Споделена история от Тинейджърски

Лягам, но не мога да заспя!
Здравейте, момиче съм на 17. От няколко седмици имам проблем със спането. Вечер например към 1-2ч. ми се доспива, изморена съм, но когато легна да спя просто не мога и ако лежа повечко време получавам сърцебиене и така поне по 2 пъти на нощ се мъча да заспя. Лягам ставам.. Накрая когато легна в 5 сутринта заспивам.. искам да спя през нощта като нормалните хора, какво ми става?!

Коментари

1.   Според мен това се дължи на някакъв стрес или на нещо, което те притеснява. Може би доскоро си била стресирана и сега просто те "избива". На твое място бих пила вечер преди лягане чай от валериан и смятам, че това би ти помогнало.
Ана

2.   Яж мед преди лягане. Мисля, че също помага :)

3.   Пий прясно мляко, вечер е полезно за спокоен сън!

Карол*******

7.   Мастурбирай преди сън, не се бъзикам..

8.   Вземи Мелатонин, от 3 мг, с удължено освобождаване, на Адифарм. Аз го пия от няколко месеца и определено помага. Приемаш го в един и същи час и ти се доспива около 40 мин след приема.
Аз имам големи проблеми със съня. Мелатонинът помага, но най-добре е да говориш с лекар-специалист, макар на лекарите да не може да се има много вяра.

Мелатонинът не е химия, няма вредно влияние. Може да опиташ.

9.   Пробвай с някакви леки приспивателни.

10.   И аз имам същия проблем и то от една година, всяко лято ми се случва, чувствам се изморена към 1:30-2:00 часа, но не мога да заспя, а не съм стресирана от нещо специално. Преди да си легна правя коремни преси и упражнения, хем за телце, хем се изморявам и това малко ми помага. Съветвам те освен това да хапваш нещо леко преди да легнеш. Успех и кажи как върви :)

11.   може би не се уморяваш и затова не можеш да заспиш. Изяж 2-3 скалидки чесън докато вечеряш може да помогне. На мен ми помага

12.   Движиш ли се достатъчно? Ако не, значи там е проблема. Може и от стрес да е. Аз бях преди като теб /момиче съм/. През деня се стресирах много, но изобщо не се движех - до училище с рейса и обратно, но пак с рейса.. изобщо не се движех и не се уморявах. Следователно не можех и да спя. Сега вече започнах да се прибирам пеша от училище, 30 минути път е, после се разхождам из града с майка ми по 2-3 часа минимум, а вечер правя упражнения по 40 минути. Така се уморявам, поддържам форма /свалих 3 кг/, а пък и при спорт се отделят хормоните на щастието и вече не съм и толкова стресирана. Мога да заспя най-много 20 минути след като съм си легнала, а не като преди по 2-3 часа да се въртя в леглото. Движи се повече, не преяждай вечер. На мен това ми помогна. Все пак движението е здраве :)). Успех!
*Яса

13.   Има няколко варианта! Първо пила си много кафе или кола или си яла сладко преди лягане. Второ може да не ти се спи и аз съм така1-2 седмици си лягам все във 5:00 5:30! Трето може да е заради луната, говори се че влияе аз не вярвам много в това, но е вариант! Четвъртия вариант дори не мога да го обясня много ясно, аз заспивам трудно ако примерно не си мърдам пръстите на краката! СТРАННО Е! Не знам избери си един вариант! МАЛКАТА!!

14.   и аз имам подобен проблем на 14 съм момче не мога да спя от около 2 седмици лягам си в 22:00 заспивам в 5-6 и ставам 13:00-14:00 но скоро ще свърши ваканцията и ще трябва да ставам в 6:00 най-къстно опитвам с физическо натуварване но не се изморявам не пия кола или нещо подобно просто не мога да заспя и почвам да се уморявам

15.   Пробвай да четеш книга, списание, вестник и т.н. преди да заспиш. Понякога действа. Абослютно сериозно го казвам.

16.   Обърнала си си режима. Просто някоя сутрин пропусни да си легнеш и изкарай целият ден будна. Може да е дискомфортно, но вечерта ти гарантирам, че ще заспиш.

17.   И аз съм със същия проблем от няколко седмици. Понеже пуша и неискам нашите да разберат и пуша на прозореца но като погледна небето всяка вечер вечер виждам лицето на едно момиче което харесвам от седмица и после постояноо мисля за нея по цели вечери как да я поканя да излезнем и как да и предложа да тръгнем и така немога да заспя до към 5 сутринта а в 7 трябва да ставам за даскало и така не съм спал от поне една седмица. Та ако може и на мен да даде някой съвет ще съм много благодарен.

18.   Глупости! първо смени възглавницата си с по-мека или по-твърда, второ пий чай от лайка половин час преди лягане и трето най-важно когато стоиш пред компютъра или пред телевизора винаги включвай лампата защо? защото когато гледаме телевизор на загасена светлина очите ни се напрягат и изпращат сигнал до мозъка т. е мозъка ти се чувства като че ли е ден и затова не можеш да заспиш. ако не стават тези 3 неща преди лягане се разходи на чист въздух. Лека нощ!

19.   Е, номер седем ме разби и аз това исках да напиша. Опит го наречи. :д Подкрепям те изцяло пич! Момиче 16. ;д

20.   Аз също съм така. Но първо заспивам, будя се точно в 4:30 сутринта и чакам до 5 и тогава заспивам. Може да е причинено от стрес. Не мисли, че трябва да заспиваш.

27.   Исках и аз да попитам за някой метод за приспиване, незнам защо , но сутрин се чувствам като ,,парцал", но вечер все едно ще скачам с парашут. Зиме пия чай от мента, но не помага особено, лятото не съм изморена каквото и да правя все едно нямам спирачки XD. Не искам да пия лекарства иои някакви други глупости!!! Момиче на 17

28.   Прочети за полифазния сън, 27.

29.   Номер 7 е пълен малумник честно .Как като масторбира ще помогне да заспи???Идиот...

30.   По скоро правилното е да пиеш топло мляко с мед.

Момиче, 22

31.   Прави секс преди да заспиш. Уморяваш се и заспиваш. Но кажи на тоя с който го правиш да го вкрарва вътре бързо и дълбоко после му го поближи и той твоета и заспиването е лесно!!!

32.   Вероятно номер7 иска да каже.че при оргазъм се отделят допамин,който отпуска и успокоява тялото и лесно се заспива,но това е в сила повече за момчетата,при момичетата е по друго, а и когато те са в цикъл няма как да го правят а пък и желанието не е постоянно при тях така,че мастурбацията в случая няма да помогне!

33.   Извинявам се, че преди 5 години чак сега виждам проблема ти, но ако имаш още същият проблем, опитай с четене на книга :) така може и да заспиш

Успех :)

34.   Аз също имам такъв проблем на 3 януари 2018г моят живот се преобърна когато по телевизията гледах за най-жестоките убийства в България аз много се изплаших не можех да заспя без някой да ми говаори т. н стигнах до успокоителни/леки/ и това ми помогна но до днес все още ги пия може всички да пробват може също и да опитат да пиете по една часа с мляко без мед, захар и друго подсладители! Също и няколко съвета:
Не пийте кафе поне 3 часа преди сън или други възбуждащи напитки
Не гледайте часа
Лягайте си само когато ви се доспи, защото ако си лягате когато не ви се спи това ще задълбочи проблема
Надявам се да съм била полезна на който мога! ❤️

36.   Аз също имам такъв проблем на 3 януари 2018г моят живот се преобърна когато по телевизията гледах за най-жестоките убийства в България аз много се изплаших не можех да заспя без някой да ми говаори т. н стигнах до успокоителни/леки/ и това ми помогна но до днес все още ги пия може всички да пробват може също и да опитат да пиете по една часа с мляко без мед, захар и друго подсладители! Също и няколко съвета:
Не пийте кафе поне 3 часа преди сън или други възбуждащи напитки
Не гледайте часа
Лягайте си само когато ви се доспи, защото ако си лягате когато не ви се спи това ще задълбочи проблема
Надявам се да съм била полезна на който мога! ❤️

37.   Пий прясно мляко или хапни мед преди сън

38.   Пия, но не мога да изтрезнея.

39.   Хлорпротиксен, амитриптилин или хедонин. Ще спиш като къпана.

40.   И аз съм така. Заспах в 19 и нещо, станах в 23 и 30 и сега е 2 през нощта а не мога да заспя и съм буден