Споделена история от Тинейджърски

Самотна...
Здравейте..!
Аз нямам някакъв точен проблем... просто се чувствам някак си сама. Имам много приятели покрай мен. Но имам чувството, че всеки ме използва и на никому не съм нужна. Чувстам някаква огромна празнота в себе си.. усещам, че се превръщам в пепел отвътре и вятъра ме отнася сякаш наистина съм се разпаднала. Правя се на щастлива пред другите, но всъщност не съм. Не знам... не знам какво става с мен.. дали това е някакъв период, но знам че не съм същата като преди.. да съм позитивно настроена и т.н.
Благодаря на всички предварително. :)
Д. 16

Коментари

1.   Еми то логиката в отношенията на хората е убийствено проста. Когато даваш си добра когато вземаш си лоша когато правиш и двете хората нямат отношение към теб. С всичко и всеки е така вапроса е да вземеш нещо ценно за това което даваш, защото мерси пари не струва. А иначе за това, че си сама. Всеки е сам/а но не всеки си позволява жестоката истина да го плясне по челото. Има неща които хората не са способни да си отговорят, примирят или възприемат.

Всеки знае, че ще умре но никой не може да се премири с това. Със самотата е същото хората се женят един за друг само и само да поддържат илюзията че има някой който да е до тях безусловно каквото и да се случи. А не са наясно че в мига когато другия е неспособен да бъде "резервния план" на другия става бреме. Та затова съветът който аз бих ти дал без да знам дали е правилен е да се опиташ да не мислиш за това да го игнорираш като се затрупаш с дейности които ще развият способностите и заложбите ти осигурявайки ти предимство в момент важен за бъдещето ти.

Смисъла на "живей за мига" според мен е в това да направиш всичко възможно за да постигнеш мига който е отреден за онзи който жертва най-много. Сори че се отплеснах за малко да издам книга :).
М18

2.   Е ти кво искаш някой да те обича повече от него си ли? - няма да стане.

3.   Имаш нужда от момче.

4.   Номер 2 - точно така е. Хората са егоисти всеки мисли само за себе си. Ако се замислиш и ти си използваш приятелите. За компания, едно-друго. Всеки има период в живота си, когато се чувства самотен. Аз тези периоди си ги лекувам самичка в къщи с бутилка концентрат. Опитай, изпитано е :)

5.   Не слушай номер 4. Това с алкохола не е изход. С него временно ще забравиш за проблемите си и за самотата но от него можеш и да се превърнеш на развалина. Не се предавай. Опитай без алкохол.

6.   Според мен живота е мн сложно нещо по добре слушаи сърцето си :) Не може никои да каже кое как и защо смисъл сичко рано или късно си заминава :( смисъл трябва ти момче мн рядко се намират вече сериозни ... хора смисъл сички на твоята възраст мислят за други работи бе според мен живота е да си намериш твоята половинка и да си щастлива.... което се случва мн рядко не се очаиваи... никога не се даваи на никои просто винаги си имаи 1 на ум момче на 18 :)

7.   И аз бих ти дала един съвет .. карай сама мила, в днешно време какви приятели търсите? И какво ако си хване гадже примерно? Кое му е различното? Тя и приятел да си хване пак може да се чувства самотна. Е ако си харвсваш някой сладур да .. Отпусни му края и да не ти пука за нищо и НИКОЙ , живота е убийствено кратък за да се затваряш в себе си ..
Ж 17

8.   Защо ли чувството ми е познато.... ?