Споделена история от Тинейджърски

Смачкана и безсилна
Здравейте не знам от къде да започна. Аз съм момиче на 15 години.. Като малка бях много общителна познавах много хора (не че сега съм мн голяма), говоря за преди 4/5 години, излизах имах приятелки, добро семейство, умна и с добър успех в училище (не че се хваля не искам да изглежда така отстрани), но имах проблем-бях дебела и не се гласях, но това не ми пречеше изобщо не се притеснявах излизах си по домашно дрехи и си бях 70 кг въпреки години си...

Приятелките ми винаги се възползваха от вниманието на момчетата, закачки, подмятания, комплименти, а за мен убиди-ей прасе, ммм тъс кой ще я хареса, не я пипайте че ме е гнус от сланина! И въпреки това аз не им обръщах внимание, докато един ден не ме убидиха пак, но незнам каква убида беше, че ме прониза сърцето..

Депресирах се, започнах да се притеснявам и така от 2009 до преди година (всъщност 2011) не излизах от вкъщи, не отивах и до магазина, срамувах се от себеси, санувах кошмари с убидни думи които кънтяха в главата ми.

Водиха ме на лекар бях преживяла травма.. Уж момичето което не си слагаше от убиди, а всъщност съм събирала всичко в себеси. Един ден реших че ще се променя-отслабнах с чудовищните 20 кг, започнах да си търся изгубените приятели и бавно и мъчително започнах да излизам.

Вече с модерни дрехи и променена външност, но някакси преживяната травма си остана. Чаровното момиче, което общуваще без срам с никой се беше превърнало в момиче, което забива поглед в земята, момиче което неможе да говори започва да пелтечи пред мн хора или само си мъчи. Заради притеснителноста моите уж приятелки ме изоставиха, но си намерих други, промените продължиха, но от 1 месеца кошмара се повтаря. Приятелките ми са закачани и обсипвани с комплименти а за мен - Ехехе тя по голяма от мене (висока съм 1. 72), да отслабнала е малко ама се тъс тя кат не е (името на приятелките ми ), мммм тя мъж няма да си намери, тя само мълчи, оо то нея никой не я харесва, едно момче нещо се закачи с мен и друго му каза не я докосвай не те ли е гнус!!! На никого нищо не викам и не обиждам, умна съм и добра а всички ме мразят, сега съм влюбена а ме представиха пред момчето като пълен боклук(не в смисъл не пуша или пия защото и двете не прявя ами като задръстенячка)това ми смъкна самочувствието.. Вече не издържам и се страхувам че историята се повтаря а не искам още години да минат между 4 стени. Има два варианта да се променя коренно и да накарам всички да съжалят за думите си или да се затворя в себе си! Помощ вече съм на ръба живота е ужасен..!

Коментари

2.   Като искаш да се промениш спортувай, ако разбира се все още не си харесваш тялото, гледай как ще ти се лепнат но тогавa ти ще им кажеш гнус ме е от такива като теб...

3.   Мило момиче, ще ти задам един въпрос - защо просто не ги пратиш да пасат всичките?
До колкото разбирам, нищо ти няма - супер си си, освен че имаш проблем със самочувствието, който към момента се подхранва не толкова от нещо вътре в теб, колкото от средата.
Опитай се да я смениш - да си намериш други хора, с които да общуваш. Хора, които те ценят. И в един момент ще си дадеш сметка, че тези, които са ти се подигравали, всъщност изобщо не са ти от класата и никога не биха могли да бъдат. Ще дойде ден, когато ще ги гледаш от високо, като плужеци в калта. Но сега наистина трябва да потърсиш начин да се освободиш от тях. Другото мисля, ще си дойде само.
Само не се отчайвай! Горе главата!
Желая ти всичко най- най- :)

4.   А момчето което харесваш щом е питало за теб значи си му грабнала окото, следователно не си толкова зле мила! Нещата се обръщат!!!

5.   Здравей :). И аз съм като теб и ще се опитам да ти помогна. Винаги когато тръгвам да разговарям свеждам глава и се притеснявам. Имах много комплекси, ниски оценки, нямах приятели но пооправих нещата и сега положението ми не е зле. Седнах да уча, оправих външните си недостатъци и започнах да разговарям повече с хората.

Харесвах едно момче, много красив, математик, срамежлив, тренираше футбол но не беше наперен, точно обратното. Това момче го харесваха 4 други момичета.

След като се промених той ме забеляза и ме гледаше доста продължително. След това е започнал да разпитва за мен, хванала съм му окото и т. н. Но естествено хората които ме обиждаха веднага му скочиха да говорят против мен. 'Той си е помислил всякакви неща за мен. Хубавото е че повече няма да го видя и все пак съм имала шанс. От тогава си уча системно и отивам на приравнителни, ще се грижа за себе си и ще се опитам да си намеря свестни приятели.

Ти не се променяй заради тях! Промени това което не ти харесва, отърви се от комплексите ти, намери стойностни хора до теб и след това се махни от там! Успех :).