Споделена история от Тинейджърски

Депресия
Здравейте, аз съм момиче на 11 почти на 12 и съм правила много грешки в живота. Значи да започнем преди 2 години аз избягах от родителите си, защото си мислех, че се държат лошо с мен, но вече знам , че има по-лоши родители. И аз незнам защо го направих, майка ми ме намери и аз се оправдах, че съм бягала от даскало и те ми повярваха. След малко време се запознах с един човек които ми каза за порн* и аз го гледах, след 2-3 месеца родителите ми разбраха. Не ме наказаха. И аз оттогава имам депресия. когато някои ме псува, обижда ме или много ме ядоса аз се тъпча като прасе. Помощ какво да правя, аз се опитвам да избягвам обидите, но няма голям успех. Какво да правя?

Коментари

1.   На 11 години си! Нищо не си видяла от живота и ще правиш много други грешки. Но нали от тях се учим. Пътят към успеха е в правенето на грешки и поуката след тях. Най-голямата грешка която е непоправима е това че се занимаваш с глупости вместо да си четеш книжки и да си учиш уроците. Изживей си детството! Гледай филми, забавлявай се а ако някой те обиди с нещо просто си казваш този човек не ми е никакъв, ще дойде време в което повече никога няма да го видя. Усмихвай се и се радвай че си нямаш сериозни проблеми а когато имаш сама си ги създаваш. Ако не искаш проблеми не си създавай и се забавлявай! Успех :)

2.   Депресия на 11-12 години, слушаш ли се? ! Та то ти сега ако си в депресия, какво остава да говорим за по-зряла възраст? Излез от филма!

3.   Какво да правиш ли? ! Учи, излизай с приятели, занимавай се с някакъв спорт и не мисли за глупости.... :)
П. С. И гледай да не бягаш повече от къщи.

4.   Ако някой от училище ме обиди или аз го обиждам по - гадно или го удрям!! Ама като го ударя ме изказва. Занимавай се с приятели играйте пинг - понг или футбол! Нищо, че си момиче.

5.   Ми аз съм на 12 и имах същия проблем преди 1 година. Само че аз бях в по лоша депресия ако някой почне да ме псува или обижда си донасях кучетата в даскало. И карах кучето ми да хапе оня дето ме е псувал. Реших си проблема като отбягвах тези който ме псуват. А ако не можех. Смисъл ако са много просто започвам да бягам.

6.   Здравей, Аз момиче на 12 почти 13 години всичко започна когато бях 2 клас едно момче ми каза, че имам много големи уши аз много се натъжавах от това и от тогава вече два месеца не си бях връзвала коса само в къщи, но ревах от, това. След около няколко 1 или 2 години почнаха и да ме обиждат, че имам мустаци от това още повече се натъжавах просто всеки ден след училище когато ме бяха обиждали аз ревах в къщи и се биех просто се само наказвах, и си представях, че са тези който са ме обиждали. Не можеш да живея повече така исках да умра. И това продължаваше и продължаваше , но мина още 1 година и когато отидох за пръв път на училище всичко беше спряло всички който ме обиждаха се държаха приятелски, но сега има други такива хора и не знам как да ги накарам да спрат аз се правя, че не ги чувам, но болката в сърцето не спира. Каква направя?

7.   Здравейте аз съм момиче на 12 почти на 13 години . Моята братовчедка е изнасилена от братът на момче от нейният клас . всичко е станала един ден когато момчето от нейният клас я е поканило в тях да си играят те се познавали от детската градина това момче Иван е бил близък приятел на семейството на най-добрата приятелка на братовчедка ми . И когато я е поканил у тях и най-добрата приятелка на братовчедка ми също е отишла и братът на Иван заглеждал братовчедка ми отдавна , но тя не е обърнала внимание защото не го харесва и Иван братовчедка ми и най-добрата и приятелка влезнали в детската и започнали да си играят и братът на Иван дошъл и обяснил тайно на Иван какво е станало и започнали да изнасилват братовчедка ми , тя сега е много депресирана и аз не зная как да и помогна с нея сме много близки . По.късно и най-добрата приятелка на братовчедка и са я изнасили , но тя не е толкова депресирана

8.   Здравейтее. (да кажем, че съм го написала преди 4 години) това не е депресия. Депресия е да си уморен, да нямаш удоволствие от това, което си правил добре, да си емоционален... на кой не му е гадно, когато го обидят?