Споделена история от Тинейджърски

Влюбена в смотаняк
Момиче на 16 години съм. Компанията, в която се движа, има висока репутация в училище и незнайно защо всяваме респект у околните. Досега не съм се оплаквала от живота си, имам много приятели или по-точно познати, които до скоро считах за такива. Чувствах се харесвана и всички ме уважаваха, което ми вдигаше самочувствието.
Преди два месеца обаче излязахме семейно и се оказа, че нашите са приятели с родителите на едно момче от съседния клас. Отначало не бяхме близки, той се държеше странно в училище и често беше обект на подигравки. Отстрани изглеждаше като аутсайдер. Съчувствах му, но нищо повече.
След това започнахме често да се виждаме. Имах възможността да го опозная и постепенно се привързахме един към друг. Той е красив. Поддържа се, има мускулесто тяло и чаровна усмивка, а и бях впечатлена от чувството му за хумор.

Единственият му проблем е, че е много срамежлив. Той също не беше безразличен към мен и тръгнахме.
Реших да го представя на компанията си и те да се запознаят с истинската му същност. Когато разбраха, че съм с него, всички бяха възмутени, непрестанно ми повтаряха, че е смотаняк, че мога да си намеря къде къде по-хубав и подобни. Помолих ги да не се държат така, да му дадат шанс, но те не искаха и да чуят. Когато той е с нас, все някой ще подметне някой саркастичен коментар по негов адрес. Не мисля, че му пука особено, но аз се изнервям и вдигаме скандали. Как да им покажа, че не е такъв като са предубедени. Могат поне да опитат заради мен, но очевидно е колко "добри приятели" са ми. Другите момчета с нищо не го превъзхождат, освен с високото си самочувствие и комплексите си. Била съм с такива и мога да кажа, че всичко винаги е завършвало трагично.
Ако остана с него, означава да се отделя от компанията си, но тогава и аз ще приличам на аутсайдер. А ако реша да продължа да излизам с тях, не мисля че той ще издържи дълго. Според вас кой е правилния избор?

Коментари

1.   Единствените смотаняци са тези от компанията, с която движиш. Зарязвай тях!

2.   Аз също си падам по смотаняци, а самата аз не съм. Има нещо готино в тях.

3.   Ее, авторката и коментар 2 -къде бяхте, когато аз бях на тези години? :Д Не съм бил тотален смотаняк, но все си падах по "готините" мацки, които не ме забелязваха. Де да имаше поне 1 като вас :)
Сега пък стана обратното - мацките са луди по мен, ама уви... :)

4.   Нали знаеш, с каквито се движиш... Айде, със здраве и друг път отново бъди лицемерна в сайтовете за изповеди :)

5.   Ако можеш и двете, но све пак на първо място да ти е компанията, че да не станеш и ти аутсайдер, пък с момчето можете да си се виждате тайно!!!

Карол*******

6.   Защо просто не си разделиш любовния живот от приятелската среда. Излизай с него отделно, какъв е проблема?

7.   Смотаняци са явно приятелите ти. Чудя се само от къде е тази надменност в някой хора в БГ, ние така никога няма да се оправим. Защо трябва някой да е винаги отгоре? А тези като това момче са май на изчезване последно време, след някоя година ще го осъзнаете. Аз ако бях като момчето не бих издържал в такава обстановка. Е и какво като внасяте респект в училище? Кои сте вие там компанията? Няма да използвам обидни думи, просто хората ще се досеят.

8.   Ако ти смяташ, че е смотаняк го забрави. Със смотани хора никой не постига нищо в живота. Под чувство за хумор какво имаш предвид? Че простотията му е на макс ли?

9.   Разбира се, че не смятам, че е смотаняк, иначе нямаше да бъда толкова привързана към него. А за чувството му за хумор, имах предвид, че когато съм с него и водим интересен диалог, разсмива ме. Просто е невероятен. Не разбирам как е възможно другите да не го оценяват!

10.   Ще ти разкрия една "тайна" - винаги най-големите смотаняци в училище са най-готините хора в живота. Обратното също важи - най-готините в училище са най-големите смотаняци в живота и не постигат нищо значимо.

11.   Авторке защо си написала заглавието влюбена в смотаняк, че като е такъв защо пишеш, че е невероятен в последните редове на темата? Твърде много се влияеш от мнението на хората, но сега почти всеки е такъв малко много се вслушва в мнението на другите хора. Съвета ми е или по точно аз така мисля, защото не съм имала връзка до сега (по малка съм от теб) да излизаш с тях поотделно. Примерно ако на училище си с компанията след училище с приятеля си или обратното ако приятелите ти са разбрани ще те разбират и приятеля ти също. Ако не са съгласни тогава ти избираш. Успех дано да се оправят нещата.

М а Л к А т А