Споделена история от Тинейджърски

Виновен ли съм?
Здравейте! Аз съм момче на 16 от София и ето моята история-ще я предада накратко...
Аз и трима приятели бяхме навън. Разхождахме се и изведнъж видяхме дамска чанта седяща сама на една пейка пред блок. Аз мислих, че е изхвърлена там и няма нищо в нея. На съседната пейка седяха 4 момичета които познавахме и ни гледаха. Аз само на шега(понеже не мислех. че наистина ще има нещо в нея)им казах през смях-
-Ари ве, да я вземем! Вземете я-мож' да има злато... :D ;D.
Един от приятелите ми я взе и... вътре ИМАШЕ пари!!!
Те започнаха да бягат-и аз подир тях. Спряхме се наблизо да я прегледаме-имаше само пари и телефон! Взехме парите, разделихме си ги и хвърлихме чантата на един път далеч от ''местопрестъплението''...

Е-сега се чуствам ужасно виновен!!! Все пак това си беше- намерено - взето! Не е кражба ако сме го намерили... нали? ! Страх ме е да не ни хванат! Все пак -момичетата ни видяха, познаваха ни и сигурно са познавали и собственика на чантата. понеже са от същия блок!!!
МОЛЯ ВИ кажете ми-вие щяхте ли да ги вземете на мое място? ! МОЛЯ ВИ помогнете ми!!!

Коментари

1.   Не си виновен, че си се пошегувал, не си го мислил, виновен си, че си взел парите и не си ги върнал заедно с тези от другите момчета. Това е кражба, реално си е престъпление, нищо, че не е много разумно и жеанта да си оставя чантата без надзор.
Зу-За

2.   А ако жената е била наблизо и просто и е седяла чантата? Не искам да се чувстваш гадно, но мисля, че си виновен. На твое място аз не бих ги взел. И в полицията нямаше да я занеса. Просто щях да си я оставя там. Успех ти пожелавам

3.   Дори и да ви се размине и никой нищо да не каже съвестта ще те гризе доста дълго време. На шега или не това си е кражба и не трябва да позволяваш да се случи отново..

LK

4.   Аз също бих взела парите, но ти все пак ги пази известно време и недей да ги харчиш, че ако се разбере, поне да върнеш твоя дял. И недей да питаш другите какво беха направили, защото ВСЕКИ В ТОЗИ ЖИВОТ ОТГОВАРЯ ЗА СЕБЕ СИ!!!!

Карол!!!

5.   Кажи на вашите, намерете човека и му върнете парите. Не си струва излагацията!
баба Пенка

6.   Щом е имало телефон е трябвало да се свържете със собственичката. Намери чантата и телефона и се обади. Събери парите от приятелите ти и и ги върнете.

7.   Разбира се, че нямаше да ги взема и да, виновен си, както и другите. Както казаха по-горе направи нещо по въпроса да намерите собственичката и да й върнете нещата. Още повече, че е имало и свидетели. Не е като да си намериш пари на пътя.