Споделена история от Тинейджърски

Какъв е този живот?
Колко е трудно да живееш със маска на лицето.. да бъдеш такъв какъвто не искашш.. и да не показваш всъщност какво ти е и какво изпитваш... Да си мечтаеш за нещо.. и да знаеш че заради шибаните характери на хората не може да се сбъдне.. да мислиш хората за различни.. а те всъщност да не са.. колко много лош е живота с нас.. тинейджърите които все още растем.. да искам да опитаме, а да не можемм.. да искаме да имаме хора до нас които да ни подкрепят. Казвам всичко това, защото няма на кой да го кажа, който да ме чуе и да ме разбере.. който да ми даде съвети, които да последвам и да съм щастлива.. все тая ми е за шибания живот... просто искам да се порадвам на живота както всички други.. толкова ли много искам... едно малко нещоо... писна ми вече да се крия.. и да показвам фалшивите усмивки, а отвътре да крещя колко много искамм да видят всички какво ми е, но не го правя защото ще получа само и единствено скапано съжаление. от хора, които дори се радват, че сме нещастни! ;хх

Коментари

1.   Не можеш да играеш на "скрито-покрито", да не показваш същността си, емоцията си и да очакваш нещо истинско от другите. Няма как, когато ти не си откровена на тях да им пука. Не е нужно да крещиш от "болка", да лазиш по пода и да демонстрираш липса и отчаяние, това определено си е лично закопаване, но не е нужно и да се правиш, че няма проблеми. В смисъл "как си" "не много добре, ама ще ми мине" с лека усмивка и сменяне на темата. Истината е, че сме много по-щастливи, когато нямаме маски на лицето, много по-приятно е когато сме тези, които искаме да бъдем и се гордеем с това, казвам го от опит. А тинейджърския живот си е купон в общи линии, ако не поне на трагикомедия го удря... драма, сълзи, предателства, фалшиви лица, измами, за които знаем, купони, събирания, компании, музика, училище, филми, гостуване, комични финали на прости действия. Проблема не е в пубертета, проблема е, че се доверяваш на измамни маски.
Зу-За