Споделена история от Тинейджърски

Силно влияние от чуждото мнение
Имам силно влияние от чуждото мнение, даже зависимост. Винаги се интересувам какво мислят другите за мен и за това се опитвам да се впиша в модела според техните представи. За всичко имам собствено мнение-политика, литература, музика, танци, спорт и имам най-различни интереси и винаги заемам твърдо собствена позиция по дадена тема, спор и тн.

Но само за себе си нямам собствено мнение-не знам хубава ли съм или не, добра ли съм, жестока ли съм. На работа съм чувала да ме коментират колко съм смотана, тъпа, грозна, чувствам се като някоя извънземна. Приятелите ми и семейството ми се смеят че въобще обръщам внимание на колегите си. По улицата ме освиркват, спират ме като лека, правят ми открито намеци за секс, комплименти и др. Не е ли странно че в две среди се отнасят по съвсем противоположен начин към мен? Винаги ходя с грим, оправена коса, винаги съчетавам добре дрехите. Е, малко прекалявам с деколтета и токчетата, но не особено, разбира се. Винаги съм мила, любезна, услужлива, но не до крайност. Не ходя облечена като монахиня, нито като проститутка. Съвсем нормално се държа-Е, вярно е че на работа съм малко по скромна и съм перфекционистка, но все пак не ходя там за забавление. А в дискотеките, на улицата и др се забавлявам, но без да флиртувам със всеки срещнат.

Тоест-смятам се за напълно нормално момиче. Но не мога да разбера кое точно не ми е в ред. Четох из интернет за раздвоението на личността и малко се стреснах, защото това раздвоение е наречено "невроза". Освен това съм на моменти-или супер тиха и стеснителна или понякога истерична и скандалджийка. Нямам ясна преценка за това каква съм, какви са истинските ми желания, не знам как да реагирам в сложна ситуация. Имам много приятели, които уважавам, но ми е скучно с тях, сякаш искам да правя нещо по различно от това което правя с тях. Все искам нещо, а не знам какво. Един ден си казвам-да хубава съм, ще успея в работата и др, а на следващия ден си повтарям че няма да успея в нищо и др. И изобщо като личност съм много объркана.
Момиче на 19

Коментари

1.   Хммм позната история само че мен и жените и мъжете ме убиждат че съм грозна

2.   Същото е и при мен - в училище и на места, които ме познават ме коментират като смотана, но на непознато място, непознати ми правят комплименти, а и също така нямам мнение за себе си. Но знай, че винаги има по-добри от нас в очите на другите, важно е ние да сме си перфектни за самите нас и тогава ще успеем. Горе главата и ма*ната му на чуждото мнение. Не забравяй, че и хорската завист е много силна, може да те имат за "тъпа" само защото си по-добра от тях.

3.   Не е необходимо да се обличаш предизвикателно за да избиваш комплекси.
Напротив - бъди жена (момиче) с достойнство и стил.
Обличането като.... няма да провокира друго освен нагони и разгонени простаци тичащи подир плътта.

Ти си личност и си имаш достойнство - не се моделирай по вкусовете на простаците.