Споделена история от Тинейджърски

Дали някога ще я срещна?
Здравейте! Момиче на 16 години съм от Варна. На пръв поглед живота ми е добре, но всъщност аз не се чувствам добре. Имам приятел, имам приятелки, семейството ми е нормално , но не съм щастлива. Още от малка мечтата ми е да срещна истинска приятелка, с моя характер, моите разбирания, с която да се чувствам добре, все едно сме сестри. Но така и не се получи досега. На приятелките ми им имам доверие, споделяме си, излизаме, но не ги чувствам толкова близки.

Сега ще ми кажете, че истинските приятелства се завързват от ранна детска възраст, но аз не мисля, че е точно така - за любовта и приятелството според мен няма граници. Незнам какво да правя за момента и дали въобще някога ще срещна такава приятелка, ако може споделете мнения и без обидни коментари :)

Коментари

1.   Аз също си мечтая за такава приятелка, но уви не съм я срещнала още. :(
22 ж

2.   С моята приятелка, която мога да нарека “най–добра“, сме пълни противоположности–нито имаме еднакви характери, еднакви разбирания, дори по външен вид сме коренно различни, но пак сме като сестри. А като се замисля, че в началото дори не можехме да понасяме да сме близо една до друга.. :DМоят съвет е да огледаш хората около себе си–възможно е там някъде да се крие твоят/а приятел/ка, а и да бъдеш по–общителна(мисля, че това би ти помогнало да завържеш приятелството, за което мечтаеш)! Успех и горе главата!

3.   Благодаря ти за съвета номер 2 :) Пожелавам ти с твоята приятелка завинаги да си останете като сестри :) А до номер 1 - явно ще си почакаме :)

4.   Ще ти разкажа моята история. Имах приятелка, с коята бяхме 12 тодини това, което казваш, но хората се променят, променихме се и ние. Сега сме на здрасти и чао.

Беше ми трудно да стана близка с друга, но след, но ето, че от 6 клас я познавах в началото просто сеяхме в двата края на стаята, но ето, че случайно станахме приятелки и малко по малко много близки сега след 9 години не си представям живото без нея. Ние сме много различни и много еднакви едновременно. Просто се обичаме и си помагаме винаги, различни сме, но имаме еднакво виждане за това какво е приятелство. Обичам яяяяя ...!!!

От 1 година съм и студентка задочно и имам 2 много близки колежки надявм се и за напред да останат мой приятелки.

Също приятеля ми, който се надявам и да е мъж ми един ден понеже сме сгодени... ми е много добър приятел от 3 - 4 години и аз на него

Също си имам и най-добър приятел момче, с което сме от различни градове, но това не пречи вече 5 години да сме приятели.....

И приятелка, коята много обичам с нея пък ходихме на курсове по бг в 12 клас е от първия ден знаех, че ще бъдем добри приятелки.

Имам и други, но това са най-бликите ми, защо ти казвам това ли ? Защото не знаеш кого ще срещнеш, просто живота ще ти покаже, ще имаи всякакви хора... и такива, който ще те предават. Не търси човек, който да е като теб, а някой който да Е ДО ТЕБ...

5.   Вярно е, че не е задължително с най-добрата ти приятелка да се познавате от много години. Например с едно момиче се познаваме откакто бяхме заедно в детската градина. Излизали сме, ходели сме си на гости, бяхме в един клас, но така и така не станахме толкова близки. Не си споделяхме, нямахме общи теми за разговор. И аз се чувствах като теб, защото имаше хора, с които излизах и прекарвахем време, но беше само така.

Сега си имам най-добра приятелка и определено сме много различни. Няма точна наука за приятелството, за любовта и за взаимотношенията. някой ден ще намериш подходящия човек, вярвай ми! :))

Успех! :)

// Beauty frog //