Споделена история от Тинейджърски

Наказаха ме
Желая да поискам помощ от вас. Нашите ме наказаха защото се прибрах по късно от вечерния ми час. Аз съм на 13 и половина наближава да направя 14. Казаха ми да съм в къщи в 20. 00, а аз се прибрах в 22. 00. Знам, че трябваше да ги послушам, но в моята компания е момчето, което харесвам и когато съм около него забравям как времето тече. Просто сякаш времето излетя и аз забравих, че трябва да се прибера. Аз съм от малак планински град и нямаме минаващи постоянно проверки от полицията, но нашите се държат с мен като малко дете. Те също се тревожат за мен и аз ги разбирам, но искам да ги убедя да ми имат повече доверие помогнете! Сега заради закъснението ми съм наказана да не излизам за една седмица нуждая се от доверието им как да го получа?

Коментари

1.   За какво доверие говорим тук? Ти си на 13, естествено, че ще се притесняват за теб. Аз съм две години по-голяма от теб, но вечерният ми час е 21:00 и то само през лятото. Не закъснявай, освен, ако не искаш да стоиш вкъщи, наказана! :)

The Star *

2.   Единственият начин да спечелиш доверието им е да не вършиш подобни изцепки. Тъпо е, обаче е така.

Един ден ще си им благодарна ;)

Д.

3.   Ами просто си изтърпи наказанието(не е тежко) и се постарай за в бъдеще да няма такива изцепки или поне им се обаждай, за да не се притесняват. Това само ще ти е от полза. Аз съм на 16 и вечерният ми час попринцип е 10 и рядко го надвишавам, но винаги им звъня ако ще закъснея и им казвам къде съм. Нормално е да се притесняват, а и аз съм от доста голям град. Но заради това, което правя ми имат доверие, при все че не са от най-либералните. Пробвай и ти. Само на 13 си вечерният ти час е нормален, скоро ще можеш и до по-късно.

4.   Аз съм от малък град и общо взето никога не съм имал проблем относно вечерния час. Прибирах се, когато ми се прибира, но не при всеки е така. Принципно нещата, които родителите ни забраняват, са за наше добро. Може и да не ги оценяваш сега, да ти се струват тъпи и т. н. , но когато пораснеш малко ще осъзнаеш, че родителите ти са били прави :)

5.   В днешно време никой не взима родителите си на сериозно и това е много лошо.. до 18 годишна възраст вечерния ми час беше 22:00 и мисля че това е предостатъчно. и между другото не се залъгвай че ги разбираш :)

6.   Мило момиче на 13 като бях вечерния ми час беше 21:30 на 15 вечерния ми час стана 22 а се прибирах пак в 21:30 на 16 ми се увеличи на 23 и 30 а се прибирах в 22 сега съм на 19 и мога да стоя и до 23 30 а ти си на 13 защо не ги помолиш да те пускат до 22:00
Момче на 19

7.   Знаеш ли колко е добре да намериш човек с същия проблем като теб. Имам точно същият проблем. Опитай се да обясниш на родителите си, да те пускат до малко по-късно сподели им каквото тук сподели. Кажи им, че го правиш заради момчето. Надявам се да проявят рязбиране, все пак те не ти мислят лошото. Надявам се да съм била полезна, а ако не стане се прибирай когато ти кажат, родители са ти все пак....

ot -Dani...

8.   На дисциплина и съобразяване искат да те научат, не става въпрос за доверие

9.   Явно си доста ограничена.... Аз съм на 12 /момиче/ и нямам вечерен час... майка ми ми е казвала, че каквото и да правя го правя за себе си и това е вярно... въпреки, че нямам вечерен час по-късно от 23:30 през лятото не мога да се прибирам и то много рядко сезя до толкова... седя ддо към 10 и половина... майка ми преди ми слагаше вечерен час, но след дълги разговори спечели доверието и и ми дава ве
е по до късно... спечели доверието и.... някой път случайно я заговори за вечерният ти час и я помоли да го увеличи с поне час.... ако наистина си спечелила доверието и-ще го направи!!

10.   Ами да - малко дете си. То си ти личи по начина, по който разсъждаваш. Добре че все още има такива родители, някой ден като се сетиш, ще им благодариш, че са се отнасяли с такава грижоност към теб.

11.   ами наистина трябва да ги обедиш да ти имат доверие. Това ще стане само с разговор. Говори с тях и ги питай защо ти нямат доверие а сега може и да не е така може да ти вярват а ти да искаш много. Не може да живееш в единият край на града и да искаш да стоиш до 22 часа на другия край. Мен ме пускат до като не се приберат моите приятели но при положение че съм пред нашия блок или пред другия блок!! АЗ съм на 14!

МАЛКАТА!!

12.   Ако бях на тяхно място, щях да те накажа за повече от седмица. 2 часа родителите ти са се притеснявали за теб, не за проверката, а да не ти се случи нещо. Ти това не си го разбрала явно... Майка ми веднъж ми беше казала "Доверие се губи много лесно и се печели много трудно". От тук натам трудно ще спечелиш доверието им.

PG

13.   Ама моля ти се това не е никакво наказание ( не искам да кажа че е трябвало да ти дадат повече време нищо подобно ) значи когато аз започнах да излизам бях на 14 и нямах никакъв час обаче както казваш ти момчето което харесвам е с моята компания и една вечер седяхме аз той най-добрата ми приятелка и него приятел и аз просто загубих представа за времето и се прибрах в 2 и половина.. хихи... хихиихих ама това ми излезе през носа наложиха ми час ( 00:00 ) ии сега сам на 16 и все още си имам час... а ти си само за 1 седмица без да излизаш и цивриш споко ще пораснеме няма да имаме часове обаче пък и живота ще ни наложи проблеми.. абеее дане мислиме за по нататък мисли за сега защото както се казва вчера няма да се върне а утре може и да не дойде.. момиче живей си животаа

Ании ;**

14.   Аз съм 17-годишно момиче и нямам никакъв вечерен час. Ама че простотии ръсите.

15.   здрвей аз съм момиче на 12 години и нямам вечерен час, обаче аз не обичам да прекалявам с доверивто на наще и за това чакам още половин час след като се стъмни и се прибирам с който и да съм!!! преди имах вечерен-20. 00 и по едно време даже се намали, но аз го спазвах стрикно и накрая взеха да не ми казват в колко да се прибера и влаля... вече съм свободна! ако и ти постъпиш като мен(вярно че миналата седмица направих 12 и съм по-малка)съм сигурна че всичко ще се оправи миличка, Наслукааа... лека вечер на всички!!!

17.   Събери ги и двамата и ги помоли да те изслушат, независимо дали са съгласни с теб! Нека чуят какво мислиш по въпроса. Кажи им, че ги разбираш и, че не си малка. На теб може да се има доверие. Кажи им, че им имаш пълно доверие и, че ги разбираш отлично. Кажи им, че много съжаляваш и си осъзнала грешката си. Кажи извинявайте поне 5 пъти. Сети се за най-тъжното нещо в живота си и се разплачи! Целуни ги и кажи, че за тях винаги ще си останеш малкото момиченце и винаги ще си такова, но с малко повече свобода. Направи им някакъв подарък след това и готово. При мен винаги минават тези номера. Успех с измамата! ;-)

18.   Браво, учите децата да се глезят, после гледате новините за убити момичета!
№17, значи съветваш младите да лъжат родителите си?
Не, не българската младеж е тотално побъркана, през прекараното ми време в чужбина не съм виждал подобни глупости....

16 момче

19.   Ами прави са вашите да те накажат миличка, тревожат се за теб. Нормално е при такива времена, в което не знаеш какви педофили и други боклуци върлуват по улицата ами някой се опита да ти направи нещо няма и кой да те чуе и да ти помогне. Колкото до наказанието ще им мине обясни им, защо се е случило така може и да те разберат даже би им станало смешно, защото и те като деца са имали подобни моменти. И тях едно време са им се карали, че са играли до късно, но разбера се тогава не е имало толкова опасни хора по улиците. Нормално да се притесняват а и си момиче, просто сега потърпи и друг път гледай да не се повтаря!

20.   От номер 17
Това не е точно лъжа, по-скоро съвет как да постъпи. Все пак нали тя сама решава как да постъпи? ! Вие сте свикнали да живеете все едно сме преди 50 години. Да вярно, има педофили, наркомани, пияници, луди и какви ли още не. Но това да не значи, че не трябва да излиза? Всеки човек може да попадне при такива хора и не се знае какво ще му се случи. Независимо дали си малък, голям или още по-голям тези неща винаги може да ти се случат. Просто трябва да си предпазлива, това е. Ще бъдеш по-внимателна и всичко ще е наред. Все пак, ако сте чели малко за тинейджърите ще знаете, че колкото повече ги наказват, те започват да правят повече пакости нарочно! Почетете малко за детската психология и ще ме разберете.

21.   Aз мисля че трябвa дa седнеш и дa поговорис с родителитети aз бях по сяштия нaчин но един ден ми писнa седнaш поговорих. С тях. Погорорих и сегa вечерния ми чaс. Стaнa от 20:00 нa 23:00 късмет

22.   Аз винаги като имам вечерен час се прибирам по- рано от дадения час. След като станах на 16 Вечерния час стана от 20:30 на 23:30

23.   Темата е стара, но по въпроса родителите са прави по нощите бродят всякакви психопати и изроди и не знаеш какво могат да ти направят. Мен зимата един ме нападна и едвам се отървах и сега гледам ако се прибирам по - късно да не съм сама а съм на 23. За възрастен е страшно, а какво остава за дете! За мен децата нямат работа навън след 10 часа. Съседчетата ми едното на 13- 14 другото на 11 баща им каже ли им 21 и 30 значи 21 и 30 нито минута нито секунда по - късно и те никога не му противоречат, защото са добре възпитани деца.

24.   Какво се оплакваш? !? ! Малко си разглезена, авторке, това е истината. Мен не ме пускат по - късно от 16: 00! Ти пък искаш по тъмно да те пускат и ти да се прибираш, когато вече са заспали. Аз поне разбирам родителите си и мълча - защо да е проблем? ! Но за други неща не съм доволна - те не ми дават сама да си къпя косата, да ползвам нож, да излизам сама... На гости ми се позволява само до 16 часа и с най - добрата си приятелка, и родителите и на двете ни трябва да ни наглеждат, и не получавам джобни... А ти се оплакваш, че не те пускат до 22: 00 часа? !? !
One girl