Споделена история от Тинейджърски

Блокиране на номер?
Има един номер дето само ми звъни, а аз не искам да му дигам. Искам да го блокирам, но не знам как точно! Моля, помогнете ми, но като го блокирам искам да е все едно ми е изключен телефона или примерно: " Нямате връзка с този номер", а не да му затваря! Ако някой има някакви идеи, моля да пише.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Иди в полицията и се оплачи
това се нарича Телефонен тормоз - трябва да подадеш жалба за това.
Явно ти звъни някакъв пикльо, а ти си длъжна да направиш това което ти кажа за да му дадеш урок - защото явно не разбира от намеци или е малоумен.

2.   Има само едно решение, то е да го нагласиш на безшумен режим при въпросния номер и да го оставяш да си звъни без да му затваряш, и е въпрос на време да му писне да ти звъни, без никаква реакция от твоя страна! Доказано е

3.   Можеш само да ограничиш повикванията. За целта си избираш десет номера които могат да ти звънят, за всички останали е невъзможно. Кофти е, но няма ограничение само за един номер.

5.   Знаем че се криеш от съдия-изпълнителя, престани да пускаш тази история във всяка рубрика ами си плати задълженията.
Кубрат

6.   Номер 3 ти го е казал, но баба Пени ще ти каже какво да направиш. Когато звъни-дигай телефона и мълчи, дръж го до последно- набутай го здраво! Успеха е гарантиран ще спре да те търси като види, че неможе да говори с теб, хем в същото време ще има да плаща космически сметки :)

7.   Някои телефони имат опция за блокиране на определен номер. Моят телефон е такъв. Има опция: Блокирани нимера и 5 празни полета (т. е. мога да блокирам 5 избрани номера), но може да въведееш само един. Освен това е добър вариант да не му вдигаш. Като види, че няма никаква реакция от твоя страна ще се откаже.

8.   Авторката: благодаря много на всички! Относно Кубрат, звъни ми едно момче, с което не желая да говоря, няма значение. Ако телефонът ми е на беззвук така няма да чувам другите обаждания.. не му дигам от около месец, но той не престава, вдигала съм му и мълча и той затваря накрая Вече не знам какво да правя! Къде е тази опция, за която номер 7 спомена?

9.   Авторке, не наричай номер 5 Кубрат, защото не е Кубрат. Относно проблема ти, има няколко варианта: Почти всички телефони имат опция да задаваш отделна мелодия на звънене за определени номера, може на въпросния номер да му сложиш празна мелодия, така само на него ще си без звук, дори когато другите ти звънят нормално. Това има предвид номер 2. Варианта на номер 3 функционира не в самия телефон, а на ниво мрежов оператор - може да зададеш определени номера, които да ти звънят, останалите получават от оператора сигнал заето или "не е достъпен", а твоя телефон изобщо не звъни. Това е точно, което искаш, но за съжаление не можеш да блокираш конкретен номер, а обратно - да блокираш всички с изключение на определени номера.

Дотука с техниката, иначе номер 1 е прав, не си длъжна да търпиш такова нещо, иди в полицията и подай жалба. Ако ти звъни винаги от един и същи номер няма да е проблем да го намерят.

10.   Прощавай баба си Пени, ама не е вярно това което казваш №9 за варианта на номер 3- баш в самия телефон си е. Аз си го настройвам ден през ден. То зависи от опциите на тела, тя авторката да си ги разгледа. А това за полицията е голям смях. Те ще направят това, в което са най-добри, а именно НИЩО :)

11.   Пенче, може и телефоните да имат опция за блокиране, на последните ми 3 телефона = 7-8 години не съм се занимавал с такива неща, защото не ми е било нужно :-) Но въпреки това има и настройка при самия оператор, при която той ти пуска само обаждания от определени номера, всички останали получават заето. За полицията разбира се, че най-вероятно няма да стане нищо, но тогава вината е в полицията, не е твоя. Ако не направиш нищо и само се оплакваш, никой не ти е виновен.

Н9

12.   Авторката: Благодаря много на всички ! А тази опция не мога да я намеря. Ако някой има представа къде точно се намира, ще съм му много признателна, а относно полицията..мисля, че няма никакъв смисъл. (:

13.   Номер 9 аз съм Кубрат, така че не ми казвай дали съм Кубрат, след като аз знам че съм Кубрат а ти не знаеш дали аз съм Кубрат, ок?
Кубрат

п. п. авторке върни си дълговете и спри да се криеш от съдия-изпълнителя.

14.   При мене е Настройки-Повиквания-Управление и там виж дали имаш Избират. повиквания, или Огранич. повиквания. Разгледай. На мен лично ми е много удобно като не ми се говори с никой си пиша в списъкът само 1-2 номера и останалите блокирам. Удобно е, защото като те търсят виждаш кой е и ти преценяш дали да го потърсиш, или да се направиш на луда.
Много обичам униформени, но докато не видят труп нямаш шанс за внимание, иначе са секси.
дъртата скумрия Пенка

16.   Номер 14, ааа Пенче тука нещо не сме се разбрали. Това дето описваш е точно това, за което говоря, което е ограничаване чрез мрежовия оператор. Настройката естествено я правиш на телефона си, не звъниш на оператора много ясно, но самото блокиране на повикванията става от централата, а не от твоя телефон. Това имах предвид.

Номер 13, явно ти харесва да ми пишеш името :-) Хубаво, давай.

17.   От прочетените коментари не успях да блокирам номера, от които не искам да ми звънят. Моля помогнете ми. Моят телефон е NOKIA C2 - 02

18.   Моят съвет е всеки път когато ти звънне му давай отказ, така ще му писне и ще се откаже.

20.   Пренасочване на повикванията/нето към несъществуващ номер :)