Споделена история от Тинейджърски

Защо всичко е против мен...?
Искам да ви споделя някои от моите неволи *-*

На 14 години съм. Преди една година се запознах с едно момче. Много го харесвах но усещах че не го интересувам. След като се поопознахме реших да му кажа чувствата си. Той каза : "ти не си за мен" и нищо повече. След известно време беше казал на най-добрата ми приятелка, цитирам: тя е лепка и не мога да се отърва от нея! Когато видях какво е написал за мен аз просто рухнах. Аз знаех че не ме харесва но все пак много се натъжих. Много дълго време след това продължавах да тъгувам за него но с времето всичко се заличи.

Преди около месец се запознах с друго момче и историята започва да се повтаря. След като се упознахме малко за реших да му кажа че много го харесвам. Е казах му. Но тои каза че поради това че не учи в моя град не иска да сме заедно. А лошото е че дори не мога да го отбягвам за да се опитам да го забравя. Една моя добра приятелка е гадже неговия братовчед и много често хидя на кафе с тях. а тои почти винаги идва. И аз започвам дори повече да го харесвам. А аз си мисля че тои харесва друго момиче. Искам да отбележа че то е в моя клас. И ми е много гадно да виждам как я гледа... но ще спра до тук. Мисля че разбрахте какво имам на предвид.

А също и напоследък много се караме с майка ми. Но не че се караме а всъщност тя ми се кара. Напоследък започна да се държи много лошо с мен а дори не знам на какво се далжи това. Намира си причини за да ми крещи. Дори и да няма никакво значение дали са важни. Например веднъж започна да ми се кара че не сам се вързала когато съм си вкъщи или че сам стояла по дълго време на компа. А това е много гадно - постоянно майка ти да те упреква за всичко. Пак заради това че постоянно ме упреква аз не мога да споделям с нея. Много ми се иска да и кажа какво ми е на сърце но не мога. Страх ме е че отново ще ме упрекне за нещо и няма да ме разбере. :( Постоянно мисли за брат ми и не я е грижа за мен ( поне аз така мисля). Добра е с мен само когато и трябвам и постоянно ме сравнява постоянно с брат ми защото тои като е бил на моита възраст е бил пълен отличник и сега когато искарам някоя четворка усещам разочарование. И заради това съм длъжна да съм като него за да се държи добре с мен. Тои е неиният идеал за дете а аз съм някаква грешка!?!

Коментари

1.   Здравей. ;) Разбирам те много добре за проблема ти с майка ти. И моята майка обича повече брат ми :( Макар че е по - малък с 2 години. Незнам на какво се дължи това - винаги той е доброто момче за нея , винаги ни сравнява. А всъщност той не е с нищо по - добър от мен - не е много добър ученик, постоянно викат родителите ни в училище заради побоища, има не дотам "прилични приятели", и просто се държи ужасно надменно с другите хора. И всичко това само защото майка ми го обича и постоянно му повтаря " на мама момченцето " ," ти си най - добрия, най - великия". А на мен никога не ми говори така . Аз винаги съм била отличничка , но това сякаш е мое задължение . Разбирам те и на мен ми е тежко , защото знам , че сме две деца и би трябвало поравно да ни обичат. :( :( :(

И това че ти го дават за пример е много гадно. Всеки си е самостоятелен и си има грешки. Той едва ли е с нещо по - добър , че да съжаляваш. А аз намерих начин да се справя с майка ми - обичам повече баща ми, отбягвам я, почти не и говоря вече и тя сама разбира, че греши.

А с момченцата ... мисля че много споделяш на "добрите си приятелки". Защо след като ти е приятелка си пише с него ... помисли малко ... и после да ти казва какво той и е казал. ..за да те боли повече ли ... ако ти беше приятелка дали щеше да направи така .... ти си реши....
успех, момиче на 15 :) :) :)

2.   Аз не съм нито на 14 нито на 15 а на 12 и съм момиче през целия ми живот са ми давали пример от брат ми - 15 зная че тои е много добър ученик аз сега сам 5 клас и искам да ви кажа че когато искарам някоя по слаба оценка например 4 мама ме сравнява винаги с него казва ми (тои никога не е имал такива оценки) когато виждам в очите и срам от мен а по някои път от някоя моя оъценка ме боли много

А доколкто за момчетата и аз обичам много едно момче и смея да твърдя че съм влюбена в него вече 6 месеца а тои дори не ме поглежда но при нас е по сложно защото вече не съм го виждала 2 месеца а още го обичам. Успех

3.   Имам чувството че аз съм я писала тази история :( и аз съм в тази същата ситуация особено за това за момчетата ;шш не знам как да ти помогна сори ;Ю за това с майка ти нещата ще се оправят не се безпокой с времето :)

5.   Забрави за него намери друг достатъчно момченца има просто го избягвай известно време.

6.   и аз се карам много с моята майка. например сутринна помоли сестра ми да отиде за хляб, и тя в последния момент се отказа. и започна да вика(майка ми), и се скарахме и сега мисля да не и говора. ние се караме всеки ден по няколко пъти. аз пък никога не съм и споделяла-немога.