Споделена история от Тинейджърски

Задушавам се, не знам какво да правя
Здравейте!
Аз съм момиче на 15г. и имам проблем с баща ми.
Нашите са разделени от година и половина. Бяхме добро семейство, но се намеси 3ти човек - жена и те се разделиха.

Това с раздялата ще го разкажа на кратко. Баща ми не си е изживял годините във времето когато е трябвало и тръгна да изневерява на майка ми с жената на най-добрия си приятел. Излиза с това, че то си е неговия живот и никой не може да му се меси. Било негова работа, а това, че семейството се разпадна няма значение. Тази жена има 3 деца и с баща ми са любовници до ден днешен. Крият се като мишки, за да бъдат заедно, в момента, в който някой повдигне въпроса баща ми избухва, изобщо тази жена го промени много. Преди беше весел, а сега е дребнав и изнервен.

Аз живея с него. С майка ми отношенията ни са прекрасни-като най-добри приятелки сме и й споделям абсолютно всичко. Докато живея с баща ми - поради ред основателни причини и сме като секвартиранти. Контрола му е бесен. Постоянно ми проверява хронологиите в Скайп, ровичка ми из телефона, когато излизам ме разпитва до най-малката подробност. Вдига аларми за нищо и това всичко заради тази жена. Тя го изпива буквално. Той не признава никой у нас. Ако малко му се помесим в живота сме черни, а той иска да е навсякъде.

Разбирам го от страна на контрола, живеем в опасни времена и всичко се случва, но той живее с тази мисъл. Закъснея малко посред бял ден и си мисли, че ме е блъснала кола. Иска всеки път когато се срещам с майка ми тя да му звъни, че вече сме заедно и да го известява, че сме се разделили. Както казах дребнав е за най-малкото нещо. За тези 2 години приблизително, ме е завел само 1 път на Шипка, а води онази навсякъде. Вкъщи няма пари за нищо, тъй като е захласнат по нея и всички средства отиват на вятъра.

Напоследък се размотавам с едно момче и нещата се задълбочават и естествено майка ми знае всичко за случващото се. Искам да кажа и на него, но знам, ще полудее. При мисълта, че момче ми обръща внимание направо ще изтрещи. Ще започне да ме проверява дали съм там и с кой съм, когато съм казала, че съм някъде. Ще започне да ми иска по-често телефона и личното ми пространство, което не че имам много де, ще се стесни още малко.

Трябва да кажа, че никога не съм била проблемна дъщеря. Оценките ми са на доста добро ниво, не излизам по барове и дискотеки, прибирам се когато ми каже, но отново е като орел над мен. Голяма грешка ми беше обаче рожденния ден на най-добрата ми приятелка. Празнуваше го у тях - тиха атмосфера, дори техните бяха там, просто ейтака ни събра. Баща ми естествено не ме пусна. Каза, че съм прекалено малка да спя у приятелки, при положение, че майка ми живее на 1 пресечка растояние. И като най-добра приятелка, аз рискувах. Казах, че отивам да спя при майка ми, дори с нея се наговорихме, обясних и какво е и отидох. Той разбра цялата работа и ни хвана. От тогава контрола е сякаш живеем в окупирана държава, място за водене на войни.

Говорила съм за това с лелини и тяхното мнение е, че просто се престарава с бащинството. Не знам какво да правя, да търпя отвратителната история с приятелката му и мразетено му с майка ми и контрола, или какво?

Коментари

1.   След като се разбираш толкова добре с майка си, защо не живееш с нея, а с баща ти? Пък ако той не позволява, майка ти винаги може да заведе дело срещу него..

2.   изчакай удобния момент и му кажи за момчето и, че растеш