Споделена история от Тинейджърски

Семейството ми ме лъже
Здравейте! Момиче на 13 години съм и имам приятел,който се занимаваше с трева. Той не знаеше кой са ми родители, но докато се разхождахме му казах и той се смути. След 1 месец мама разбра с кой ходя и ми забрани. Винаги ме упрекваше и се правеше на безгрешна.

Приятелят ми ми каза че мама си купува трева и дрога от брат му, а и също баща ми и даже я продават. Той я спря, но не знам какво да правя страхме е да говоря с тях само 2 човека знаят че и аз знам. Просто не знам какво ще ми направят ако ги питам със сигурност ще ме излъжат, а и те ми посягат понякога.

Не съм казала на приятелките ми няма с кой да говоря, а и никой от семейството ми не знае че още ходя с него.

Брат ми е инвалид и е много малък, развива се много бавно и ме е страх че ако полицията ще ни даде в дом. Тогава ще изгубя всичко! Моля дайте съвет какво да правя, дали да избягам или..........

Просто съм в безизходица!

Коментари

1.   Мила ти си в мн кофти ситуация, но ако приятелят ти те лъже ...родителите ти ще са мн убидени от това което си им преписала! Моят съвет е първо разбери дали е истина и ако наистина те взимат трева по добре кажи на някой възрастен от близките ти (вуйчо, леля) но ако и те не ти обърнат внимание наи добре ще е да кажеш на полицията, малкото ти братче може да е инвалид но няма да му е по добре с родители наркомани отколкото в дом за деца! Ако кажеш на родителите си че знаеш е естествено да не ти признаят и може наистина да си изядеш голям бой!!! УСПЕХ!!!!

2.   Мила просто не знам какво му става на тоя свят. Не съм учаквала, че родители на две деца постъпват така. Щом брат ти е болен може би се успокояват, като пушат или им трябват пари за лечението му. Не знам може и да не съм права. Ако искаш говори с училищния педагогически съветник и сподели. Ако не искаш недей. Просто не мога да си представя какво бих направила на твое място. Ако им кажеш, че знаеш, ще се ядосат и наистина могат да ти посегнат. Охх не знам направо. Говори с някого, на който имаш доверие и мислиш, че може да ти помогне. Късмет !

3.   Може да те е излъгал, не се хващай на неговите измислици. Ти дори май нямаш доказателства, че майка ти си купува трева или каквото там е.. Дори да ти посягат това е нормало ДОНЯКЪДЕ всеки е изяждал един шамар през живота си. Не се притеснявай Всичко ще е ОК.

4.   ОТ авторката: има нещо което иэпуснах баща ми е алкохолик и бивш затворник!

5.   Хаха много си гледала Трева по GTV.

6.   Почвай и ти да се занимаваш с трева белким ти улекне...

7.   Ти си на 13 а ходиш с пласьори. На 20 или ще си проститутка с дългогодишен стаж или ще гледаш извънбрачните си деца.

8.   Нещо таз история ми се вижда леко скалъпена. Та не знам.

9.   Въобще не съм съгласна с вас!!!!!!! На 23 съм и бях в същото положение преди 10 год НО НЕ СЪМ ПРОСТИТУТКА А И ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ГАДЖЕТО И НЕ Е ПЛАСЬОР А БРАТ МУ.

10.   Мила ако имаш най-добра приятелка с която си споделяте всичко говори с нея и и сподели проблемите си тя може да ти даде съвет или да ти помогне с каквото може. Успех :)

11.   до номер 9: виж това- "имам приятел, който се занимаваше с трева"

За мен тази история е пълна идеотщина Написана е от някой на който му е било скучно. Като на филм е - 13 год. пласьор, болно братче и момиче героиня, решило да спаси себе си и скапото си братче от лошите и безмилостни родители. Много интересно как това девойче не е забелязало родителите му да са били напушени

12.   До номер 11 аз познавам това момиче и то много добре тя ми е най-добрата приятелка и мога да гарантирам че историята и е истинска много добре познавам момичето и неините проблеми ако за вас е идеотщина поставете са на неино място да видим дали ще ви е добре с такива проблеми.

Не го пожелавам на никого защото не е хубаво да имаш такива проблеми и е много трудно да живееш така!!!