Споделена история от Тинейджърски

Завинаги сам
Здравейте..
Имам нужда от съвети или нещо защо вече ударих дъното...
На 17 съм, момче от С.
Проблема ми е че нямам приятели.
Всички които познавам са пропаднали хора и просто нямаме никакви общи интереси а желая адски много да се разкарвам с някого тук-там..
Да излизаме да се смеем и забавляваме
живота ми е ужасен, имам чувството че пропилявам най добрите си одини и наистина е така
Не съм най общителния човек и нямам напредстава как да завъря нови запозанства. Дори и от двата пола ако щеш речи..
Винаги се чувствам нежелан.. всякаш се натрапвам в ничията земя.. ужасно е
Какво да правя вече? Как да се справя с това

знам че само със жалване няма да се получат нещата но наистина съм изгубил вече всякаква надежда за чисто небе над мене..

Коментари

2.   По-добре сам от колкото зле придружен! :)

4.   брато в днешно време приятели почти няма. Всичко е за показно... Мислиш ли че тия компанийки, които виждаш навън да се размотават вечер са приятели? Приятел означава да можеш да се обадиш на някой ако си в безизходица и ако ще да е в 2 през нощта, той да ти помогне веднага. Те тия ако си звъннат в 2 през нощта ще земат най-много да се напсуват. Такива определено не ти трябват. Аз колкото и да ми се иска да е обратното, и аз нямам приятели и почти никйога не съм имал, защото всички са ме прецаквали. А съм на 20. Ти разбираш ли какво значи да се сближиш до такава степен с някой хора да излизате заедно през вечер през ден, всеки ден ако ще, и след няколко месеца той просто да спре да излиза с теб, да се прави че е зает и т. н. 4 пъти ми се е случвало това и винаги на мен ми бият ножа в гърба. Хората се изродиха и осъзнах че приятели няма пич :) Сам си.. Дори и роднините отказват вече да си помагат взаимно. Така че по-добре прави сам всичко, така ставаш по-отговорен пред себе си, пък който иска е добре дошъл при теб. Това е моя съвет..

5.   Съгласна съм с номер 4. Приятели вече няма прочети моята история в тийнейджърски казва се Да я зарежа ли? .. Вече се убедих, че няма истински приятели ; )

6.   Какво е станало с коментари 1 и 3? ;Д
А към проблема ти... Номер 4 го каза много вярно. Тези компанийки повечето са някакви комплексари, използвачи и ходят заедно просто за "рейтинг". Не е нужно да имаш някого при себе си, за да си щастлив. Бъди човек, който те кара да си щастлив! И аз нямам истински приятелки, момиче на 15 съм и ми е адски сдухан живота. Добре че са родителите ми да ми дават насоки в живота. А от скоро взех решение да не очаквам от никого помощ. Ще уча, ще се образовам, ще се усъвършенствам, тогава няма да имам нужда от почти никой. Това е моят съвет, не разчитай на никой и се усъвършенствай във всички области! Успех!

7.   И аз съм горе-долу в същото положение, само че съм момиче. Не мога да се похваля с повече от двама-трима приятели, но не се оплаквам. Хората, от които съм заобиколена не приличат на мен в нито едно отношение. Твърде жалки са за мен. Може би наистина е по-добре да си сам и да бъдеш себе си, отколкото да се водиш по чуждите акъли.

8.   А бе 7 кво е тва високо самочувствие!? А относо проблема на момчето. Научи се да се отпускаш, тва чувство го имаш защото си се спекъл прекалено много, отпуснисе новите хора не са страшни.

9.   Може да се запишеш някъде да тренираш .. Хем ще е добре за теб, хем може да си намериш приятели.
Ноо внимавай с кого се запознаваш, защото много малко останаха истинските приятели.

Успех!
Л.Л.

10.   попринцип и аз също не съм кой знае колко общителна. Но все пак имам доста приятели от училище, тренировките, от квартала и т. н. дори да не си толкова общителен от класа ти трябва да има поне 1 човек с който да си се сприятелил... о. о

11.   10, ако искаш да знаеш в моя клас не съм се сприятелявала с никого защото съм опитвала и от първия път разбрах, че са използвачи. Ако искам нещо да попитам да ще ми кажат, но не се водя с нкг. сама съм. Така че, не е сигурно да има с кой да се е сприятелил.Та за приятелството, номер 4 е напълно прав:)
Успех.

12.   Има го и другия вариант, да те търсят всеки ден под дурво и камък да излезнете да пиете на улицата, да ама писва и тва, няма да се замимавам само с тях, знам 4е приятели няма, пне изтински. И малко настрана