Споделена история от Тинейджърски

Когато сме заедно не го оставям, а ако сме в дискотека не го изпускам от поглед
Здравейте! Аз съм почти на 17 години и не знам какво да правя ... Имам проблем с приятеля си, който ще прави 22 години към когото съм много привързана и който много обичам. Заедно сме вече година и не мога без него, искам да сме постоянно заедно всеки ден да излизаме, когато сме заедно не го оставям само го целувам а ако сме в дискотека не го изпускам от поглед.

Той е точно обратното не обича да е постоянно с един човек иска да излиза и само с приятелите си без мен, не обича да дава обяснения кога къде е бил, и с кого говори по телефона ... обича да си прави каквото си иска да е свободен .. а съм сигурна,че не би ми изнивeрил но това показва според мен колко държи на мен, но според него не е така и съм го задушавала. Какво да направя да се променя защото го обичам наистина страшно много и не искам да го губя ;( той също ме обича смята че съм добра но го задушавам ;( Ако някой може да помогне да пише :)

Коментари

1.   Ами тогава не го задушавай, това е начина. ти нали не би искала някой да ти държи сметка къде и с кого ходиш?

2.   Уф и аз съм така ... просто характера ми е такъв а не щото ... го искам така да става ... и мн се дразня щото сега времето ни е ограничено и вместо с мен излиза с компания ... но ме обича ама ... айде успех мила и аз съм в същото положение и не знам отг на въпроса ти освен да стискаме с зъби на това което не харесваме ако наистина държим на човека до себе си щото да скъсаме всеки може да го каже но не е баш решаване на проблема а бягане от него ... или поне да известно време да се отдръпнем от тях ... да се осъзнаят!?

3.   Мили момичета, (обръщам се към авторката и към №2), да скъсате с приятелите си изобщо не е решение на проблема!
Трябва просто да поработите малко върху себе си! Знам, че е трудно, но не е невъзможно! А и щом толкова много ги обичате, съм сигурна, че бихте направили всичко за тях! Е, това е шанс да го покажете.

Опитайте се да не им държите сметка, щом са ви доказали, че ви обичат истински, не биха ви изневерили. Все пак всеки има нужда от доверие и лично пространство! Замислете се!

Дайте им малко повече свобода, не е толкова трудно. Ще видите, че и на вас ще ви стане по-леко с времето!
Успех!

4.   Ама номер 3 ние не казваме да скъсаме с тях а точно това обясних че това не е решаване на проблема а бягане от него!?

5.   Еми, мила, то бягането пак не е решение! Поработете върху себе си, няма да съжалявате! Успех ви желая и на двете!

6.   Ама вие пак не ни разбрахте ние точно това ви викаме на вас щото мн хора ще напишат - зарежете го ... и ние искаме да ви обясним че късането не е решение а бягане от него демек не това ни трябва като мнение !

7.   Благодаря на всички писали исках само да ви кажа, че аз работя по въпроса на промяната. Трудно е но се справям. Между другото и нашето време сега е малко ограничено, защото той на 24 май заминава на бригада в Англия и ще си дойде след повече от 6 месеца. Той забеляза промянята и сега е по-добре всичко във връзката ни :)

Много ми помогна това, че споделих проблема си!

8.   Аз се отнасях по същия начин към бившие ми приятел - "задушавах" го... мисля, че и заради това ме напусна..

9.   А я пробвай и ти да си освободиш малко лично пространство. Сигурна съм, че тогава той ще те обсеби и това също няма да ти е приятно - такава е човешката природа и това е нормално, стига сте драматизирали.

А дрънканиците на номер 3 за работата върху себе си са пълни глупости. Вече тотално ми писна от такива самозвани психоложки!

10.   О Боже! Момиче, не съм прочела другите коментари и не смятам да го правя!!!
Ти си напълно умопомрачена, ако смяташ, че това ти поведение би помогнало на връзката ти! Това момче не ти е Йоркшир териер ( декоративно куче, което олицетворява човешкото малодушие ) за да му връзваш панделки, да си го гушкаш и да разполагаш с цялото му време, а неговото единствено задължение да е да те обичка...
Аз никога не бих останала до теб дори и час, ако ми се държиш така! Ако ти си готова да зарежеш приятели и всичко останало за да се вманиачаваш по гаджето си - ОК, но не искай същото отсреща!

Всеки има право на лично време и пространство. Щом е останал с теб цяла година значи наистина държи на теб и е адски издръжлив, но не си играй с търпението му! Ако можеш - промени държанието си!

Успех!!!