Споделена история от Тинейджърски

Харесвам циганин
Здравейте аз съм момиче на почти 16. Преди седмица бях на море и се влюбих в едно момче за първи път. Проблемът е там, че е циганин. Той не е като другите - фешън е и е много мил и съм 100% сигурна, че ме харесва.

След десетина дена се връщам на море и реших да пробваме. Проблемът е как да кажа на нашите. Мама вече знае, че си харесвам някой и й обещах да й го покажа. Много се притеснявам! Тя още не знае, че е циганин. Когато казах на баба тя ми каза: - Не си говори с него! А аз го харесвам страшно много. Плииз за хелп!!!

Коментари

1.   А знаеш ли, че циганите крадат девствени булки?

2.   може да е циганин но да те обича и да не ти посяга не е нужно да те открадне веднага а е важно да те обича

3.   Щом е циганин откажи се от него не заслужава твоята обич и внимание.

4.   До номер 3 ъмм не че нещо ама явно много мразиш циганите прав ли съм?

5.   Може да ви прозвучи странно, но не че той не ме заслужава, а по-скоро аз не го заслужавам. Той е наистина много честен и мил човек.
(Авторката)

7.   Не мразя циганите, но много малко от тях се държат човешки. Останалите са просто животни, които гледат да навредят на населението българи. Според мен трябва да се откажеш, колкото и модерен и изискан да е. Да, случвало се е да има и доста интелигентни цигани, но те сигурно са 1 на 1000. Познавам жена, която точно като теб се беше влюбила в страшно изискан циганин ( в нейните очи ). Заряза си и семейството и дъщерята и отиде при него. В момента дъщеря и е с баба си, която едва, едва я гледа (не са добре и финансово ) а бившия и мъж не се знае къде е. Но това няма голямо значение, защото в момента циганина я бие, взима и всички пари и тя просто не може да си тръгне! Та мисълта ми е внимавай в какво се забъркваш, защото нещата може да не стоят така, както изглеждат. Циганина си е циганин! Благодаря за вниманието! Без лоши чувства!

**SnOopY

9.   Аз не съм голяма почитателка на циганите, но ако го харесваш и мислиш, че е достоен за теб и ти за него, бъди с него. Съветвам го да го опознаеш бързо, защото ако се опознавате постепенно, може да стане нещо. Аз например имам един случай, дето приятелката ми се влюби в Украинец. Бяхме на морето и се запознахме с него на плажа и беше супер свестен. Но после отидохме на дискотека и понеже тя беше пийнала повечко и той се възползва от нея. Така, че по-добре внимавай!

10.   Вече се чудя. Все пак ще сме 2 седмици заедно и после е малко вероятно изобщо да се видим някога. Каквото стане ако ми предложи ще пробваме, но няма да му пусна, по реакцията му ще си проличи какъв е. Благодаря ти за съвета №7.

12.   Здравей! Аз съм българка, ходя с циганин вече от половин година, макар да не обичам да го назовавам с тази дума защото не го описва по никакъв начин, и по него се точак лиги от 100 страни, колкото до това дали да му пуснеш, щом вече не си девствена, мисля че няма страшно, не е като да ти е първия, после да се разделите и да страдаш, кефи се на лятото максимално, както сама каза имаш малко време, но ползвай презерватив :)
Sani 16

13.   Проблемът е че съм девствена. Авторката

16.   Аз съм номер 12.
Тогава по-добре недей мила, ще съжаляваш. Не говоря за факта че е циганин, на мен моего гадже ми беше първия, но му пуснах чак след 5 месеца аа и ние имаме връзка и нещата са сепиозни. Аз съм колкото теб ии дори да звуча клиширано първият мъж се помни за цял живот, и теб много ще те боли когато трябва да се разделите след тези две седмици. Това е моят съвет, мисля че можете да се забавлявате и по други начини, все пак сте на морето аа и първите поне няколко пъти секса не е забавление, повярвай ми, имам предвид че боли при всяка жена е различно но мен си ми болеше :) Това е което мога да ти кажа и да те посъветвам, ако имаш някви въпроси пиши тук, ще следя темата

17.   Преди две години един мангал от квартала подлъга едно момиче на 16 да избяга с него, да се оженили! Слава богу техните разбраха и предотвратиха този опит. Предупредиха мангала с полиция да не се доближава до момичето но той не та не пак досаждаше, ама и тя си го искаше! Водиха я на психолог и тя разбра, че рози не е за нея! И на няколко пъти по телефна му е казвала да я остави! Гадния циганин я причаква и я ръга в гърлото с джобно ножче, острието е попаднало на 2 мм от сънната артерия! Слава богу момичето се оправи но цял живот ще и седи белега на гърлото!

18.   Много ви благодаря за съветите особено на №12 и 16. Ще гледам да станем близки приятели. Но преди да замина му показах, че много го харесвам и сега като се върна той ще очаква да тръгнем. Как да му кажа, че искам само да сме приятели? А на нашите какво ще обяснявам? Много сгреших като казах на мама, че си харесвам някой и й обещах да й го покажа. Кога да й кажа, че е циганин?

19.   Абе номер 17, айде не давай такива примери на момичето, самата тя каза че момчето е свясно, дай сега знаем някаква история за циганин ии да слагаме всички под общ знаменател, по тая логика по-добре да сме сами че някой може да ни убие, а българи колко има изнасилвачи, убийци и крадци, в последно време май са много повече от циганите А??
номер 12 съм
Sani

20.   А ти мислиш ли да продължиш с образованието си след 12 клас? Ако задълбаеш с него - забрави! На моя мъж баба му е циганка, но на моменти чак след две поколения си проличава циганския темперамент, генетиката е безпощадна, срещу нея любов и култура са безсилни. А в твоя случай предвиждам кошмар!

21.   Ти като му казваш, че е "фешън" той какво ти отговаря?
Вярно си за "хелп"...

22.   Хайде вие сега. Аз няма да се омъжвам за него, а най-много да ходим 2 седмици. А по-важно от образованието ми засега няма. И №21 не му казвам, че е фешън. Много неразбрани хора има. Ако някой мисли да ме оплюва, по-добре да не си прави труда да пише. Моля ви за съвети, а не за друго! Ако някой може да ми помогне за №18 бих му била благодарна.
Авторката

23.   Бягай далече, момиче, щом е циганин!

24.   Аз съм номер 12
Абе хора вие не сте добре, образование незнам се какво, циганите също са хора лелелее колко сте ограничени само. Не искам да се ядосвам и да ви чета плиткоумните коментари, само дано да не се влюбите някой ден вие в циганин или циганка да видим колко ще ви е хубаво да обяснявате на всеки, колко той/тя е различна и колко са далеч нещата от стандартното клише. Както и да е.

Сега да видя с какво мога да ти помогна че май тая тема само двете си я въртим като хората. Не се притеснявай първо, обясни на майка ти какъв е, изтъкни всички негови положителни качества, но и кажи все пак че е такъв, нека знае за да не се получи неловко особенно ако му личи, бъди спокойна най-вече :)

25.   Вярно си е, че сме само двете. Преди и аз да го харесам говорех така за тях. Така, че не виня другите.

Майка ми ОК все някак ще и кажа, но баща ми не че е расист, но е много против циганите и почти всяка вечер ги псува за щяло и нещяло, казва, че са тъпи и мръсни и т. н. Чувствам се ужасно когато говори така. Ние дори и само приятели да сме баща ми ще полудее. Засега само баба и дядо знаят и си мислят, че иска само секс и че после ще ме остави. Но кажи ми Sani кога да кажа на мама (заминаваме след 10 дена)?

26.   Хайде, да кажем така- циганин, българин, няма значение.. /не че няма съвсем, де... /. Но един въпрос, момиченце... Кога беше на море, колко стоя, че успя това момче да го прецениш колко е "фешън"? И за какво ти е пак да ходиш, след като след само след две седмици ще се разделите? И струва ли си да тревожиш родителите си за нещо толкова лекомислено? Нали знаеш, че моментната глупост понякога се плаща цял живот?

27.   Ами не познавам родителите ти и отношенията в семейството ви, за да ти кажа кога да кажеш, незнам колко широкоскроени са родителите ти, и така нататък. Ти си прецени но гледай да е преди да заминете. Обясни им всичко, защото има един момент при родителите особенно на нашата възраст който наблюдавам в момента наречен ревност, смисъл дори само заради тва може да не ти даде баща ти да излизате или така нататък щото е момче един вид ии ще се целува с дъщеря му незнам се кво макар да се отклонявам от темата и да не си ме питала ти ги казвам за да си знаеш и да не се изненадаш, другия вариант е ако е толкова строг няма да го запознаваш с него, кво толкова самата ти каза че няма да се жените, не мисля че е необходемо аз моя го запознах на третия месец с мама и тати, ти искаш на първия ден, говори с тях, изчакай така или иначе каквото и да говорим докато не отидеш на морето и не се видят можем само да гадаем реакции, думи и така нататък ии не на последно място искам да ти кажа, не показвай нито пред майка ти, нито пред баща ти че ти пука че е циганин по тоя начин губиш точки, а е ясно че ти пука и че се притеснваш, ако не беше така нямаше да има тая тема и да пишем сега, това е засега, дано да си ме разбрала правилно за всичко :)) пиши ако има нещо пак
Целувки Sani

28.   Много ти благодаря за всичко Sani. Вече съм много по-спокойна благодарение на теб. Като се върна от морето ще пиша какво е станало.
МНОООГО съм ти задължена и ти пращам мн целувки!

29.   Не знам за другите страни, но в българия добрите роми са рядкост. По-добре да си сигурна какъв е преди да се хванете. Внимавай! Не бързай! Може и да е добър, да има роми, които са далеч по добре от доста българи! Но повечето роми са... нЕмаМ ДуМи...:Х

30.   Радвам се че ти помогнах. Забавлявай се на морето ще чакам да пишеш :)) Sani

31.   Някой може ли да ми каже точното значение на думата "циганин" ? Бих искала да знам какво точно означава и благодаря предварително :))

32.   oфф, ама вие наистина сте много ограничени личности и аз ходя с циганче от 2 години родителите ми знаят и са много против това но аз им казвам така : че искам да съм с него и че никой и нищо няма да ме спре ( е освен ако си нямаме личен мотив който да се от нася до нас двамата ) щом искаш да си с него бъди все пак риск печели риск губи живота си е твои

33.   аз сам на 12 и ходя с циганин който е на 19 и знаят само за нашата вразка брачетка ми един приятел и гаджето и

35.   Бъди с него... После за какво сме се затривали...

Simeon dRenkov

36.   Пяла ли си н масата като малка? Ако да - имате всички изгледи за успех, стискам ви палци. Ако не - сигурна ли си, че въпросното момче не е просто почерняло на плажа : )

39.   Здравей. Казвам се Мая, на 34г, разведена. Наскоро срещнах момче на 19г, циганче. Готина кака съм и момчето ме хареса. Сваляше ме и успя да ме вкара в леглото. Беше много хубаво, която не е била с циганин е изпуснала много. Казвам ти, мойто момиче, циганите са добри само в леглото. Ако се обвържеш с такъв, ще го делиш с много други жени.

42.   Имам чувството, че номер 12 иска да ни увери във добрите цигански отношения със българите...
Циганите не са хора, те са животни, нямат грам уважение към българския народ!
Някой са извадили късмет със коректни роми, ако мога така да ги нарека, но нека попаднат на някой обратен на техните "думи", след това да разказват колко са честни.
Нямам нищо против циганите, ама да се заяждат без причина е просто подигравка към нас.
Колкото и да изглеждат добри просто играят игра, поради личните си интереси, а Вие сте толкова заслепени, че нямам думи...
Знаете ли какво правят циганите ?
Продават дъщерите си за 1000 лева (примерна цена), като целта е да си сложат парички в джоба.
Българин със циганин не съм видял все още
(Изключвам тези, които са от по-висока класа)
Най-големите крадци са циганите, нямат жалост към Вас, щом имат изгода, така че си правете сметката добре.
Нямам абсолютно никакво намерение да пиша отново във тази тема.

43.   Циганин или мангал? Има разлика!

45.   Бях в абсолютно същата ситуация. Майка ми, естествено, не го прие никак добре! Между нас нямаше нищо и сега съм адски благодарна, че съм се осъзнала на време.... голяма грешка е това!!!

46.   Каква е разликата между циганите и мангалите?

48.   Много внимавай. Трябва да го прецениш внимателно, защото малко от тях са "хора". Имат си техен начин на мислене и религия.
Аз не ги мразя, но като цяло ти препоръчвам да не се занимаваш с тях. Защото са агресивни.

50.   Повярвай ми, очакват те мноооООООГО проблеми с тоз.

51.   По-добре от турчин или албанец

52.   Циганите са наистина големи манипулатори. Гледат само себе си. Със сигурност си на много по-високо ниво от него.

53.   Хора не всички цигани са еднакви смисъл има много мили аз съм израстнала с такива и нямам нищо против тях и не са от тези дето крадат и от тези които са на по долно ниво от нас не сме с нищо повече от тях да има такива манипулатори крадци и тн да е тези вече ... незнам ама иначе ако е от тези които са мили възпитани да и ако го харесваш и ако родителите ти приемат пробвайте и не разбирам баба ти защо мисли така какво ще ти направи опознайте се хубаво и го поразпитай за религията му традиции как се женят и тн :) Чист расизъм - това е за по горните коментари вие ако видите някой такъв ще го избиете да делите на цигани на българи на негри и на монголци -,-

54.   имат малко странни сексуални предпочитания....
казано направо ако не харесваш анален секс ще имаш проблеми
от циганки го знам

55.   Доста вереме е минало, но ако има изпаднали в такава ситуация, трябва да подхождате много внимателно. Щом го харесваш - супер! Но трябва да внимаваш да не те вкара в леглото, защото циганите имат навика да забременяват. И това ще превърне живота ти в ад. Аз имах точно същата ситуация - бях на 16 и си хванах много фешън циганин, доста привлекателен. Но когато ми заговори за секс, поисках да знам намеренията му. Той ми призна, че ще го женят и иска да опита преди сватбата. Рабзбрах че съм само месо и го оставих. Но той поне беше честен. Друг може да те излъже и тогава ще съжаляваш!

56.   Не всички цигани са еднакви. И аз съм била с циганин, не си е работа честно казано, но никой не ме е ръгал в гърлото, не са ме женили и така нататък. Момчето си ме обичаше доста и много държеше на мене и като исках да се разделиме не се опита да си ме върне обратно като ме причаква зад ъгъла, ами напротив, пращаше едни приятели да питат как съм и те му доклладваха, пишеше ми, интересуваше се от мене, идваше да ме вижда в дск, макар и да не си говорехме следеше какво става с мене и ако някой ме закачаше го биеше. После тръгнах с едно момче ама за пред хората и той му писа, че ако си направи ебавка с мене няма да е добре за него, и го помоли да ме прави щастлива и да съм единствена за него и дрън дрън дълго е.. Сега сме приятели, търсиме се от време на време и така. Таа не всички са еднакви. Колкото до секса, няма смисъл за две седмици връзка да правиш секс с него, минало е, но го казвам и на хората, които сега са в подобна ситуация. И така, надявам се, че нищо не ти е направил и си още жива :Д

58.   Няма значение какъв е важното е да се обичате разбирате и уважавате та все пак и той е човек щом го харесваш ти избираш

59.   Какво да ти кажа... Циганките винаги са ми били слабост, винаги са и харесвали. Първата ми целувка беше с циганка, за пръв път го направих с циганка, много от гаджетата ми бяха циганки и т. н. Никога не ми е пукало какво ще кажат другите, нищо, че на някои от момичетата им личеше от далече, какъв им е етноса. Какво да правя, харесвам циганките. Обаче, ... винаги има едно обаче. С времето се убедих, че не стават за съвместен живот, да създадеш семейство с тях. Като хора може да са супер /някои от тях/, но.... манталитета им, ценностите им, начина им на живот с а съвсем различни от нашите, а това прави невъзможна едно продължителна връзка, камо ли създаването на семейство. Така че задоволявай си нагона с него щом ти харесва, но не се обвързвай, не се заблуждавай ще може да имате общо бъдеще.
Дано да съм бил полезен.

60.   Минали са десет години ... Дано да си се врезумила.