Споделена история от Тинейджърски

Чатене
Здравейте, имам нужда от вашите съвети. Въобще незнам как да се държа като си чатя, ама елементарни неща незнам. Живея с баба си и няма как да я питам. Тъй като имам регистрации в някои сайтове за запознанства и там съм си оставила скайпа направо. И още като вляза в скайп и получавам сърцетуп, започват да кажем няколко човека да ми пишат. Вие какво правите? Защото аз немога да смогна. Чудя се да отговарям ли задължително ли е, или да кажа че имам бърза работа... Абе нямам си представа вие как се оправяте. И примерно веднага ли отговаряте, или се бавите? И като започна да пиша, пиша пълни глупости какво ли си викат хората.
И незнам защо ме добавят като после при чатенето въобще не си правят труда да мислят, да задават въпроси, а чакат на готово. Имам чувството, че за да си увеличат бройката в скайп, не за да се запозванат с нови хора.
Моля ви, това ми е шанса да срещна и да се запознавам с нови приятели, а съм пълен провал. Освен години, име, град и занимание(работа, учене) какво друго си пишете? Имам чувството, че съм някакъв социопат, който не умее дори в чата да общува.

Коментари

1.   И аз имам доста абонати в скайп където с някои не си пишем и познаваме. Не е задължително да пишеш на всички, аз лично отговарям на който си пожелая.

2.   Аз това немога да го разбера защо го правят да добавят някой без да си пишат с него. А като ми пишат все се притеснявам да не се издъня нещо, да не се сърдят че не пиша, или че говоря глупости. Не съм използвала и камерката още тъй като се притеснявам много, а иначе съм хубавка, не че не съм. Просто ме притеснява цялата тази работа.
автор

3.   Ами аз говоря пълни глупости. :D И аз като теб си оставих скайпа в един сайт, когато ми беше адски скучно. Писаха ми само, когато ме добавиха. Не ми дремеше особено за тях, освен за едно момче, което ми пишеше. И като по чудо разговорите ни продължиха половин година О_О Та за какво си говорехме - УЧИЛИЩЕ - в какво училище учим, как е минало в училище, бисери на даскали, съученици, наши гафове, какви езици учим; ПЛАНОВЕ ЗА БЪДЕЩЕТО - професия, с какво искаме да се занимаваме освен работата, дали ще отидем в чужбина, ако да - къде; ЗА НАС - за какви хора се смятаме, външен вид, характер, хобита, как прекарваме свободното си време; и още безброй неща като - вбокс - коментирахме клиповете в топа, потребители - кой има нелепи коментари и такива работи. Понякога си пращахме вицове, забавни картинки и оплювахме фейсбук и кифлите. :D А и да не забравя - често се случваше да се "скараме", когато нямаше тема, на която да си говорим. Спорехме кой трябва да измисли. ^_^ Хубави времена бяха. :D Но заради моята нахалност престанахме. :D
Е, дано да съм помогнала с нещо. Успех!

4.   Не си социопат, ами социофоб! Двете са съвсем различни!
Виж, просто не си свикнала и ще ти кажа само едно, а то е именно, че няма точно определени правила за чатене!
Пише ти някой, ако искаш отговаряй, ако не искаш, недей, пишат ти няколко човека, отговаряш си на първия, който искаш, ако усещаш, че не можеш да отговориш н авреме на всеки, просто кажи, че пишеш с много хора и за това се бавиш!
Примерно някой те пита как си, ти кажи, че си добре, ако не си, кажи че имаш някакъв проблем, питай хората и те как са, какво са правели днес, пращайте си песни, и т. н. Т. е. , говори си за най-обикновени неща, както и наживо, то същност много рядко разговорите по скайп са повече пълни с "глупости", а обикновени неща, смисъл, то за товае "чатене", т. е. "бърборене", "бъбрене", говориш си с някой за квото ти падне, а не за нещо сериозно (не, че не може и за това)
Не е нещо страшно или задължително, просто се отпускаш и пишеш за каквото си поискаш!

~sad-baby~

5.   Ами не, защо да е задължително да отговаряш на всеки, но няма смисал да се бавиш, тоест когато го видиш тогава пиши... :>

6.   Не се запознавай с нови хора от интернет, още повече че си момиче. Повечето хора, които все висят в интернета не са хора, с които можеш да създадеш добри приятелства. Яко бяха много свестни нямаше да висят все в интернета, а и понеже си момиче и ако излезеш с някой от чата и недай си боже те изнасилят какво ще правиш?

7.   Според мен ти си доста отчаят и объркан човек. То не е единственият начин да се запознаеш с хора и да намериш половинка. Единствения начин по който не може да намериш хора е пред компа вкъщи. Излизай с приятели. Моят съвет към теб е да не си стоиш много вкъщи особено сега през лятото!

МАЛКАТА!!