Споделена история от Тинейджърски

Гаджета
Здравейте на всчки! Aз съм на 13 години. Пролемът ми е, че си нямам приятел. С едно момче се запознахме преди около 2-3 мсеца. Той ми допадна, но нищо повече. На 13 февруари, когато празнувах свети валентин тои ми предложи да станем гаджета! Аз се стреснах, и му отказах. След това лудо хлътнах по него. Големият проблем е, че в нашето даскало има тапанари, които се базикат с нас, и още повече-наричат момчето ми "кашкавал", защото е слаб и висок!

След като всички разбраха, че той ми е предложил започнаха да се подиграват с нас. Стана ми още по-трудно да му кажа истината. Още повече, че ако му кажа той ще ми предложи, и аз пак ще се панирам и ще се притесня как ще реагират останалите около мен. А и роднините ми няма да го приемат подобаващо. По-накратко казано-баба ми и дядо ми!!!!! xD [!]

Сигурно ще ми се подигравате но е така-те искат остоянно да им се обаждам по телефона и да ходя при тях! Но аз вече не искам! Моля ви помогнете ми и за това. А колкото до работата с момчето-има и пречка! Всички казват, че момчето ми (което е по-голямо от мен с една година) харесва момиче колкото него! Но по-близките ни общи приятели казват,че харесва мен. Моля ви помогнете ми!!!!! Какво да правя?!?!? ПОМОЩ!

Коментари

1.   Здр мила историята ти не е тъпа тя е нещо нормално за твоите години :) спокойно разликата ви е една година не е казанао че харесва на своята възраст момичета а тези които казват че харесва на неговата възраст момичета абе я не им вярвай :Р това може да ти го кажат ако момчето е на 17 - 20. А въпросните дето ви се подиграват не са излезли от детската градина първа група не им се връзвай ;) те самите се правят на интересни с това.

Сега за баба ти и дядо опитай да стигнеш до някакъв консенсус с тях не ги зарязвай съвсен седни и им кажи че имаш свой живот и че ги обичаш просто не можеш всяка свободна минута да си при тях
а с момчето опитайте да сте заедно и забравете подигравките които са към вас не им обръщайте внимание и това ще подразни още повече бебенцета
поговори с момчето и му кажи ви сте по на 13 14 години ако не друго това ще е една тръпка за вас айде успех и пиши ако решиш какво е станало

2.   Ти си на 13 години и е п р о б л е м че нямаш приятел... боже накъде отива света!..

3.   Според мен те панира самата мисъл да си обявите един на друг, че тръгвате официално. А защо е нужно да го обявявате въобще, независимо пред кого? Щом го харесваш, старай се да си по-често покрай него, усмихвай му се, покажи му, че ти е симпатичен и ти е приятна компанията му. Ако и той има симпатии към теб, ще разчете сигналите и няма да разбереш как и кога сте станали по-близки. Не е нужно да следвате някакви канони и правила на 'гаджилъка'. Просто прекарвайте времето си приятно и заедно, разбира се. Успех! Всичко е много просто, следвай желанията си!

4.   Благодаря ви много за първия и последния коментар. Относно средния коментар-не не е това проблема. Вътре много сноси пие какъв е проблема:))

5.   Вчера написах тази история. Вечерта с него си говорихме по скайпа и се пошегувахме с едно момиче, че ходим. На края на вечерта го накарах да остане с мен до 00:00 часа, и да ми каже дали ме харесва наистина. Е каза ми го. Вече беше втори, така че не беше 1-во Априлска шега!!!!!

6.   Може ли да попитам момичето, от първия коментар как се казва, на колко години е и какъв му е скайпа. Допадна ми и искам да се запознаем:)))

7.   Здравей, когато прочетох историята ти, се върнах към моето детство и си спомних за едно момче, в което бях лудо влюбена, но моята история няма щастлив край :), но това няма значение. Искам да ти кажа, че мнението на другите няма значение,важни са моментите, които прекарвате заедно и да си имате доверие.

Вярвай само на нещата,които той ти казва.Не обръщай чак такова внимание на другите и реакциите им,някой ден ще откриеш истинските си приятели,които ще се радват,когато мечтите ти се сбъдват, а няма да ти се подиграват.Така стана с мен,но по доста по-катострофален начин, защото нямах собствено мнение. Късмет,нещата винаги идват на местата си, не ги мисли чак толкова,просто действай за мига. :)

8.   Ами давам ти имейл и там ще ти отговоря на въпросите и ще ти дам и скайп lunen_lych@abv.bg

9.   Мило момиче, наистина те разбирам и знам колко ти е трудно! Познати са ми притесненията от сорта "ама какво ще кажат другите, когато разберат, че ходиме.." и тем подобни. Но след време просто ще спре да ти пука какво мислят и говорят хората, защото не е това най-важното! Винаги ще има завистчии, които ще говорят зле за вас, винаги ще има някой, който да не одобрява връзката ви, затова, и занапред, не отдавай голямо значение на хорското мнение! ;)

Колкото до момчето, отлично знам как си се почувствала, когато ти е признал чувствата си, особено когато ти е за пръв път. Сигурно ти се е искало просто да избягаш, без да му кажеш нищо, може и да си го направила.. няма значение.

Щом вече сте се отпуснали малко повече един към друг, сега е времето. Когато ти каже, че те харесва и иска да тръгнете (ама очи в очи, не по скайпа), просто му се усмихни и приеми. Кажи му, че и ти го харесваш и искаш да сте заедно. Знам, че е малко трудно, но по-добре така, отколкото да го избегнеш отново, защото после ще съжаляваш горчиво дълго време, уверявам те. Спокойно, не е чак толкова страшно. ;) Щом и двамата имате чувства, какво по-хубаво от това?! Успех ви желая и на двамата! :)

10.   Виж, скъпа, аз също съм на 13 и си нямам гадже. Много пъти са ми предлагали да ме уредят но аз винаги отказвам, защото просто не искам да бъда с някого който не обичам. Не че не съм влюбена, напротив, лудо влюбена съм, но любовта ми е несподелена. Що се отнася до теб не си мисли че е срамно да си нямаш гадже на 13! Все пак всичко е с времето си!

11.   Здравей! Коментара на номер 3 ми хареса много.
Аз също съм на 13, и имам приятел от 4 месеца. Той никога не ми е nредлагал,дори не сме и говорили по тази тема. В началото аз знаех , че ме харесва, и той знаеше за мен.

Така започнахме да излизаме заедно,първият месец просто се държахме за ръка...... :$ / Опознахме се, сега сме неразделни, използвa секи момент да ме гушне и да ме целуне ,и аз него...обичам го наистина много. Преди половин месец, го бях попитала "ние гаджета ли сме" и тои ми каза.., : "да естествено, просто не съм те питал, защото не смятам, че това е най- важното" и до там. Просто няма нужда от тъпи въпocи "ще тръгнеш ли с мен" .. щом се харесвате- сближете се.. ! Пропуснах да кажа, че моя приятел е на 15 и не е "кашкавал" а е супер симпатично и готино момче, но по характер е истински ангел, но има вид ма ония надути "гангстери" но..както и да е, за това никой не ни се подиграва, защото е пича на училището, и по скоро завиждат, но знам какво е да те бъзикат за момче, и хич не е хубаво. Мисля, че затова неможеш да се отпуснеш, но ако наистина го харесваш - да не ти пука !
И.И.И

12.   Момиче, аз имам същия проблем и саъм на същата възраст;) Като две капки вода сме че даже да не говорим, че живея с баба и дядо... Пък и аз мисля, че на мен не ми е време, има доста да уча :D Не се интересувай от мнението на околните, бъди себе си (знам, че всички ти го казват) Но ако продължаваш така няма скоро да стигнеш до кадже;)

13.   Е и аз съм на 14 и никога не съм имала гадже!Кво толкова това че другите имат не означава че и аз трябва да имам! А и толкова години живот има пред теб! Тва гаджетата на тази възраст са безсмислено нещо!

14.   Здравей, аз съм на 13 и също не съм имала гадже и това изобщо не ме притеснява.

15.   Здравей, аз съм на 14 и също не съм имала гадже и това изобщо не ме притеснява.

16.   Това са само пубертетски увлечения скоро ще се запознаеш с дгруго момче и по него ще хлътнеш . Но все пак ако искаш гадже събери кураж и отиди при него и му кажи

-Иване , Петкане Драгане ири както се казва
- Искам да ти кажа че размислих и искам да сме гаджета
-Ако ти искаш още де !

- ОК купер или нещо такова

22.   ти как се казваш

23.   От тогава са минали 4 години, няма да ти одговори.