Споделена история от Тинейджърски

На колко години е безопасно да се прави секс
Значи аз съм момче и искам да попитам за едно момиче кога е безопасно да прави секс, по точно на колко години. Понеже на мен много ми се иска да го направим с приятелката ми (все пак кое момче не иска) обаче сме още малки - аз съм на 15 а тя на 12 и да питам има ли някакви рискове и на колко трябва да е поне.

Между другото мисля че съм я отворил, защото сме правили това, онова и .. но не сме правили секс. Това е и моля ви не почвайте с това че сме малки и т.н. не съм казал че ще го правим сега, искам да разбера кога може и има ли риск след като е отворена вече и .. абе разбрахте ме. Съжелявам за грешките, но много бързах. Чакам отговори!

Коментари

201-250 от 438

260.   Да не пиша същото, имам същото положение като на 251 моля дайте съвет :))

262.   Аз съм на 16 години и не знам дали мога да правя секс но ако мога да го правя ще чакам одговори

264.   братле виж аз съм на почти 13 а приятелката ми е на 12 и тя иска да го направим аз парвия път приех да видя как е но като отидохме у тях качели ме удари бимба тч си свали сутиена и ме целуна и почна да ме саблича, но аз не я бутнах просто не си свалих панталоните и само се целувахме направих го заради нея тва се отная до автора изчакай яе сексът няма да избяга

266.   Снощи си писах с гаджето ми по скайп! Хаха малко мръсотиики и така! Попитах го дали иска! И той каза да! Мен малко ме е страх и мисля да изчакам и това му казах, защото съм на 12, а той днес навършва 13 и не смятам да бързам, но просто го попитах! Та исках да кажа, че трябва да я попиташ! Ако не е готова само ще развалиш момента и ще нараниш чувствата и! Не я притискай.. Просто ако искаш да си убедителен целувки, милувки и пипай тук - там тялото! :) Ако е готова ще те направи знак, че иска! Възрастта няма значение ако си подготвен психически! :)

267.   Аз съм момиче на 13 почти на 14 и има много сериозно гаже на 16, което ми каза че ще го направим когато съм готова. Проблемът е там че всяко нормално момче иска да го направи с приятелката си. Аз му казах че ме е страх сега да го направя ии че също ме е страх че ще го загубя задето не мога да му дам това което всеки нормален човек иска, а той ми каза че ме обича толкова много че може да ме чака цял живот. Наистина много го обичам ии знам че никога няма да ме зареже заради тожа ноо мен ме гризе отвътре. Помагай те. Предварително благодаря

268.   267, не можеш (не трябва) да правиш секс преди навършени 14 г. Кажи на приятеля си, че си погледнала в Наказателния кодекс на Република България, чл. 49 следващи регламентират този казус. Подсъдими са всякакви сексуални актове с лице, ненавършило 14 г. Дори целувката с теб може да бъде окачествена като „блудство“ и той да бъде подсъдим като педофил, нищо че е на 16 г. само и с това само с 2 г. по-възрастен.
Поне до 14 трябва да изчакате с каквото и да е било.
След това, вече си свободна да решаваш, без да го застрашаваш със съдебно преследване.
Прочети за Петинга - младежка сексуална практика за взаимно задоволяване с ръце и устни, без пенетрация и риск за нежелана бременност. Успех

269.   Абе вие сте ненормални как 15г. и 12г. ше правят секс то е забранено за под 18г. хора по-добре когато той е на 21г. а тя на 18 тогава

270.   269, според законодателят на Република България сексът не е забраненен след НАВЪРШЕНИ 14. (чети наказателния кодекс, членове 49 следващи).
И под 14 не е забранено за децата - какво, в затвора ли да ги вкараш? Но е подсъдимо за сексуалния партньор, ако той е над 14.

Иначе, от 14 до 114 г. е безопасно да правиш секс, зависи обаче, с кого и как.

Ползвайте кондоми!

271.   Божичко шокирах се от коментарите сериозно ;х аз имам сериозен приятел и се чудя дали да му пусна въобще ... божичко

до автора : искам да ти кажа,че момичето не го иска това е любопитство .. не го правете наистина сте малки изчакайте ии вижте докато ще стигне ще му дойде вреемето...става от ряз :)

272.   271 - на колко години си, мила?

Ако си над 15, мислиш ли, че ти пък си правата? Мислиш ли, че това твоето е връзка. Да, може да сте си приятелчета, но нищо повече. Като почнеш (ако почнеш) някой ден да водиш сексуален живот, ще разбереш, че една романтична връзка е възможна само между любовници. Сексът е много повече от физическият акт, това е доверие, сливане, което няма как да бъде описано на момиче, което „не пуска“ (сякаш не знам, какво геройство си, сякаш някакви диаманти криеш в онази си работа)

273.   Попитаи приятелката ти дали иска първоо но е прекалено малка, по добре да е след 15 години защото преди тази въздраст може да загуби оргазъм, а това изобщо не е в нейна полза по добре изчакайте

274.   аз съм на 13 и половина и много ми се искам да правя секс
но незнам дали още съм малък имал сам едно предложение за секс но малко ме е страх иначе съм го отвотил моля пишете за да знам.
към автора
пич изчакаи я още малко иначе на тебе ти е време ама тя и е рано джиткаи я отзад или я попитаи дали техните я проверяват а ако много ти се иска джаткаи я и от пред това поне е моето мнение.

275.   Здравейте :) Аз съм на 13 скоро 14 и съм имала няколко предложения за секс, но съм отказвала винаги, защото според мен не е нормално да го направиш толкова малък. Имам си сериозен приятел с който се виждаме много рядко но това не ни пречи, и се чудя въобще дали да го целуна вие за секс. Ако се обичате истински не го правете до тогава до когато не сте напълно ама напълно готови, защото след като го направите ще изгубите може би интерес един към друг, ако не ви хареса. Само ще си провалите връзката, нищо че се обичате.

277.   виж сега брат ми недеи, ако разберат тяхните могат да те пребият гадно на мен тъкмо това ми се случи миналата година и баща и на мимичето ми счупи зъбите гадно, недеи аз съм на 15 и какво интересно има само го вкарваш и го изкарваш и се друсаш, моя съвет е оставия нека стане по голяма брат ми защото брат ми като бяхме на 12 се праскаше 10 пъти и като научи маиками да не ти разправям чао

280.   Здравейте! Искам да попитам нещо. Днес правих секс за пръв път и разбира се с презерватив, но след 1седмица трябва да ми дойде. Та въпроса ми е опасен ли е сексът преди цикъла.

281.   Ей пич що по малките бе.. нема ли каки за тебе

282.   275 ми взе акъла, ако наистина е на 13 евала на момичето, мисли по зряло и пише по грамотно от хора с десетилетие по възрастни от нея.
По темата - 12 е много ама МНОГО ранна възраст... Ако не живеете в такъв тип общество където момичетата раждат на по 13-14 по добре недейте дори да се замисляте... 12 е направо нечувано за бели хора, 13 е... прецедент, 14 е по ръба (в законите поне има презумпция че хората го правят на 14), 15 май е масова практика, 16 е официалната нормална възраст. Някой големи 'разбирачи' ще кажат че на 17 е късно а на 18 вече срамно, но да вървят по дяволите! Всичко е опира до отношението, уважавайте себе си и личностното си развитие! На 12 човек все още е в детството си, не го опорочавайте с нелепи опити за секс. Секса е хубав когато знаеш какво правиш, как го правиш и много важно с КОГО го правиш а за всичко това трябва време, много време и опит. Вярно за да се натрупа опит все някога трябва да се започне, но няма нужда да бързате толкова, за всяко нещо си има време.

283.   282, официялната възраст в България е 14 г. Погледни НК параграфи 49 следващи.
16 са годините в някои други страни, в Германия например, но в повечето страни в ЕС е като при нас.
Съгласна съм със законодателя. На 14 трябва да имаш правото да решаваш
След 14 обаче не си много-много подготвен, най-вече ме притеснява отговорността за нежелана бременност (венерически болести децата няма как да имат).
Затова, вместо да плашим децата, най-добре е да ги образоваме сексуално и да им дадем правото да решават.
Самата аз почнах полов живот на 18, защото ме лъжеха, че това било „официялната възраст“ и изпуснах много. Не си заслужаваше пазенето, честно казано.
Сега съм в края на 20-те и изобщо няма значение в живота на хората на моята възраст, дали си почнал на 18 или на 15 да правиш секс. В живота те удрят толкова много неща, че има и хора, почнали рано, които са успяли в живота, щастливи и т. н. и такива, които са се пазили и са си изживявали детството, но са 100% провалени възрастни.
Аз, ако трябваше сега да избирам бих започнала да водя полов живот на 15-16.
Истинско полово желание съм имала обаче още от 12 годишна. Как съм се стискала, пазила цели 6 години, аз си знам. Ужасно беше, това мога да кажа. Стоиш си незадоволена и нещастна. Не, не си заслужаваше опраделено.

290.   АЗ сам на 12 и ваобще не мисля за такива работи понякога и на мен ми се е искало но си казвам още сам малка требва да изчакам поне ощте докато стана на 17.

292.   да и аз знам но аз съм момче на 16 и т. н не съм правил още но ще изчакам поне 18-17!

293.   До 283: Да ти кажа има огромно значение това на колко години си започнал да водиш полов живот. Защото ранният секс съсипва, изхабява и износва. В това съм обедена защото го виждам върху лицата на 25 годишни жени, които започнаха рано рано да се лашкат с батковците. Да не забравяме, че секса освен удоволствие е и една огромна отговорност, за която трябва да си подготвен освен психически и физически, защото никое предпазно средство не дава 100% гаранция, че няма да забременееш например. И като си на 15 какво правим? Може ли да поеме отговорност едно хлапе на тази възраст само за себе си? Може ли сам да вземеш решение? Разбира се, че не, и тук се намесват родителите отново.

294.   Значи аз мога да ти кажа да я изчакаш до 14 най добре... Аз съм на 15 момче и мойта приятелка е на 14, но след 2 месеца прави 15 8 клас съм. В един клас сме ходиме вече 7 месеца и мисля, че тя ще е момичето :) Обичам я страшно много и никога не бих я наранил физически и психически.... Секса трябва да разберете че не се прави със случаен човек. Аз я обичам страшно много и го правиме с голяма любов и винаги докато го правиме и казвам ( ОБИЧАМ ТЕ :) ) искам тя е 1-вата и последната ми истинска любов. ако твоята приятелка е твоито момиче ще го усетиш разбираш и си казваш това е момичето за мен :)
УСПЕХ НО Я ИЗЧАКАИ ОШТЕ 2 ГОДИНИ :) и най-важното ОБИЧАЙТЕ СЕ :)

298.   Здравейте, аз съм момиче на 12г. Иска ми се да го правя, както и на приятеля ми, на 14г.. Но сме си обещали, че ще изчакаме още време. Аз искам да порасна. Осъзнавам, че секса не е игра, не и на е забавление, макар, че някои го вземат за такова. Например го направим, /ако е без предпазни средства/ аз забременея... и после к`во правим?? ! Ами... Всеки човек си има собствено мислене и виждане за секса. Моето е такова. Не е мн. нормално да го правиш на 12, 13 даже и 14г. докато и двата пола се развиват. /Макар, че на ромите не им дреме на шапката/ СЪВЕТВАМ ВИ СЛЕДНОТО, МАКАР И ДА СЪМ МАЛКА. ИЗЧАКАЙТЕ ДА СЕ РАЗВИЕТИ И МИСЛЕТЕ/мислете и за последиците/ ПРЕДИ ДА ДЕЙСТВАТЕ!

299.   Здравейте, аз съм момиче на 12г. Иска ми се да го правя, както и на приятеля ми, на 14г.. Но сме си обещали, че ще изчакаме още време. Аз искам да порасна. Осъзнавам, че секса не е игра, не и на е забавление, макар, че някои го вземат за такова. Например го направим, /ако е без предпазни средства/ аз забременея... и после к`во правим?? ! Ами... Всеки човек си има собствено мислене и виждане за секса. Моето е такова. Не е мн. нормално да го правиш на 12, 13 даже и 14г. докато и двата пола се развиват. /Макар, че на ромите не им дреме на шапката/ СЪВЕТВАМ ВИ СЛЕДНОТО, МАКАР И ДА СЪМ МАЛКА. ИЗЧАКАЙТЕ ДА СЕ РАЗВИЕТИ И МИСЛЕТЕ/мислете и за последиците/ ПРЕДИ ДА ДЕЙСТВАТЕ!

303.   аз имам приятелка на 13 аз съм на 12 и тя много иска да правим секс но аз... ме е малко страх преди сме мастурбирали заедно но сегаа тя иска нещо друго моля дайте тука 1 съвет... МЕРСИ

304.   Ами на 12 съм и аз искам, но съм малка най-малко на 17. Защото всяко момиче освен курвите ги е истрах ;s

305.   на 12 съм и съм момиче искам да ми помогнете как да разбера дали едно момче от моя клас ме харесва какви са симптомите и някакви съвети моля ви спешно е!

306.   Ами по добре я изчакай, за да не стане нещо всисал ако е на 12 поне да стане на 14 тогава ти ще си на 17 и ще ви е по лесно

307.   306. темата е на 3 години момичето вече е на 15

309.   Ами ако можете и на мен ми помогнете. Аз съм на 16 приятелката ми е на почти 13 след 1 месец ще прави 13 тя ми е казвала че и се иска но е било страх. Също така и нейните приятелки напоследък го правиха за пръв път и едната е на 13 от тях. Но просто не знам и аз разбирам че е още малка но пък и на мен ми се иска. И още нещо аз съм все още девствен. А приятелките и ми казват да го направим и тя споделя всичко с тях.

310.   309 - НЕ, в никакъв случай не можеш да правиш секс с 13-годишна! Това е педофилия според НК чл. 49 следващи и ще завършиш в поправително училище, после в затвор (5 г. е наказанието минимум)

Сексът с лица НАВЪРШИЛИ 14 г. е позволен, ако е доброволен! Чакай поне година!

Дори за свирки и целувки, обарваници си подъдим - ти си над 14, тя не!

311.   Попринцип не би трябвало да има риск, ама на мен лично ми се струва малка. Игрички, тва онова може ама по добре недей.

312.   № 310 оля се с информацията. Нали все пак ще е и по нейно желание.

314.   искам само да кажа че познавам момиче на 11 го напражи за прав път и сега продължава. Незнам какви са законите, но няма кой да ни спре.
Аз съм номер 267 благодаря за съветите но вече го направих, но все пак благодаря

315.   на почти 14 съм и искам да го направ смисъл имам желание, но все пак искам да имам няква серизона връзка :)

316.   номер 314-- болеше ли те много?? (извинявай за личния въпрос)

317.   Според мен още е малка за да го прави, но ако я обичаш истински и тя ако го желае го направете. Все пак вие си решавате

319.   Помисли.

320.   Здравейте, аз съм момиче на 12. Темата ми не е за секс, а за нещо по така. Аз харесвам едно момче от 7 клас, а той не знае за това. когато го видя имам чуството че света е свършен за мен. Той май си има гадже ама аз си прикривам любовта и искам съвет от вас какво да правя. Даже не ми се ходи на училище като знам че той ще е там и че пак ще го видя.

321.   Да ви кажа и аз имам същия проблем но съм много по малка и не съм сигурна на колко трябва да го правя сега съм на 9 а той на 10 скоро. И аз ще стана на толкова но сме много много влюбени целували сме се. Родителите ни знаят. Аз съм говорила с нашите но и те не са сигурни. Даите ми съвет. Много ви моля

322.   "Според мен още е малка за да го прави, но ако я обичаш истински и тя ако го желае го направете. Все пак вие си решавате";d;d;d
Ох не мога много е смешно.

323.   според мен не трябва да избързваш ако поговорите и видиш че и тя иска всичко е ок но ако не иска не я насилваи... а ако я обичаш истински ще я изчакаш 1-2 години когато вече съм съгласно но на 12 да го направи тя направо... а колкото за теб ти си във възраста която почти всички тинеиджъри са го правили... абе незнам ваша си работа ако решите го правете

324.   Aз съм момиче на 13 : ).. Доо 321 : Момиче ти добре ли си? !? На 9 си?? Та ти дори нямаш мензис още?? ;xx тр1гнала за такива работи да мисли.... аз на твоята възраст с кукли играех :|.... Аз също съм МНОГО малка! Според мен Над 15 год. е нормално :) но може и по-късно :D всеки решава самичък ;)

325.   Здравейте, деца! Позволявам си да ви наричам така, защото съм доста по-голяма от вас - на 23 съм. Мисля, че мога да ви бъда полезна с моята история :)
Не знам дали ще ми повярвате, но го направих за първи път на 22. С моят приятел бяхме заедно от доста време, но нито веднъж не ме е насилвал, остави ме аз да реша кога. А аз много се страхувах да не би нещо да не е наред и все отлагах. Та като дойдохме до първия път... нищо не стана :( Да, точно така, не стана. ) Заболя ме силно, изпитвах болка при всеки опит да проникне в мен. Помолих го да спре и това беше. Естествено, се чувствах ужасно после. По-късно имаше още един-два опита, които завършиха по същия начин. Започнах да мисля, че нещо не съм в ред. Чак се уплаших. Добре, че той се отнасяше мило с мен и ме успокояваше. Започнахме заедно да търсим причината за болката. Оказа се, че съм си съвсем наред. Причината беше, че много се стягам (тоест, стягам си вагиналните мускули), не съзнателно, разбира се, защото съм притеснена. Заради страха и напрежението ставаше просто невъзможно да правя секс. Беше ми нужно доста време, повече от година, докато напълно се отпусна и всичко си дойде на мястото. И със сигурност не беше лесно.
Разказвам всичко това, поради няколко причини.
Първо, не си мислете, че е толкова лесно и просто. Когато знаете какво правите и нямате притеснения, естествено всичко е наред и е лесно, и е хубаво. Но обикновено първия път е нормално да сте по-притеснени и ако не сте подготвени, може да е стигне до много лош завършек. И тогава проблемът не е в това, че сексът не се е получил, а в това какво влияние ще окаже неприятното преживяване върху вас и по-нататъшния ви полов живот.
Второ, за да знаете, че дори и всичко да е наред, първият път не винаги е най-страхотното изживяване на света. Дори, в повечето случаи не е. Като във всяко друго нещо, нужно е човек да натрупа малко опит. Затова не се втурвайте презглава с очаквания за невиждан екстаз, защото ще бъдете разочаровани.
Трето, възрастта има значение. И причината за това е: за да можете да се справите с последствията. Имам пред вид всякакви последствия - от чувството за загуба и вина, през временните несполуки и разочарования, презболката и дискомфорта в тялото (понякога), та чак до (не дай Боже! ) нежеланата бременност.
В никакъв случай не искам с всичко казано до тук да ви отказвам от секса! Не ме разбирайте погрешно. Целта ми беше да развенчая някои разпространени митове за секса - колко страхотно невероятен е, колко незабравимо е преживяването и т. н. ДА, ТАКА Е. Но само като се направи както трябва.
Само си помислете, струва ли си заради 5 секунди (евентуално) върховно удоволствие да си причините седмици душевно, физическо и психическо страдание?

326.   Браво на 244!!! Това исках да кажа!

327.   Много ви е рано аз съм учител по Биология и знам, че влагалището още не е развито нито твоя полов орган. Ще започне да тече кръв от влагалището тя ще каже на родителите си... Не се занимавай гледай си детството пък на 20, 25 години ако искаш и цял ден го прави.

328.   аз сам на 15 (почти на 16) наистина много искам да го направя!!! но има едно момче които тои ми предлагаше да се ч*каме но му казах да ми даде малко време да помисля за да не бурзам много после аз му отказах тогава ние с него че видяхме на една улица точно до блока му тогава разбрах се ми че сърди че не съм чукала с него и една нощ тои ми пишеше и разбрах че иска да го направим и че не ми се сърди само защото е луд по мен и аз по него!!! не е важно дали се сърди а че безопасното секс е нормално да се прави секс от 12 до 16!!! и най важното е да не се страхувате!!! господ знае какво е за пезопасното секс

329.   Аз съм момиче на 13 и съм имала много връзки ( моля не ме обиждайте.. :) ), но не съм си го и помисляла понеже една жена на 17 е полу-пораснала :).. Когато го направиш рано се хващат много болести и не е хубаво просто го знам.. знам си границата имам приятелки които са почти на 14 са го направили и казват че не е лошо но аз не смятам така.. мисля, че ще е редно да изчакате.. ако наистина имаш чувства към това момиче, тъй като едвали НАИСТИНА е любов.. ако наистина я харесваш изчакай, защото веднъш това момиче направи ли го.. ако е от момичетата които лесно се дават.. ще го прави много пъти и то с други момчета така че по добре говори с нея да изчака защото точно на нейната възраст не знаят момичетата дали им се ебе ( простете за неприличния език ;s ) или им се пикае и като се изпикаят ще им мине просто изчакайте :)

330.   Пише ти момче на 19.
Изчакай да навърши поне 14 -15 години. Но мисля че е най добре секс да се прави на 17 18 годишна възраст. Аз съм чел, че секса започва на 14 15 някои и по рано но ти давам най добър съвет потърпи докато стане на 15

331.   съгласен съм с вижданията на 325 и се вслушаите в някой от съветие и.

201-250 от 438