Споделена история от Тинейджърски

Човешките грехове!
Здравейте хора!
Някой замислял ли се е какво прави и мисли? Хората сме единственото способно създание да различава добро от зло, но какво става в днешно време? ! Единственото което минава през ума ни са ''от къде да намеря пари'', ''какво да си купя'', ''как изглеждам'' и т. н. Има и добри хора, но не може да се оспори фактът че понякога ни минават лоши мисли. Това лоши хора ли ни прави, грях ли е? ! Ние живеем, просто живеем без да се замисляме за Господ!

Живеем в празнота и не можем да я запълним защото дори не ни е дошла тази усет. Ами ако той ни е изоставил? На кого се оковаваме ние и на кого се оковава той? Какво правим за принос? Нищо! Какъв е този суетен, скъп, жалък свят? Нови технологии, мода, пари, красота, стил, образование и т. н. Толкова много грехове имаме, а за някои наши постъпки дори не разбираме че са грешни. Ако страдаш ставаш добър, ако си щастлив ставаш... нищо, просто живееш без да се замисляш и въобще без смисъл. Щастието е измамно, то замъглява преценките ни, тогава ние не можем да различим добро от зло.

Красотата ни прави по високомерни и повърхностни и губим представа за истинските ценности.

Грозотата ни прави по-състрадателни и оценяваме истинското което не можем да видим с очи а със сърце.

Доброто води до зло, злото води до добро! Но защо? Толкова ли е сложен животът? Това игра ли е и ние ''играчите'' ли сме? Смисълът на живота? Ние сами си слагаме смисъл според ценностите които сме научили! Не можем да имаме две неща! Знания от учебниците или знания от живота? Второто ни дава по-добро бъдеще и следователно по-лошо!
Момиче на 14, София

Коментари

1.   Мило момиче, разбирам, че се намираш в трудна възраст, но що за безсмислици са това?

„Красотата ни прави по високомерни и повърхностни и губим представа за истинските ценности. “

Сигурна ли си в това или просто си жертва на собствената си завист към красивите хора и не виждаш истинската им същност? Нима красотата сама по себе си убива душата на един човек? Много повърхностно и много жалко, ако мислиш така, защото самата ти делиш хората и ги дискреминираш заради външни белези, заради своята собствена ревност, гняв и завист. Май си голяма читателка на Библията, но там не красотата (природна даденост), а именно завистта е грях.

„Грозотата ни прави по-състрадателни и оценяваме истинското което не можем да видим с очи а със сърце. “

Сигурна ли си в това? На мен пък много физически непривлекателни хора са ми правили много злини точно от злоба и завист. Грозните често клонят към самосъжаление, чувстват се онеправдани и се стремят да си го върнат на „облагодетелстваните“ „красиви“ хора. Разделяйки хората на грозни и красиви точно ти ставаш жертва на очите си, вместо да се вслушаш в сърдето, в разума.

„Доброто води до зло, злото води до добро! “

И това не е вярно! Доброто води до добро, злото до зло. Доброто винаги се връща, докато злото води до отмъщение и до следващо зло. Прави зло и чакай да получиш добро.

Съжалявам те. Много си малка, но вече носиш една ограничена, болна душа. Потърси познание в книгите, в Библията ако щеш, защото хора, който лесно съдят другите често стават жертва на същите предрасъдаци и омраза.

2.   Красивите хора в повечето случаи са злобни и гадни като характер, с грозна душевност. Да сте видяли напомпан мускулест катил да е добър човек или надута силиконка да е свястна? !

3.   2., виждала съм.
Братовчед ми беше голям комплексар, но почна да тренира и стана хубавец - от тогава е чудесен човек, приятен за околните.
Най-милата и добра душа, която познавам е известна българска певица, която има доста пластични операции. Има много топла аура, мила е, вярен приятел и е минала през ужасни неща и много хора са ? вредили, защото е хубава, винаги е била красива като кукла. (и не, не е чалгаджийка)
Жалки са ми всякакви разделения на хората по външен вид. Човекът си е човек - и грозният може да има грозна душа.

4.   3, да защото най-важното е да е хубав, не е важно да чете книги, да се образова. Да, много са ви грешни схващанията за хубаво.

6.   Много си права!