Споделена история от Тинейджърски

Много ме е страх от приятелката на баща ми
Момиче на 13 съм. Майка ми и баща ми са разведени от година, аз останах с баща ми. Той има приятелка отскоро, живее при нас. Жената е много хубава, но страшно много ме плаши. На външен вид не, напротив, привлекателна е, но нещо в поведението и излъчването и е ужасно плашещо. Преди няколко дена прерових чекмеджетата и, знам че не бива, но исках да разбера каквото мога за нея.

Намерих спринцовки и шишенца с някакви течности, скалпел и някакви други ножчета и страшно много хапчета а тя не е лекар нито медицинска сестра и не е била, няма завършено висше даже. Имаше и огромна кутия, цялата пълна със стари снимки на жени със изрязани лица, ама снимките бяха страшно много, около 500 сигурно. От тогава още повече се страхувам. Обадих се на майка ми и тя също се стресна, пита ме да не би да се е дрогирала, рязала и т. н. но тя няма никакви белези а и не ми прилича на такава която би го правила. Тя попринцип не е много общителна, но с мен говори, а аз само като усетя присъствието и и се вледенявам.

Нещо с нея определено не е наред. Може да ми кажете че ревнувам, но не е така, много се зарадвах когато баща ми си намери приятелка, защото беше самотен, а сега е много по-щастлив. Не съм му споделяла за това, 1-во защото ще ме вземе за луда и 2-ро защото даже и да види нещата и да се осъмни и той, не искам пак да бъде сам. Страхувам се да не ми направи нещо, стоя почти по цял ден в стаята ми и се заключвам, донякъде се страхувам и да не направи нещо на баща ми макар че според мен наистина го обича.

Забравих да кажа и че няколко пъти се е случвало да намирам вратата си отворена сутрин след като вечерта съм я затворила и заключила. А в къщата сме само аз, баща ми и приятелката му. За това бях казала на баща ми, но той каза че през нощта ми е ставало горещо и съм отваряла и на сутринта не помня. А това наистина не е възможно, как ще отворя като знам че тази жена е в съседната стая? Ако не бях намерила онези неща все пак щях да мисля че си въобразявам но сега нямам никакви съмнения, че тази изобщо не е цвете. Не знам нищо за нея, а ме е срам да започна да разпитвам баща ми. Съмнява ме и той да знае нещо точно за това, но с няколко факта може и да успея да подредя пъзела. Какво да правя? Да кажа ли да баща ми? Или да говоря с нея? Но ме е страх да не ми направи нещо. Не мога повече да живея в този страх...

Коментари

1.   Тресе те много здраво ревността. До сега си била принцеската на мама и тати, но ето - вече трябва да се съобразяваш с някого.

Не е трябвало да ? бъркаш в нещата, но едно помисли - ако жената се дрогира, ще оставя ли дрогите по чекмеджетата си? Ти дрога изобщо виждала ли си в живота си и мислиш ли, че е направо приготвена в течно състояние за употреба?

Според мен жената е болна от нещо, което може да застраши живота ?. Може да има някаква много силна алергия, авто-имунно заболяване, да получава някакви пристъпи, при които да трябва бързо да си бие нещо.

Била ли е тази жена теб или баща ти? Причинявала ли ти е нещо лошо или просто се стреми да поддържа разумна дистанция, за да си няма взимане даване с една пубертираща, за да няма караници с баща ти?
Замисли се малко и не се вкарвай във филми. Ти как би постъпила на нейно място, ако имаш в къщата едно чуждо дете, което се държи странно?
Колкото до заключването - баща ти има правото да те отключва, за да види, дали си в стаята си най-малкото. Той е отговорен за теб пред майка ти и пред закона. Освен това те съветвам да не се заключваш поне нощем, защото ако стане някакъв пожар например ще си умреш и никой няма да може да те спаси.
Успокой се сега, гледай си учебниците, дръж се прилично с жената, с която щеш-нещеш живееш и не се вкарвай с филми. Най-малкото имай доверие на баща си - той едва ли ще има отговорност да се грижи за теб и ще ти докара наркоманка у дома!
Ако му нямаш доверие, отиди да живееш при майка си. Имаш избор.

3.   Nr1, не си се сблъсквал/а с такова нещо. Има хора с дарби от които ще ти настръхне косъма.... Това със снимките е притесняващо... Бащата може да е вече подвластен.

4.   И според мен може д е болна от нещо, но по-скоро и аз вярвам, че има нещо притеснително. Следващият път като излязат (давам ти лош съвет, но... ) виж какво пише на шишенцата, как се казват. в интернет има всичко. Но за сега е по-добре да не казваш на баша си!

5.   Миличка жената може да си бие инсулин. Единственото, което ме притеснява са снимките.

6.   Малко е странно това с ножчетата и скалпела, но най-вече снимките на жените с изрязани лица. Послушай номер 4, провери какви са тези хапчета. Относно отворената врата през нощта - наистина може да си я отваряла, а на сутринта да не помниш, но ако си сигурна, че не е така, вечерта преди да си легнеш сложи някаква камбанка над вратата /при отваряне камбанката да се блъска във вратата/, така че ако някой я отвори, камбанката ще звънне и ти ще се събудиш, за да видиш кой е. Не искам да те плаша, но всякакви психари ги има. *Яса

7.   Аз съм номер 4: сега се сетих, че, , скалпела, , може да е приспособление за биене на инсулин, но защо и е на млада вена инсулин: малко вероятно е да е диабетичка, ама може. http://www. google. com/imgres? q=писалка за инсулин&um=1&hl=bg&biw=1024&bih=568&tbm=isch&tbnid=ikZJ8rZKOStN1M:&imgrefurl=http://medpedia. framar. bg/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0&docid=3yQUpniO4mxQYM&imgurl=http://static. framar. bg/snimki/lecheniya/Insulin__pen. jpg&w=237&h=300&ei=ysP6T_jNL9KGhQff26jwBg&zoom=1
ето така изглежда писалкта за исулин. Може да е в различен цвят или стил. Виж! И пази твой снимки. Намери ги всичките и си ги скрии много добре. Може да говориш само с майка ти, но внимавай.

8.   Пак съм номер 4: като прочетох още веднъж това, което си намерила много се връзва с диабета. има друг вид писалка за боцкане, но може да се ползват и ножчета, за да се мери захарта. То трябва само 1 капка и за това да използва ножчетата. ето виж: http://www. puls. bg/illnes/issue_311/gallery_411. html
За инжекциите и шишенцата: http://www. google. com/imgres? q=писалка за инсулин&um=1&hl=bg&biw=1024&bih=568&tbm=isch&tbnid=5q33eBKKsgSwWM:&imgrefurl=http://apteka. framar. bg/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8/a10ae/%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B7%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D0%B6%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8&docid=ry7cDtGVkwYwsM&imgurl=http://www. framar. bg/img_tools. php%3Fimg%3Dhttp://www. framar. bg/snimki/atc/201112311040471234. jpg%26w%3D260&w=260&h=391&ei=ysP6T_jNL9KGhQff26jwBg&zoom=1&iact=hc&vpx=618&vpy=63&dur=2516&hovh=275&hovw=183&tx=96&ty=146&sig=100912114394845680934&page=2&tbnh=172&tbnw=133&start=18&ndsp=12&ved=1t:429, r:6, s:18, i:147
но на шишенцата май не пише инсулин. Те диабетиците пият много хапчета за какво ли не, но пак виж и запомни ТОЧНО как се казват някои. а за сминките вече... не знам. кажи оше намерила ли си свещи, игли, кукли.. малко на филм започва да прилича...

9.   Донякъде ти вярвам, ама тва със снимките съм на 90 процента, че си го измислила. Във филмите на ужасите го има.

10.   Нищо не съм си измисляла и за нищо не съм излъгала, повярвайте ми не ми е до това. Щеше ми се да лъжа, на никого не пожелавам нещо такова!
Номер 1 - Това чекмедже попринцип тя винаги го заключва, то си е само нейно, но онзи път беше оставила ключа на леглото, не знам защо. Мога да те уверя, че не ревнувам, не съм такава и никога не съм била. Щом не ме познаваш не можеш да твърдиш, че ревнувам. Не е болна от нищо, иначе мислиш ли че нямаше да каже на баща ми? Тези течности са различни цветове и много ярки - червено, черно, кафяво и още някакъв цвят бяха, от всички цветове по няколко шишенца и миришеха адски силно и неприятно. Бая странни ми се сториха. Нямам и идея какво може да е, но не ми се вярва да са медикаменти т. е. да е болна от нещо. Там е работата, че не се държи на дистанция, постоянно ми говори нещо, а аз даже не мога да и отговоря нормално. Имах предвид че попринцип не е общителна. А за вратата, баща ми не я е отварял, сигурна съм, щеше да ми каже иначе, няма причина да крие а и видя че съм уплашена. Не мога да отида при майка ми, ходя по 2 дни в седмицата но баща ми не ме пуска за повече, той ми е попечител. Как искаш да си седя спокойно, да си уча уроците и т. н. като постоянно съм под напрежение. Много ясно, че не е правила нищо нито на мен, нито на баща ми, но никога не е късно.
Номер 4 - Имаха само етикетчета с цифри - 1, 2, 3 и така до 10 или 11 бяха. А това за инсулина, той не е ли прозрачна течност? При нея такава нямаше. Няма никакви такива писалки, само обикновени спринцовки. Благодаря за съвета за снимките, ще те послушам. Други неща не съм намирала а и честно казано ме е страх да търся, защото кой знае какво още ще намеря и ще се наплаша още повече.
Номер 6 - Хапчетата са на блистери, и те също са доста, около 30-тина блистера и са почти всичките различни, от някои също имаше по 2-3 блистера. Не пише нищо, огледах ги и и тях. Попринцип отзад на блистерите пише имената на лекарствата, но на тези нямаше нищо. Колкото и да е болен човек, толкова видове хапчета просто няма как да приема. За камбанката съм се сещала, но тогава ще разберат че се съмнявам в нещо. И спокойно, достатъчно изплашена съм си, няма как да ме стреснете повече. Благодаря ви!
Авторката

11.   Инсулина е прозрачно-бяла течност. С хапчетата и шишенцата ме обърка. Не знам какви да тия цветни работи. Но само знам че има цветни хапчета-екстази, но ме съмнява да са в блистерчета. Те са вид наркотик, но ме съмнява да са такива, защото баща ти щеше да забележи ако се друсаше с такива.

12.   не казваи все още на бащта си не искам да те плаша но според мен шишенцата са отрова а за снимките имам много теори като например:може да се е снимала с някоя неина приятелка после да са се скарали и за това да е изрязала лицата не се притесняваи за нищо ако наистина обича бщта ти няма да нарини нито теб нито пак него но ако не го обича тогава ще трябва да си много претпазлива или пък ако сте богато семеиство може да го използва заради парите и т. н. но пък гледаи и оптимистично на нещтата сигурно наистина го обича но моят съвет е като ти се отвори нова вазможност пак и прерови шкафчето може да откриеш нещо ново като тетрадка или дневник а за вратата има голяма вероятност и тя да ти е влизала в стаята!!!

13.   не се притеснявай дори и да е наркозависима не е казано че трябва да направи нещо на теб или на баща ти а това за снимките не е толкова притеснително че са отрязани хора а че ги държи отделно в това чекмедже не те съветвам да ровиш много защото може да запомня как си оставя работите и не се притеснявай толкова ако беше наркозависима ти или баща ти щяхте да забележите странно поведение все пак живеете заедно :).

14.   Сигурна съм, че не се друса, наистина щяхме да забележим. Но честно казано предпочитам да беше това.
Номер 12 - Мисля, че обича баща ми, но няма как да съм сигурна все пак. За парите - не сме от най-богатите, не сме и бедни. Имаме си пари, но не в излишък. Няма как да се е снимала с приятелка, снимките са стари, т. е. черно-бели, а и на всяка снимка доколкото видях по косите, по дрехите, е различна жена.
Номер 13 - Аз не се притеснявам за това, че може да е наркозависима а за това, че може да ни направи нещо. Иначе гледах да оставя нещата в шкафчето така, както ги намерих.
Авторката

15.   Ей дете номер 5 съм и много ме разтревожи. Пиши какво става. Съветвам те да споделиш с баща си, да му кажеш, че те притеснява и да го питаш. Ако знае, няма страшно, ако ли не нека опита да ги разгледа тези неща. Знаеш ли какви хора има. Чувала съм за жени, които омайват семейни мъже с високи доходи. Представят детето си за неизлечимо болно и когато въпросния мъж е хлътнал го изцеждат до дупка. Знам за случай в който дори мъж преписва апартамента си на такава жена и оставя семейството си на улицата. Случаи всякакви. Не изключвам, това да е отрова, знам ли, която да слага по малко на баща ти. Съжалявам, че ги пиша тия ''глупости''. Говори непременно с него и пиши, какво се случва с теб. Може всичко да си има логично обяснение.

16.   Номер 15 - Според мен изобщо не пишеш глупости. Напротив, във всички тези неща съм се съмнявала. Мислила съм много дали да кажа на баща ми, но не искам пак да е сам, едва и тая я намери. Нашите доходи не са много високи, не сме някакви богаташи или нещо такова че да иска пари. Ако това и беше целта щеше да се залепи за някой по-богат. И това, че може да е отрова съм го мислила, но пък няма как да му я дава, смисъл тя може да се слага в храни и напитки, а той баща ми готви, тя нищо не бутва. Баща ми колкото и да е влюбен е с всичкия си и не би и преписал апартамента. С мен - нищо особено не става, всичко е както досега. Преди 2 дена пак бях огледала шкафове, гардероби и такива неща, но чекмеджетата не можах защото ги беше заключила. Там нищо нередно не намерих. Не е показвала, че подозира че съм и ровила в нещата, но пък знам ли, може и да знае. Май накрая ще кажа на баща ми, пък каквото ще да става.
Авторката

17.   Здравей! Според мене попитай баща си, няма нищо лошо в това. И тя какво работи? Има ли си приятели? Родителите и живи ли са? Питай баща си сега, защото после може да е късно. ;)

18.   Баща ми има модна агенция и тя преди беше модел там, те там и се запознаха де, но вече не работи нищо. За приятели и родители нищо не знам, не мисля че има приятели, защото почти не излиза и не се среща с никой. Вече говорих с баща ми, всичко му обясних. Той не ми повярва за тези неща в чекмеджето затова му казах да и вземе ключа и да провери сам, но ми каза, че това си били нейни неща и нямало да рови в тях. Та, аз излязох виновна, че искам да я очерня и т. н. Нямаше как да го убедя, той просто не искаше и не искаше да и рови в нещата. Казах му че ме е страх, а той ми каза да не се лигавя и да не си измислям глупости и такива неща. Трябваше още тогава като се бях докопала до ключа да взема всичките неща и да ги покажа на баща ми, ама пък тогава сигурно щеше да ме обвини че съм ги взела отнякъде, че съм ги откраднала и де да знам още в какво. След като и баща ми не ми повярва вече мисля че нямам изход и просто трябва да чакам и да видя какво ще стане. Все пак го предупредих да внимава.
Авторката

19.   Като по филмите. Спокойно, като си лягаш заключвай вратата ( ако те е страх ). И като излизаш вънка, знае ли се. Времето ще покаже, какво ще стане, но недей се стряска. Дано всичко да е нормално и да нямаш проблеми. Успех! ;)

20.   Заключвам я, но доста често я намирам отключена и отворена, при положение че само баща ми има друг ключ, а той не я е отварял.
Авторката

21.   защо не поговориш с нея, неможе да ти направи нищо защото вече си писала тук само ни кажи от кой град си и със сигурност няма да ти направи нищо, ако е наистина такава за каквато я подозираш. Попитай я за спринцовките и снимките и ако усетиш це лъже или те заплашва и кажи че си споделила проблема си в интернет... дори скрий някаква бележка на която си написалаподозренията си някаде в твойта стая... това ще ти усигори някакъв вид защита такаче да можеш да я попиташ директно :)... ако обаче се окаже невинна и ти обясни всичко няма нужда да и казваш за бележката и тн. просто ще и се извиниш ;)

22.   Тогава вземи и другия ключ. Кажи му, че си изгубил тоя и да ти даде другия. Мисля, че няма да имаш проблеми.

23.   Да бе, всяка вечер се заключвам и изведнъж съм загубила ключа, няма да ми повярва. Пък и той държи да има ключ и в него, че ако стане нещо и аз съм заключена да може да отключи.
А до номер 21 - Не мога да говоря с нея, най-много да стане по-зле. Какво си мислиш че ще стане като и кажа че знам за тези неща? Ще си признае ли? Как ли пък не, по-скоро аз ще си изпатя от това.
Авторката

24.   Аз съм номер 4: недей да й казваш. Тя ще измъдри някаква версия и ще излезе невинна, а ти си й бъркала в нещата. Не трябваше да казваш и на баща си, но вече е сторено. Мога да те посъветвам да вземеш ключа на баща ти и да се заключиш пак за 1 вечер, но този път и 2та ключа да са в теб. Предполагам, че си от София, но разбирм защо не искаш да споделяш лични данни. Пиши пак. Аз следя темата.

25.   По-добре не казвай на баща си.И като излязат двамата търси отново че и нови неща сигурно ще се появят.Но спорет мен тя или се дрогира или е болна.

26.   Имаш основание да те е страх. Представи си, че тя е сериен убиец и вие може сте следващите жертви. Смени си ключалката и не излизай никога повече от стаята си. Погрижи се за живота си, щом баща ти не иска да се погрижи за своя. Моля се притесненията ти да не се превърнат в реалност. Не знаеш какво може да очакваш. Пази се.

28.   Виж, мисля че трябва да бъдеш нащек с тази жена - може да е всякаква. Казваш че не излиза никъде, не знаеш нищо за родителите и. Попитай баща си за родителите и и ако и той не знае нищо вече ще ти стане ясно че явно тази жена няма чисто минало. За хапчетата и шишенцата - едва ли е болна. Дори и да си болен не ти трябват купища лекарства. Ами ако цветните шишенца служат за магии? (моля без критики) Колкото до снимките аз имам някакви версии. Едната е че снимките на жените може да са на жени които са и пречели за връзката и с някой мъж? А другата че може би колекционира снимки на красиви жени. Това ми е теорията. Авторке следи нещата и пиши в темата какво е станало.

29.   Темата е от преди две години, къде ли е сега момиченцето и какво ли се е случило. Баси, чак страх ме хвана и мене, зловещо си звучи това. Ами ако е убито детето. А дано да пише, да каже, че е добре. А иначе, като се отърся от шубето и се изкарам от филма, не мислите ли, че това може да са някакви багрила, акрилни бои, де да знам. Примерно мацката да е няква арт и да има някакво хоби свързано с изкуство, модерно изкуство и т. н. Например, изрязава лица от стари снимки и прави от тях колаж да кажем. Нещо такова. От опит знам, че такива хора пазят тези неща в тайна, за да на им се присмее някой, и показват творенията си чак когато са напълно завършени. Еххх, дано да пише момичето...