасен, допълва ме изцяло - той е това, което винаги съм търсила - истински, стойностен човек. На външен вид не е като онези "мачовци", по които се прехласват повечето момичета, защото е пълен, но за мен е много чаровен. Въпреки килограмите си, той никога не се е оплаквал на другите, напротив - даже се самоиронизира, има страхотно чувство за хумор. А и не води застоял начин на живот, ходи на танци и полага усилия, за да отслабне, макар че за мен това няма никакво значение.
Наскоро разбрах от най-добрата му приятелка, която ми е много близка и на мен, че й е казал, че е влюбен в мен. В петък ще излизаме.
Работата е там, че когато споделих това на моя близка приятелка, реакцията беше странна - "Как може да харесаш този дебелия? Хората по улиците ще ви се смеят. " - и самата тя се засмя.
Искам да ви попитам, това вярно ли е според вас. За мен няма абсолютно никакво значение външния му вид - но явно за другите има - но не бива да ми пука за мнението за мен/нас на хората - приятели, случайни минувачи? Попринцип съм много притеснителна и винаги съм плащала данък обществено мнение, откъдето идват и многото ми проблеми в общуването. Но това е отделна тема :)
Ще се радвам на всякакви мнения и съвети!

Коментари

1.   Не се влияй от тях!

2.   Ти си щастливка! И да наистина обичай го това момче за да продължаваш да бъдеш щастлива, защото тези които се влюбват в мачовци задължително страдат и си мислят, че "любовта боляла", но не, любовта е щастие, спокойствие и блаженна усмивка

3.   Хич да не ти дреме. Не ги слушай тея мухльовци и мухли дето само се чудят за какво да се захванат щото си нямат друго какво да правят.
*ИзИ*

4.   Изобщо не им се впечатлявай на такива! Голяма работа какво мислят те, важното е, че ти го харесваш такъв, какъвто е. Какво като е пълен? Нима пълните не заслужават любов? Всеки човек заслужава любов! Изобщо не им обръщай внимание на другите, ти си го харесваш, това е най-важното.

Мен също ме питат постоянно как може да харесвам едно момче, че бил грозен, защото е с очила (?!). И от кога очилата загрозяват някой? За мен си е хубав. Аз също като теб обичам със сърцето, а не с очите. Не отдавам голямо значение на външния вид, защото не искам да си хващам гадже „за пред хората“, а защото ще го обичам, както и той мен.
*Яса

6.   За всяко едно друго нещо трябва да взимаш мнението на другите в предвид, НО не то да ти диктува действията. Специално за връзките абсолютно никой не може да ти каже, дали с някой сте смешни или не сте. Това е само за 2-ма, за теб и за момчето, другите могат да гледат, да правят комплексирани коментари зад вас, но не и да определят какво имате. Лично аз съм виждала подобни двойки по улиците и ги намирам за страшно сладки, момичето не спира да се усмихва, а момчето не я пуска и за секунда, нищо че е 30 градуса... това привлича погледите независимо от външността им, просто от километри чувствата им си личат и това е способно да размекне всекиго. Може би ще има и подигравателен смях, може би ще си измислят разни филми за вас, но не бива да го приемаш лично. Те са странични наблюдатели, никога няма да знаят как той те гледа, или как ти го виждаш.
Зу-За

7.   Имаш много хубав и правилен начин на мислене. С момчето имате шанс да бъдете много щастливи и доволни заедно. А другото са приказки най-вероятно на хора, които просто завиждат, че не могат да срещнат дори някой "дебел", който да ги хареса. Хубаво е, че оценяваш и търсиш правилните неща, а не числа, килограми, цветове и форми. Освен това не мисля, че на някой би му станало смешно.

Късмет и успех.

8.   Според мен най-важното е да те обича истински и на теб да ти е хубаво когато си с него. А останалото не го мисли всики си има различно мнение.

9.   "...той е това, което винаги съм търсила"
Тогава НЕДЕЙ ДА ИЗПУСКАШ това, което винаги си търсила при положение, че и той също има чувства към теб.

"Характерът му е прекрасен, допълва ме изцяло..."
Какво повече му трябва на човек?

Миличка, отговорила си сама на въпроса си. И недей да правиш грешката да оставяш момчето само заради външния му вид. Не той е важен, а това което се крие вътре в него.

И остави глупавата си приятелка и всички останали да говорят каквото си искат. Спри да плащаш данък обществено мнение, в противен случай винаги ще си нещастна. И запомни едно: ХОРАТА НИКОГА НЕ СА ДОВОЛНИ, няма смисъл да им угаждаш. Нека си говорят...

10.   Мило момиче ще ти бъде трудно докато хората ти се смеят в очите, няма да ти е приятно, но гледай ти да си щастлива в крайна сметка на хората не може да се угоди и винаги ще намерят някой кусур, живей за себе си, за собственото си щастие по-важно е на теб да ти е добре каквото и да говорят хората, отколкото ти да се чувстваш ужасно, а случайните минувачи да са доволни, че ти не си щастлива с човека когото харесваш.

Аз също бях като теб, в продължение на 1 година ми се смееха в очите, че съм започнала да живея на семейни начала а съм на 19 години, при положение, че моето момче е слабо. Но като видяха, че не обръщаме внимание и сме щастливи спряха да говорят глупости зад гърба ми. така, че винаги ще има за какво да се подиграват, гледай ти да си добре! Бъди по малко егоистка!

11.   На никого не му е работа да се смее на двойките по улицата. Ако някой е толкова прост, че да го прави, не заслужава да му се обръща внимание. Успех в любовта и въобще не се връзвай на глупости! Щом ти го харесваш, значи е привлекателен по един или друг начин.

12.   Важно е как те кара да се чувстваш!

13.   Ти ще бъдеш с този, когото обичааш и искаш, за любовта няма красив-грозен, слаб-дебел. Тая твойта приятелка не ти е приятелка. Тя е от онези момичета, които се влюбваат в грубияни. Няма значение кво е общественото мнение.

14.   Хей, наистина не трябва да ти пука, та все пак си влюбена в него и той в теб! Не мисля, че другото има значение. А и обществото никога не е доволно.

15.   На минувачите да не мислиш, че им е до теб, че да ти се смеят. Пък и по принцип е бая натоварващо да мислиш за хорското мнение. Откакто се отучих да го правя, бая живнах, както се казва. Приятелите ти, ако са нормални, няма да ти се смеят. Абе, който ти се смее, да го духа!

16.   Щом ти го харесваш, какво ти пука останалите какво мислят за него!! Винаги ще има недоволни хорица. Много са малко момичетата които харесват момчето заради самия него, а не как изглежда!! Евала ти правя. Аз бих се радвала за вас :)). И не бих Ви се смяла!! Айде много ще се радвам, ако бъдете заедно!! Да не ти пука от мнението на другите, ВАЖНО е да се чувстваш щастлива!! :))

А.

17.   Ами може би трябва да си смениш приятелите. Сериозно. Моите са истински и не биха казали подобна комплексарщина. Помисли над това.

18.   Ако и ти си дебела нема проблем ама ако си секси не бива да си с тоя просто наистина ще изглеждате смешно

19.   Разбира се, че няма значение. Не слушай глупави мнения. Каква пречка са килограмите за започването на една връзка? Има ужасно дебели жени, които ходят с отчайващо слаби мъже, което според мен е по-грозната картинка, но пак не е кой знае какъв проблем. Не слушай глупости!

20.   Според мен да не ти пука изобщо. Той те харесва влюбен е в теб - ти също ! Какво по - хубаво от това ? Остави хората на страна. Не те ще ходят с него или твоята приятелка, важно е как ти се чувстваш, а не другите ! :)

ImposSible

21.   Разбирам те идеално!
И аз често се влиая от чуждото мнение за нещата спрямо мен, но иначе за повечето работи си имам свой поглед и не ми пречи фактът, че често мисля различно от хората и че все някой не се съгласява с мен.
Мнението е като задник, всеки си го има!

Щом харесваш и обичаш това момче, изобщо да не ти пука, че хората щели да кажат еди си какво, тва няма никакво значение! да, нормално е да ти е кофти, но проблемът с чуждото мнение е всеобщ, често питаме "ти как мислиш", "според теб правилно ли е" и т. н. , но истината е, че хората от злоба често казват неща, които ни нараняват, или се появяват "доброжелатели", които ни дрънкат глупости и ние сляпо им се доверяваме, а това е грешка!

Просто спри да мислиш какво казват и мислят хората, бъди себе си с човекът, който искаш и запомни едно, хората, които говорят лошо за теби това момче, чисто и просто завиждат! Ако ти самата се чувстваш добре с него и мислиш, че връзката е възможна и решението правилно, просто опитай, важно е ти какво искаш и чувстваш, а не какво ще кажат хората! Те винаги говорят и често казват глупости за останалите! :Д

Ако някой ти каже, че той е грозен или нещо такова, ти просто кажи "е поне не се страхувам, че ми изневерява и си е само мой! :)" или нещо такова!
Просто следвай инстикта си, сърцето си и разума си в случай, момчето е добро, харесвате се един друг, опитайте да сте заедно! И да не ти пука кой какво мисли! :)

~sad-baby~