Споделена история от Тинейджърски

Когато всичко е на шега - е ОК, но не и когато е сериозно...
Здравейте приятели,
Аз съм общително момиче, обичам да общувам и страхотно много обичам шегите, независимо какви са те, разбира се умея да се държа сериозно, когато се налага и имам чувство за мярка. Не съм разлигавено момиченце, аз дори не понасям прекаленото чувство за лиготия у себе си и у хората.

Та историята ми е такава. Преди около 2-3 месеца се запознах с момче по и-нет, и разбира се решихме да излезем. Прекарахме си страхотно, супер много шеги и разбира се държането ни беше сякаш се познаваме от години и сме добри приятели. След това решихме пак и пак и пак да се срещнем. Срещите бяха все едни и същи, забавни, отпускащи от ежедневието, с две думи казано - беше страхотно! Не след дълго вече бяхме с табелка - обвързан/а.

Както казах по-горе страшно си допадаме, допълваме каквото още искате, но не и в една тема - и тя е да бъдем сериозни. Когато започна някоя сериозно тема той ме гледа сякаш иска с поглед да ми каже "Спри, скучна си ми!" и затова не знам на каква вълна да го отнеса, а имам нужда да разбера повече за него, отколкото той ми казва. Също когато опитам да му споделя, то тогава погледа е също толкова "затапващ", което страшно много ме притеснява. В друго отношение проблеми нямаме, всичко е страхотно.

Амм, та въпроса ми е, дали той ме има само за забавление(във всеки един смисъл на думата) или просто аз прекалено много избързвам с нещата?
Благодаря Ви предварително.

Коментари

1.   Според мен трябва и двамата да следнете и да му кажеш че си сериозна и искаш да разбереш някои неща пак и в тва няма нищо срамно :) макар и да му е скучно трябва да говорите сериозно защото в бъдеще когато един от двамата е сериозен другия няма да му вярва :) Т'ва мисля аз... Успех
Джем

2.   Някои хора просто не обичат да ги разпитват и да говорят за себе си :)
бабчето Пени

3.   Правилно ли разбрах, че темата на сериозния ви разговор е женитба?
Аз навремето как се страхувах да говоря на тая тема - да не го уплаша, да не го стресирам. Мислех, че не е прилично жената да говори на тая тема и трябва да чака предложението от мъжа. Донякъде е така, но...
Когато двама души са истински заедно, признали са любовта си и не са излъгали - такава тема на разговор е най-естественото нещо. И ако това кара единия да се чувства застрашен и дава заден ход - нали се сещаш за що за близост става въпрос...

4.   От авторката:
Благодаря ви за съветите.
До №3: Не, не става въпрос за женитба, а просто по-сериозна тема от шеги и т.нат. Просто искам да разбера нещо за него, нещо което е лично или просто да го науча да ми споделя и проблемите си, и неща, които му харесват и го правят щастлив. Тоест искам да се докосна максимално до живота му и да се опитам да го свържа с моя. :)

5.   Моят съвет е да го зарежеш. Когато човек обича не би ли искал другия да знае неща за него, да се докаже един вид? Разбира се, че нещата се променят, ако не се харесва или няма високо самочувствие, но откъдето и да го погледнеш това не е сериозно оправдание. Преминах през такава връзка. Беше ни адски забавно, когато бяхме заедно - шегувахме се, усмивката не падаше от лицата ни, смях на макс... Но на сериозна тема ме отрязваше. Веднъж го попитах за лъжата и неговият отговор беше "Какво? ! Ти добре ли си? " Опитвах се да науча неща за него, това какво го интересува, а той за тях все ми отвръщаше с присмех и несериозност. След 2 месеца ме заряза - Спря да ми отговаря на съобщенията (в скайп, фейсбук) и дори ме изтри.
Изчакай още малко, "анализирай го" и ако продължава да бъде такъв му бий шута! Ако искаш де. Може пък и вашият случай да се окаже с положителен резултат. Моят беше трагичен за мен и за не го, дори си хвана друго гадже.

6.   И до къде си мислиш че ще стигнеш с този лиглъо? В живота има много сериозни неща и трябва да се научите да ги приемете. От написаното ти разбирам че за него живота е само кеф и забава. Така ли смяташ да продължиш? Единственото нещо в което го бива е да си лафите. Но ако много го харесваш трябва да седнете и да си поговорите! Успех и споделяй какво се случва! :)