Споделена история от Тинейджърски

Реших да стана ЕМО
Здравейте. Аз съм момиче на 13 години. Реших да стана ЕМО / и това не е Емоционално Малтретиран Обект както всички ще си кажат/. Но майка ми и баща ми не ми дават нито да си слагам много грим нито да си направя кичури или пирсинг. Иначе дори и рязането могс да го прикрия. От както бях на 10 аз врънкам на майка ми за кичури и тя каза, че е склонна да ми направи. Баща ми обаче ще се мести в друга държава и аз ще се местя при него. Той казва, че трябва да направя хубаво впречатление без кичури, метулски неща и прочие. Аз не съм съгласна с това, защото искам да съм различна от другите. Решила дъм да стана ЕМО и мисля да го постигна на всяка цена. Искам да ви попитам дали избора ми е правилен и дали трябва да послушам родителите си и да не си правя нито кичури, нито пирсинг, нито пък да си слагам много грим...

Коментари

1-50 от 121

1.   Недей!!! Можеш да бъдеш различна по много други начини. Емотата са противни!

2.   Защо трябва след като си така нареченото ЕМО.. да си режеш ръцете? Кажи ми какво постигаш от това.. Хайде моля ти се стегни се

3.   От всичките събкултури които съществуват, ЕМО са най-големите сдухари където и да си по света. Повярвай ми, аз съм живял в 3 държави на 2 различни континента и ЕМО са едни и същи депресари навсякаде. Даже да станеш метълка е много, много по добре от ЕМО. Ще кажа даже че и чалгарка да станеш пак ще си по-добре и знам колко глупаво звучи. Чалгарите поне знаят как да се забавляват а ЕМОтата само се чудят как да се депресират допълнително. Успех!

4.   След едни десетина години ще се смееш мощно на това си "решение". "Реших да стана емо" - това въпрос на решение ли било, не знаех. Два съвета - поинтересувай се откъде, въобще, идва понятието (ще ти подскажа, че става дума за началото на 80-те, свързано е с музика и няма нищо общо с вашите фешън решение, на всички емо-та имам предвид) Съвет номер две - по-яко е да вземеш решение да бъдеш себе си, а не купчина грим, чифт конверс, резнат настрани бретон, тесни дънки и шибано настроение :) мъж, 27г

5.   Недей... Метълка или рапърка е по-добре

6.   Поредната позиорка.... Айде да ми обясниш какво според теб е да си ЕМО? Ти и всички вие тука, дето хейтвате, имате ли си въобще няква идея какво е ЕМО всъщност? И че това не е само да носиш тесни парцалки и черепчета и, че ЕМО не може да се стане, ЕМО се раждаш!! И всички имате много грешна представа за тях. Имате ли си на идея какво преживяват някои от тях? Не, нали? И че т'ва че се кълцаш, не те прави ЕМО, а жалкарлИ грима ии парцалите не те правят ЕМО!! Това е начин на живот и на различно виждане над света.

7.   Скъпа, емо-то определено е емоционално малтретиран човек, с комплекс за малоценност и съзнание на малко дете. Никой стабилен психически човек, няма да започне да се реже, няма да облича черно, с кичурите си, обема в главата и т. н. само защото отива в друга държава, или не знам си какво.

Осъзнаваш ли, че приемаш рязането на вени, като част от маскарада. Това не си ти, бъди себе си, искаш да си различна- добре, промени си прическата, обличай по-различни дрехи, чети книги, в днешно време това е табу :D. И да съгласна съм и метълка и чалгарка (бляях) и пънк принцеса е по-добре от емо. Това е състояние, депресия, мисли за самоубийство, никой не ме разбира-държание, отблъсква хората, няма да си яка в очите им ти ще си сдухана. И определено след години доста ще се смееш на това си "решение". Кой въобще решава да е депресиран, живота му да е скапан, да си реже вените и т. н.? Всъщност... и кифла е по-добре от емо, пак може да има кичури и обем, облича се странно и има 10 тона грим, но поне се забавлява...
Зу-За

8.   ти се прави на каквото си искаш ама аз не мога да разбера защо човек тряя има някъф етикет от сорта на ЕМО, ПЪНК, МЕТЪЛ и тн... защо не можеш да си различна и без да си лепваш етикет? плюс това така наречените ЕМОта са пълни идиоти (или поне предине са били но са избрали д са такива).. защо по дяволите трябва да си режеш вените и да си праиш косата да прилича се едно имаш заколен гарван на нея... глупости пълни са емотата но ти ако искаш.. оокеей.. никой нш не може да ти каже ако си решила ;)

9.   Ти въобще знаеш ли какво е ЕМО? ! Това не е просто мода. Емотата са нещастни хора. Не разбирам защо ще се правиш на нещастна!

10.   Горе-долу се съгласявам с повечето коментари, че е излишно. Аз лично нямам толкова против ЕМО визията, а против ЕМО мисленето. Аз искам да те попитам дали смяташ да се превърнеш в депресирано, нарязано, нещастно човеченце, или го искаш заради пиърсинга и кичурите?
Защото второто е по-приемливо. Комбинацията от пиърсинг и кичури е отврат по принцип, дори мисля, че е по-добре да сложиш клоунска перука и червен нос.
Пиърсинг на лицето стои гадно, особено на момиче. И особено на 13 години и като станеш на 20, ще имаш кратери над, под устната, или носа, или там където си го сложиш. Съответно ще си грозна с дупки по лицето и никой няма да те вземе на работа.

11.   Ми то вие си се раждате ЕМО, родителите ви също са ЕМО, без дори да го осъзнават.
Предизвикателствое според мен ДА НЕ БЪДЕШ ЕМО, а не да бъдеш!
Спомни си за символа на будистите - ЛОТОСЪТ. Той е чисто, прекрасно цвете, израсло в тиня и жабурняк. Но е успяло да запази и съхрани чистотата си ВЪПРЕКИ помиярските условия, при които е израсло и живее.

Бъди ЛОТОС! Да си ЕМО означава да се предадеш на средата и на условията, при които си израсла и живееш - да се пуснеш по течението, да бъдеш НИКОЯ.

13.   И аз исках да стана емо момиче непослушах нащте косата ми беше черна а сега е наполовина черно и наполовино червена. След това реших, че не е достатачно само прическата, сложих си пирсинг на носа на веждата и на езика, започнах да слагам много грим. След година лицето ми стана ужасно, миглите започнаха дами падат кожата ми стана жълта където и да ходех все с грим бях (до магазина, вкъщти, в училище)Приятелите неме възприемаха... съветвам те несе прави на чудовищте ти ще съжеляваш, непрекъсното ми казваха изродка неправи моята грешка.

14.   Напълно те разбирам, че искаш да си по-различна от останалите и е супер дразнещо когато някой (вашите), ти казва: Не моооже..!
До голяма степен дрехите те правят различен из тълпата, ноо.. по характер Всеки е различен и аз не мога да разбера как така някой просто решава да стане/да бъде едикакъв си, .. то си идва отвътре, или щото сега е модерно, а? "Всички са с дълга коса и дънки (напр), са па ше видат кво ше направа аз.. " Е много важно.. да, от тези тук си по-друг, но моментално ставаш копие на всяко едно друго емо.. или който и стил да е.. и то е напук, не че те влече. "Важно е да изразяваш себе си, и да не ти пука какво ще кажат", но прекалените и направени нарочно неща дразнят. И на мен ми казваха бъди различна, бъди себе си, изразявай себе си.. и.. какво стана - аз съм на 15 и в моя клас всички, абсолютно всички освен няколко чалгари са металисти и ходят, момичета, момчета в едни и същи фланелки, огромни гривни и вериги, нашийници като на някви псета, в гръб не и ги различавам, е, но те са различнии, да.. - и добре, че не ги послушах, не можах - който ме познава, приятелите ми знаят що за човек съм, без да се "изразявам". Та, аз слушам рап и кфо - това значи, че трябва да нося бегги дънки изпод *, да ходя с 10 ланеца и да имам позлатени зъби.. така, че да съм толкова различна (направо уникаална.. ), че буквално да се самоизхвърля от обществото/класа..? Вече 2 пъти съм се премествала в друго даскало именно защото не се спогаждах с децата.. Мн гадно.. Просто аз съм по-чувствителна и ми пука и искам с всички да съм приятелка.. това е невъзможно. Абе винаги ще има кой да ти каже, че си крив.. жалко е да им се нагаждаш, но колкото и силна да си психически няма да живееш добре със странните погледи. И кфо ако от километри хората разбират каква си и каква музика слушаш.. къде е смисъла след като по този начин отблъскваш другите хора - "а тая е емо, мани я" и няма да искат да те заговорят, защото "не си от тях ".. Поне с мен бе и е така, .. оставам си странна.
Можеш да минеш и без тая "мода".

16.   Ужасно скучно. Спри да си мислиш за външността. И с 134 цвята кичури ще си същата вътрешно.

17.   ЕМО емоционално малтретиран олигофрен

18.   Емо, значи да имаш истински проблеми... Ваште бият ли те? Пребират ли се пияни? Нима спиш на улицата? Или може би си сираче? Не вярвам... НЕ те спирам да ставаш това дето искаш.. Аз самата пробвах да сам ЕМО.. Познавам 2ма човека дето са... Единият се е грижи сам за маика си, която се напива всяка вечер... А второто е момиче.. Трябва добре да се замислиш, защото да си ЕМо не е като да си кифла...

19.   Абе ти наред ли си? ! Айде разбирам да си направиш някой кичур тук там.. Ама да ставаш ЕМО.. Недей си проваля живота от малка! Тези хора предимно имат проблеми в семейните отношения!

20.   Емо не се става да кажеш "хоп" и вече си емо... Трябва да имаш причина за това. Гримовете, кичурите и пиърсингите не те правят емо.

21.   Ако го правиш за да привлечеш внимание недей! Ти каза че баща ти заминава за някъде и предполагам че родителите ти са разведени и все пак не е причина да ставаш с извинение (изрод) или нещо подобно!

22.   ао авторката към 18 коментра.. човек нямам чак проблем да съм сираче, но майка ми се е опитвала да се самоубие.. изневерила е на баща ми.. и от 4 годишна живея само с майка си.. трудно ми е.. тя е изневерила на баща ми и затова са се разделили... после апартамента в който живеехме майма го продаде и живеем при баба и дядо.. майака ми се измести да живее в друга дъжжава, а баба ми и дядо ми ме обиждат всеки ден с думите ' урод'.. ' нещасница'.. ' курва'.. и други.. ии към останалите коментари.. знам какво е ЕМО.. на практита аз съм си садната постояно.. и каквото и да правят никои неможе да ме развесели.. нося само черно, но защото е стил на ЕМОта ами защото ми харесва и това е любимият ми цвят.. слушам метъл и скриймо. не защотот ЕМОтата слушат такава музика, азащото тази музика ми харесва и е смислена.. ДОСТА ПО СМИСЛЕНА ОТ ЧАЛГАТА!! и най-накрая искам да каца, че ЕМО колтурата не е никак противна или грозна.. вие съдите хората им по външния вид.. нали като видите ЕМО и почвате да го обсъждате, но на вас не ви пука какво му е и защо е такова.. не ви бъркат проблемите му.. вие просто съдите какъф е без да знаете историята му... и искам да ви кажа, че е много по-добре да си ЕМО о някоя надута кифличка дето знае само да моли мама и тате за парички за да отиде до някой мол да си купи дрешки.. по-добре е да си ЕМО отколкото да молиш мама и тате за парички за дрога както правят рапърите.. по-добре е да си ЕМО отколкото курва мислеща с кой да се наебе!! ...

23.   мила емо не е някакъв стил или се раждаш емо или не се раждаш такъ а и има много други начени да си различна но ако наистина много го искаш пробвай се просто следвай сърцето си

24.   Гавриш се с нас, нали?
Ако обаче наистина си вярваш - напушва ме смях, много си смешна и старомодна, такива глупости няма вече :)))

25.   Ако си мислиш, че само теб хората не те приемат нормално дълбоко се лъжеш.. Аз съм единствената различна в клас от 31 човека.. Как мислиш ми е там? И то да беше само моя клас.. И от други паралелки ме ебават.. старите ми приятели ме отебаха почти до един.. Да не ти казвам какво да е да ходиш на 23 градуса с дълъг ръкав, за да не ти се виждат ръцете, защото са целите надрани и нарязани, защото ти е писнало от всички егоисти и глупаци около теб.. Пак ще си говорим някой път..

27.   Ако искаш да си промениш визията по-добре да си сийн дете. Но на 13г. не си слагай тонове грим и пиърсинг. Не се депресирай още повече като използваш визията и манталитета на Емо-тата. Казваш, че с баща ти заминаваш или си заминала в чужбина, тогава започни ново начало!!!

30.   Емотата са били противни хахах ВИЕ сте противните честно казано, а ти си една позьорка нищо повече, темата е отдавна, но реших да изкажа мнението си :
1. Ти дори не знаеш какво е Емо
2. На теб ти харесва тяхната визия и ще се решеш, защото трябва ли?? !
Вие който ги обиждате не знаете какво им е на тях нали??
Има доста позьори като авторката, който се правят на емото
и заради такива като тях им излиза грешно име
Ти не знаеш какво е проблем истински проблем, но аз знам имам си мой и съм чела истории те на хора, който имат проблеми, а ти нямаш.. Вие почти всички тук нямате си нямате и на идея как се чуства едно такова дете.
Благодарете се, че не сте на тяхно място..

31.   аз лично не одобрявам такива стилове като сийн готик метълски чалгарски рапаърски или емо аз против тях просто като погледна снимка на едни готик например и ми се гади направо ме е жал като гледам какво причиняват на собствените си тела само за бъдат забелязвани ( говоря за готиците и металистите на за емотата) преди ако някой се облече така щяха в затвора да го вкарат ( в преносен смисъл на думата) а сега какво???? .... всеки си ходи по улиците както си иска и не осъзнава колко е смешен и как отвръщава околните.... В класа имаме един готик или металост ( вече незнам какъв е с точност) и повярваи ми гледката не е особенно хубава лицето ми е бледо на усните си има черно червило нарисувал си е до очите (мисля че това е временна татуеровка) едно като сълза ама пак в черно дрехите му са пулен ужас носи блуза на череп (попринцип) в черно панталон (тъмно син) ана раката си има нашиник (мисля) абе ужас не ми се говори и покраи него и другите малко по малко взеха така да се обличат... абе безнам простоо... а колкото до емотата бех се съгласила да се обличаш така ако се чустваш емо (от историята ти разбирам че нямаш емоционални проблеми) така че... абе прави каквото си знаеш то и е за твоя смятка а колкото до номер 30 еми ти като ги одобряваш не означава че и другите трябва да са като тебе аз например не искам около мен (приятелите ми примерно) да са с по тонове грим пиасин кадето им падне и да не изреждам други неща сега... така че според мен са си в пълното право да мразят емотата аз също не ги харесвам... :)

Падналото англче

32.   !!!! аз съм номер 31 съжалявам за грешките он много бързах и за това се получи така.... ако не си разчела нещоо сорру :(

Падналото ангелче :)

33.   До номер 31:
Какво точно те засяга металиста в класа ти? Нали не те кара теб да носиш "нашийник" на ръката? Виж, ти какво искаш от него? Не може всички да са "козунаци" и "кифли" или да се обличат по последна мода.. Не всеки харесва новите изгъзици на Шанел или D&G.. ;)

От: номер 25

34.   номер 25 нищо подобно не съм казала разбира се че човек може да се облича както си иска... аз нямам против тях просто се дразня както и да е прочетох коментара ти (тоест 25) и до някаде те разбирам не е лесно да си различен аз лично знам какво е.... :)

Падналото ангелче :)

35.   До номер 31:
Значи ти нямаш причина да ги мразиш. Всеки може да се облича както иска по добре маталистка да съм отколкото съм облечена като някоя кифла. Мен техните снимки ме отвращават обличат се като за магистрала. А на теб какво те интересува как се облича момчето от класа ти така му харесва така ще се носи бе. Не всички искат да са еднакви проблем ли??
Ся за всеки имате някакъв проблем
Емотата се режели не ги харесвате. И защо нали вие не се режете.. Какво са ви направили??
Сиинове ми е интересно защо пък тях не ги харесвате. Те са весели и позитивни и се обличат в светли цветове
Рап стила какво толкова имате против тях пък??
Металиста - защо пък тях не ги харесвате?? Какво са ви направили??
Знаете ли аз знам отговора те са по различни от вас не се смесват с вас и ви дразни. И другите от класа ти са започнали да копират това момче ето. Дразни ви, че тях не ги е страх да си покажат истинската същност? !!! А и метъла, рапа и готик стила произлиза от музиката и дори емокор. Е аз пък слушам музика
рап. хард рок, метъл и какво проблеми ли вие??
Момиче на 14 години

36.   така хора помислете малко момичето иска да стане готино не в смисъл противна а много готина
и аз искам да стана като нея ЕМО за да съм готин не е лошо да си такъв това е готина мода на хеви металисти

37.   До №36 -
Айде още едно хлапе, дето иска да е "готино". Емо е нещо, което не разбирате, затова не казвайте, че искате да сте такива. Ако сте истински емота всички ще ви намразят, няма да имате приятели и ще имате проблеми с родителите. После ще съжалявате ;)

39.   не мисля че въобще някой тук има представа кво е да си емо имала съм гадже което беше емо нито се кълцаше нито имаше кичури но си беше мноу свестен така че преди да знаете на тях кво им е вземете млъкнете

40.   номер 35 напълно съм съгласна с теб :) тва тяхното е просто завист нищо повече

41.   Не съм чела другите мнения, направо ти пиша.

Та..
1) Грима, прическата и малката промяна не те правят ЕМО. Ти взимаш детайли от стила, но това не те прави една от него.
2) Послушай родителите си! Преместете се и след време, ако толкова искаш започни да се променяш малко по малко.
3) Грим? Ако ще започваш да се гримираш, внимавай с количеството.
4) Ако ще се променяш, не го прави рязко и фрапиращо. Защото от гледната точка на родителите ти няма да се хареса.
5) Давам ти съвети, но все пак най-важното.. Бъди това, което искаш да си без да те интересува мнението на другите.

~ Д.

42.   Хаха... мммда... да бъдеш или да не бъдеш - това е въпросът. Каква ирония! Тези, които наистина са различни искат да са обикновени, тези, които се мислят за обикновени пък искат да са различни. А всъщност всички сме еднакви.

43.   Аз много харесвам емо стила, но по-дбре нещо по метълско, защото по-лесно се приема от околните. Емотата не са противни, може да си направиш кичури грим, яки дрехи, но без пирсинг (имам впредвид не по лицето, а на пример може на ухото или някви яки обеци). Според мен е правилно решението ти, щом самата го искаш, но външният вид е едно с вътрешния друго.

44.   Искам да кажа нешо много важно... не бъркайте емото и готик ис метъл... метълът е съвсем друго нещо, съвсем различен стил.... това е...

45.   който не знае, да му обясня- не е нужно да си ЕМО за да си режеш ръцете, всичко е до психика! поне като не знаете, не се бъркайте, и не давайтее грешни съвети! Към автора- бъди какъвто искаш да си!

46.   Новер 45 е прав. Аз примерно не съм ЕМО, но си режа ръцете. И както той каза - бъди това, което искаш да си!

~ Д.

47.   Виж, няма да те критикувам, нито да казвам, че това е глупост или нещо такова. Ще ти казвам какво мисля-ако нещо от този стил ти харесва (кичури, елементи от дрехи, прически... ) и като се поглеждаш в огледалото се кефиш на вида си и мислиш, че наистина си красива, ок прави го! В никъкав случай не си слагай грим или пиърсинги докъто не станеш на 16. Ти си още дете и не можеш да мислиш трезво и да взимаш решения за които да не съжаляваш (послушай номер 13). Не прави крайни неща за да се отличаваш от другите. Ако си силен и ункален характер, който е себе си, няма как да си като другите. Вслушай се в себе си- ти ЕМО ли си всъщност? Ако да-действай!

49.   Никой не може да ти забранява да изразяваш себе си и на мен не ми даваха, ама просто искам да изразявам себе си и никой не може да ми каже нищо и това е :)

51.   Е, нали искаш да си различна от другите? Ми, тогава трябва рано или късно да се опълчиш на вашите (но не прекалявай). Да си емо невинаги означава да си слагаш пиърсинг или да си режеш ръцете. Аз също ще ставам емо. Само да те предупредя, че повечето емота обичат да са тъжни, имай го предвид. Ако косата ти е черна можеш да си сложиш един/два червени кичура (или некъв друг цвят, но по-хубава ще си с червен), ако с кафява-любимият ти цвят (стига само да е по-светло кафява инак пак става за червен или розов) Всяко едмо има различен стил. И наистина не бива да се прекалява с грима, защото е малко опасно, може да си навредиш кожата. Това въжи и за спиралата по миглите, тя е най-рискована. Мисля, че знаеш какво е емо, но по-добре проучи още малко и ХЕЙ, не бъди "женчо" Винаги отстоявай на своето! КЪСМЕТ! :)

52.   Хора аз от 12 годишна започнах своето влечение към емо стила. Сега съм на 16 и преди 2 години си промених външността. И не не е нещо фрапиращо. Просто сложих син чорапогащник. Нарязян черен клин, черен потник със син кръст на него, кецки и малко акксесоари минах си косата със черен спрей, изправих я и я топирах съвсем леко.. Още ли мислите. , че да си емо е фрапиращо толкова ли е зле и ако се огледате така маречеите swag до голяма степен са взели нещо от емо стила. Всъщност тиййн модата взаймства почти всичко от емо и сиийн

53.   Господи, това младите измисляте простотия след простотия. Какви емота бе, я си гледайте живота, играйте футбол, тичайте навънка, говорете си с приятели, кви са тия рязания и плакания? 100% съм сигурен, че нямате никакви проблеми в живота, че да ставате 'емоционални' и 'депресирани'. Ми като станете на 20 и майките ви вече няма да ви ходят след гъза, кво ще правите?

Venjus

56.   Вярно, че емотата се режат, но не всички -. - Вие като чуете емо и само "рязане! рязане! кръв! Рязане" -. -
Отностно темата ще кажа само, че точно, за да си различна бъди СЕБЕ СИ! Емота на всеки метър....
Рядко се срещат хора в сегашно време, който да бъдат себе си и да не имитират НИКОЙ!
Бъди себе си.
Ако имаш такава мания да се гримираш се гримирай, като бъдеш себе си! Ако имаш мания да се режеш - режи се докато бъдеш себе си ( въпреки че е безсмислено ) (:
Успех!

58.   Здравей, аз съм на 15 год и съм в подобно полужение. И аз като теб искам да съм различна, да се различава м от другите по някаъв начин. Аз също исках да си правя кичури, но на 14 и нашите или поне татко не ми позволи. Каза ми, че е абсурдно и че съм щяла да си разваля косата, но аз страшно много го исках. Мислех да се боядисам и да им се появя по този начин, защото така или иначе нямаха какво да направят. Само щяха да викат и да ми се сърдят. Но истината е, че аз не исках да ги разочаровам. Но наистина ми беше тъпо, защото аз не съм като другите. Не излизам много, уча, не се занимавам с всякакви момчета, не пия, не пуша, не се другирам и с извинение не спя с всеки срещнат, макар и да имам доста обожатели /все още съм девствена/. И исках да изразя себе си по някакъв начин... просто аз бях много затворено в себе си момиче. И така... Хм... Не се боядисах. И пак изразявам себе си, макар и да знам, че съм достатъчно голяма, за да се боядисам. Честно казано да ти кажа - има време за всичко ;)
Това е моя ****

Модератор - НЕ публикуваме контактни данни!

59.   Можеш да си различен и уникален на вънен вид без да си емо... Всъщност имам чувството че вече има толкова емота, че не е уникално да си такава... Аз съумявам да съм уникална без грим и боядисване на косата

60.   Ако искаш си прави пиърсинг, прави си кичури и каквото още там искаш, но НИКОГА не си режи ръцете!!!

62.   Пикло, вземи се осъзнай!

1-50 от 121