Споделена история от Тинейджърски

Аз съм на 13, а той на 17
Здравейте
Ами въпроса ми е такъв нормално ли е момиче на 13 да е приятелка с момче на 17 (на 1 декември прави 18)? Моите родители твърдят, че не е нормално и е голям за мен, но все пак 5 години разлика... А и все пак аз искам да сме само приятели нищо повече, защото се познаваме едва от 1-2 седмици и го харесвам, а и той мен? Моля, Ви дайте ми съвет какво да правя, как да убедя родителите ми, че съм напълно сигурна с него имам предвид, че няма да ми направи нищо, защото той не е такъв убедена съм!!! И каква е нормата за възрастовата граница? Благодаря Ви предварително

Коментари

1.   Ами ако ще сте само приятели няма лошо. Обясни на вашите че няма нищо м/у вас. Няма граници на това да сте приятели както и за това да сте гаджета, но просто не е нормално да сте гаджета а ти да си на 13. Това е нещо като табу. Аз не те съветвам да сте заедно все пак той е на 18 и има нужди (секс). А ти си прекалено малка за това. Мога да те уверя, че ще мине време и той ще поиска да правите секс. Но няма лошо да сте само приятели.

2.   Охх мила имам съштия дерт. Аз съм на 14, той на 20. Оспокой се и най-важното е да се обичате, годините не са от значение.

3.   Mомчетата на 17 ги вълнуват едни така да се каже доста нормални за възрастта им неща.. В приятелството няма нищо лошо, нито в 5те години разлика... Но той е на друг етап на живота му - предстои му бал, университет.. А ти все още си дете.

4.   Проблемът не е разликата в годините, а в това, че си малолетна и има опастност да го обвинят в педофилия. Вярно, че вие момичетата по-рано се филмирате, но изчакай поне да навършиш 14, а най-добре поне 16.

5.   Бладодаря, Ви за съвета :)

6.   За любовта няма граници :) А и не бъди толкова сигурна, че нищо няма да ти направи. Имай едно наум винаги.

Успех!
Л. Л.

7.   абе да ти кажа е нормално да харесаш момче по голямо от тебе щото доколко знам момичетата харесвате по голями или аз поне така си мисля ама тои да те хареса дето ти си на 13 нещо не ми вдъхва доверие саветвам те тоя да го даржиш под око ;)

8.   И аз имам почети същият проблем. Значи аз ще правя 2015 февруари 14, а той август ще прави 18. в момента здраво съм хлътнала по него, но и той постоянно ми пише целувки и ми прави комплименти. Но ако например след време и той ме хареса, не знам дали да тръгвам с него защото много хора са ми казвали, че е много мръсен и т. н., но и аз съм такава.. таа въпросът ми е ако тръгна с него и ако той поиска нещо повече аз какво да правя и 4-рите години много ли са?

9.   Значи проблемът ти е следния: въпросът ти не е правилно зададен - правилния въпрос е: аз съм на 13->той на 17 и какво може да ни се случи?
Отговора на този въпрос е следния: момичетата започват да имат мензис (кръвотечение от пичето) след 10 годишна възраст и обикновено продължава до към 50-60.
Правиш си т. н. "лунен календар". Един т. н. "менструален цикъл" трае около 28 дни. Може и по-вече, а може и по-малко.
Всеки цикъл има следните няколко момента:
1. кръвотечение - от 3 до 5 дена. на някои им минава и след 1 ден, но ако има кръв след 7-ми ден е вече обезпокоително;
2. начало на съзряване на яйцеклетката - след завършване на кръвотечението до към 10-ти ден;
3. самата овулация - към 12-16 ден - разбира се, като е повишена темературата на тялото, при жените има засилване на желанието или "той ме погледна, другия пък ме погали... " и т. н.
4. след овулационния период - към 18-ти ден до началото на кръвотечението;
Истинския въпрос е "кога мога да забременея? "
Отговора е в т. 3;
- Как да се предпазя?
Много лесно - ако на момчето може да се разчита - той може да те опази - просто да не вкарва сперма в пичето ти. Във всички други случаи е без значение.
Естрогена е проблемен хормон, който се освобождава при секс, иначе може да предизвика проблеми с бъбреци, кръвоносна система и пр. Затова е хубаво да се прави секс, но не толкова, че да почнеш да се "стържиш с всеки срещнат, дето ти е намигнал".
Имай си в предвид следното: една жена е уважавана, когато НЕ пуска на всеки срещнат, която ЗНАЕ какво иска, и която ЗНАЕ как да се предпази.
Все пак имай си винаги едно наум. И ако забременееш, НЕ го махай - това ще рекушира върху здравето ти, но има и друго - НЕ си прави илюзии, че ако не си на 18 някой ще ти помогне, освен родителите. Хубаво е да си открила човека с който ще бъдеш (характер), преди да направите дете. Грешки стават, но затова имаш глава на раменете - човек може сам да си направи такова нещо, което никой друг не може да му го направи!
С други думи - всяко нещо, каквото и да е има както предимства, така и ЗАДЪЛЖЕНИЯ. Не може да ти е само готинко и да не рекушира нанякъде! Смятай, че като ти влезе, усещането е: "масаж на вътрешната ти част", а малката ти му помага, като го стяга и се разлигавя. Хем по-лесно се движи, хем му доставя голямо удоволствие. Можете да продължите и 10, и 20, и 50, и 100, и 200, и 500 минути.
Може и всеки ден - така обикновено се поддържа една жена. Особено като бъде "боцкана" я е и спокойна и излъчваща секс и щастие и нежност и е по-търпелива и по-желана, ако обаче не се храниш с читава храна (не да преяждаш) ще рекушира обратно и ще те скапе!
С уважение!

12.   Ако беше например на 18 и имаше връзка с 24 годишен щеше да е нормално защото на тази вързаст си по-зряла. 4 или 5 години не са много разлика за мен, но зависи от вашите годините ако ме разбираш..

13.   Както и да го погледнеш, разликата ви е голяма. Все пак пет години могат да ти се струват малко, но вас ви дели цяла епоха. Защо ли? Защото ти си на 13г. и си 7 кл (предполагам), а той-на 17 и е 11 кл. Дори и да станете гаджета, не може само да се целувате по коридорите в училище. Той е много по-голям и ще поиска нещо повече, ако ме разбираш... (както някои други преди мен ти казаха, че той си има нужди). Пробвай просто да се сприятелиш с него, но не минавай границата. Може би има някакъв шанс да бъдете само приятели, въпреки че и това ме съмнява, защото все пак мисленето ви ще е различно...

П.с . номер 9, ти глупав ли си? Що за простотии пишеш?

14.   аз съм на 16. когато бях на 14 излизах с момче 5 години по голямо от мене 19 но за кратко защото на 18-19 момчетата имат вече други нужди и желания и аз тогава не бях готова. според мен нормално е 2-3-4 години разлика .

15.   Разликата на моите родители е 5 години, така че не мисля, че е голяма работа. Но имай едно наум за него, защото все пак е на 18 и го познаваш отскоро. По- добре бъди внимателна с него.

16.   Темата е от преди 2 години! Момичето вече е на 15 едвали я интересува!!!

17.   Здравейте. Ще се опитам да съм кратка, имам връзка с мъж от 2год. Обичам го ужасно много, почти всеки ден бяхме заедно той, аз и моята най-добра приятелка идваше почти на всичките ни срещи. Но един ден му взех тела влязох в съобщенията и видях че са си писали с мойта уж най-добра приятелка прочетох им смс-ите ии бях вцепенена просто не можах да повярвам на очите си, после влязох в снимките снимали са се три пъти на едната снимка се вижда сърцето което му подарих. Изневерил ми е когато бях в болницата, в 04:30h сутринта е отивал при нея само за да я прегърне правили са секс два пъти тя му е правила с***ка... Не мога да го оставя не че не мога аз мога но той не ме оставя вече нищоо не е както преди...

Моля ви кажете ми какво да правя? Дайте ми съвети...

18.   Въпреки, че темата а стара, аз пък ще ви кажа, че повечето момчета по на 17-20, който се занимавт с 13-14 годишни момичета, са девствени и точно толкова неопитни колкото тях, така че няма кой знае какво място за притеснение, стига момиченцата да са умнички и да не се поддават на емоционална манипулация.

24.   имам същият проблем аз съм на 15 а тя на 11 заедно сме от 2 години но не знам дали съм голям за нея нали уш момичетата съзряват по бързо просто не знам много съм объркан наще казват че е нормално но техните хич не ме харесват и като пораснем може да ме осъдят много е объркано аз много я обичам но незнам за разликата в годините защото кат стана на 18 ще съм зрял а тя незнам дали ще е за протокола разликата ни е 4 год и 4 месеца точно кажете си мнението много е важно

25.   24, тя е на 11 и сте заедно 2г.???!!! Това някакъв бъзик ли е? Разликата ви е последния проблем. Нямам думи да опиша възмущението си от това да имаш връзка с 9 годишно дете. Дано поне не сте правили секс. Ако правиш секс с ненавършила 14 г., директно влизаш в панделата с двата крака. Дори и кой знае какви доказателства не са нужни. Само със свидетели и малко снимки от фейсбук и си готов. Дори не само за секс, само за целувка или опипване влизаш одма. Казва се блудство с малолетна.

Леле, Боже, че и пита какво ни е мнението. Само ако сте цигани мога да ви оправдая, за тях е нормално и на 8 да се женят, а не по 15 да имат 3 деца.

26.   абе не сме правили секс бе ти добре ли си нито ще правим до 18 просто тогава бях малък и нищо не разбирах не ме нападай нищо не съм правил с нея въпроса ми е дали са добре годините

27.   Ми не, не са добре годините, а и това, че не сте правили секс не те оттървава от затвора, както обясних по-горе

28.   значи казваш да се разделя с нея