Споделена история от Тинейджърски

Влюбих се в двама коренно различни и се чудя кой да избера!
Здравейте! Аз съм момиче на 13 години и за пръв път усещам, че се влюбвам. Интересното е, че съм имала няколко несериозни гаджета (само се водихме така ;) ), като по-малка, но никога не съм се чувствала така, както сега. Момчетата, обаче са кпоренно различни.

Накратко: Още от миналата година си падам по едно момче, което е 1 година по-голямо от мен. Той е красив, умен, изключително съобразителен и възпитан. Семействата ни са приятелски! Един вид с него прекарваме много време, но се ограничавахме само като приятели. То и без това ние никога не сме се харесвали чак толкова!

Веднъж аз, мама и татко отидохме на гости у тях. Братчето му бе излязло и той използва момента да ми се обясни в любов. Аз го гледах около 5 минути без да кажа нищо ;) Изведнъж ни викнаха да вечеряме и аз си останах на масата, докато той отиде в другата стая ;ss Така другия път като се видяхме се разбрахме, че ще сме само приятели. И тази година той си хвана гадже и аз си умирам от ревност! Но защо?

Другото момче е на мойта възраст, от моя клас и с него сме добри приятели. Той обаче е абсолютна противоположност на другия. Забавен е, спонтанен, много романтичен, но и доста голям бунтар. Та той е казал на един съученик, че ме харесва, но аз го игнорирах. Изведнъж усетих, че го харесвам и дори се влюбих, но чувствата му вече се бяха променили.

Сега имам някакви смесени чувства и се чудя кой да избера, защото и двамата ми предложиха да станем гаджета!! Моля, помогнете! Дайте мнение първия или втория и защо ??? ;(

Коментари

1.   На твоята възраст чувствата са много объркващи, нормално е, защото сега изпитваш тепърва нещо ново и си объркана. Не знам точно какъв съвет да ти дам, но едно ще ти кажа прецени добре с кой от двамата се чувстваш по-различен неповторим начин отколкото с останалите. С кой се чувстваш на място и би му се доверила изцяло, прецени добре не изпускай възможността да си щастлива. Аз съм момиче на 15 и ще ти дам пример с мен и моя приятел, заедно сме от доста време и характерите ни са коренно различни, аз съм спокойна а той спонтанен и напълно противоположен на моите качества, но така се запълваме изцяло и с него се чувствам неповторимо и на място ето една година и нагоре. Та мисълта ми е, че няма какво да се колебаеш послушай сърцето си и виж с кой от двамата си запълвате изцяло, на кой качествата и интересите ти допадат най-много и продължи напред. :))

2.   Избери втория, ако си наистина влюбена в първия, нямаше да се влюбиш във втория.

3.   Като начало ще помоля да не ме намразиш или определиш като някой груб хейтър, просто ще изкажа мнението си.
Като начало ти си на 13. Любов на 13? Не ме разсмивай... Представа си нямаш какво е истинска любов. Това, което изпитваш се нарича привличане. Нормално е, влизаш в пубертета и започва да те интересува противоположния пол.

За първото момче ми се струва, че си изпитала подобни чувства заради признанието му. Изненадало те е и те е накарало да се замислиш. Ревността е, защото си си внушила, че обича теб и само теб. Това ти е харесвало.
После казваш, че чувствата на втория са се променили.
Значи... нито единия вече не те харесва? Така излиза накрая. Предложили са ти преди време, така ли? И все пак замисли се, помисли само и единствено за себе си. Недей да си мислиш за тях и че може да нараниш единия. Сега си само ти. Помисли кого обичаш повече :)