Споделена история от Тинейджърски

Постоянно обиждане
Хора какво да правя? Като изляза и срещна някои познат от даскало се започват обидите. Немога да излизам. Те като ме обиждат аз като се опитвам да им го върна, но те са повече и ме бият или плюят. Моля даите ми съвет

Коментари

1.   Момче си предполагам, щом се стига до бой. Излизай, това е твое право! А на другите не им обръщай внимание! ;)

2.   Е с какво те обиждат..??

3.   Впрочем аз съм момиче на 12. Че съм ку*ка, прости*утка и много други неща

4.   За да те наричат точно така с тези изрази има ли причина? Разбирам ако нямаше вина в теб биха те наричали дебела/кльоща тъпа или нещо подобно но думите който използват са доста осъдителни, следователно си дала повод. разясни за да получиш съвет за правилния начин на действие. Всяка крушка си има опашка.

6.   Бият те и те плюят? ! А знаеш ли, че имаш пълното право да се оплачеш на родител/учител, които съответно да отнесат въпроса до по-висши интанции, ако тормозът не престане? Опитвала ли си досега да поговориш с някой възрастен, да потърсиш подкрепа и помощ? Ако не си - опитай.

7.   Те първоначално имаха проблем с една моя приятелка. Аз като най-добрата й приятелка трябваше да я защитя(**** се казваше слаба и на нея първо викаха така. Аз я защитих, но нетрябваше защото тя напълно си заслужи думите понеже ходеше с къси поли и рокли и мини потник и т. н. И после без аз да съм им дала причина започнаха и с мен да ме обиждат, защото им било забавно

8.   Глупости дала била повод на 12 год. Като бях на неините години съм слушала същите обиди, защото бях хубава и момчетата се чудеха как да ми привлекат вниманието. Девствени курви има ли? Ще кажете поведение, или начин на обличане. Какво толкова курвенско поведение може да има 12год. дете, или все едно техните ще го пуснат да ходи с големи и изрязани деколтета-о, чакай, на 12 год има толкова големи балкони, че те сами изкачат...

9.   Просто ги подминавай. Дори и да ти казват нещо не им обръщай внимание! Те се дразнят, защото зная, че ще им отговориш и че се дразниш. А така като не им отговаряш постепенно ще загубят интерес.

10.   Дразнят те, защото ти им се връзваш. Ако не им отговаряш и въобще не им обръщаш внимание - просто ги подминаваш, малко, по-малко ще спрат да те закачат. Не се опитвай да им отвръщаш на обидите, най-много да паднеш на нивото им. PG

11.   Абе приживела съм го, НЕ е решение да не им обръщаш внимание! Те го правят нарочно щото са тъпи и прости хора неразбиращи философията ама ходи се разбери с един простак... значи първо споредмене е решение това:Вземи ги набий или прати некой да ги пребие без свидетели ама един здрав пердах па после няма доказателства €Директорът нещо няма да направи... Послушай ме ако не вземеш тези мерки тва ще те доведе до психически проблеми по нататък комплекси итака нататък... а от това просто не го пожелавами на най-големия си враг

13.   Номер 8 - явно живееш в миналото.. Вече 12-13-14 годишните не са като преди или поне като това което описа.. Какви деколтета, притиснато бельо да изкача всичко и това е! Родителите просто ги няма духом.. Не всички са така, но е достатъчен пример за другите..

14.   Кой те обижда? Съучениците ти? Ами прати ги на м... та си образно казано! Какви са ти, че да определят какво ще правиш? Ясно е, че тайничко ти завиждат за нещо и се държат гадно само за да си вдигнат самочувствието. Живей си живота и спри да им обръщаш внимание на тия комплексари. Знам, трудно е. В гимназията и аз бях мишена на подигравки, наричаха ме зубър, цайс (носех очила), скучна и какво ли още не, ама си намерих начин да се справям с проблема. Оставях ги да си говорят и ги подминавах като пътен знак. Все едно не съм ги видяла. И им стана скучно и спряха да се заяждат. Да, като се прибирах вкъщи ревях, ама пред тях не показвах нищо, взе едно тия простотии не се отнасят за мен. Да, знаеш калява характера! И после реагирах по-спокойно на проблемите. За това мисли си, че и това ще свърши някой ден и не си го слагай на сърцето! Не си струва да се тормозиш заради някакви си.

15.   Здравей,
Аз съм момиче на 13 години.Висока съм 182 см и тежа почти 100 килограма.Цял живот са ме обиждали,от сополанка ,зубар и пъпчивка та чак до трактор и танк.Били са ме заради външния ми вид,подигравали са се с чувствата ми...
Моя съвет към теб-при бой или някъкъв вид насилие или посегателство върху теб и личността ти ,обаждаш се на майка си и дирекно при учител,директор или училищния психолог-ако има такъв-.При мен помогна ,но недей да се самосъжаляваш а ги атакувай.

17.   Малко стар въпрос, но нека и аз да се изкажа.. Щом ти се подиграват значи избиват комплекси. Преди време имаше едно момиче в моят клас, която непрестанно я обиждаха. Викаха и курва, миризлива, кайсия, прасе и какви ли не още обиди. Как разбраха, че е курва, че мирише... и аз не знам. В края на годината се измести в друго даскало и от там на сетне си нямам никаква представа какво е станало с нея, но сигурно е по-добре. Аз съм момче, но ми се подиграваха за нещо (не ми се споделя моята история сега) и един ден ме изнервиха толкова (по-точно един съученик) и станах да го бия. Като станах си викам ся ако го набия оня ще тръгне да реве и да не продължавам.. Забих му един шамар и от тогава до сега този не си позволява да ми се подиграва, а и другите спряха. Не знам дали заради годините, но.. А и това, за което ми се подиграваха беше, че не мога да казвам буквата "Р". Много хора са в същата ситуация така, че не виждам какво им беше толкова смешно. Бяхме приятели, но бяхме деца и просто им беше смешно. Мина време и отдавна не са ми се подигравали. А и подигравките бяха след като се изместих в друго даскало. 6-ти клас се изместих, а вече съм 10-ти. Всички израснахме до някаква степен. Отново ти казвам просто покажи, че си силна (не, че си силна в смисъл, че ще ги пребиеш), покажи, че не те интересуват обидите им. След време като пораснат даже ще ти се извиняват :)

18.   1.Ще говориш с директора , класната кой те закачат и обиждат 2. При повторно дразнене с теб веднага докладваш 3. Те ще видят , че не те е страх от това да кажеш на директора и ще се спрат , защото ще имат проблеми 4. Успокой се :) много като тях има , а плюс това знай , че такива като тях няма да постигнат нищо в живота . 5. Недей да слушаш глупостите им , както и техните безмислени заплахи , който не могат да бъдат осъществени , а дори да бяха най - много да получат огромно наказние и изгонване от училище . **D.o.D**