Споделена история от Тинейджърски

Поредната за женкаря или неговата принцеса?
Знаете ли, от доста време следя историите тук, но никога не съм се осмелявала да пиша. Ето че и това време дойде. Ще се опитам да бъда кратка, защото дългите истории ме отегчават.
Момиче съм, още уча в гимназия. Живея в голям град и има едно момче, което може да се каже повечето на моята възраст познават. Красив е, умен, има финансови възможности... момичетата въздишат по него, момчетата му се дразнят.. разбираемо. Стига толкова подробности, схванахте. Та това момче учи в моята гимназия, имах го в приятели във фейсбук, но никога не съм общувала с него. Един ден той ми писа, от което аз бях доста учудена. Започнахме да си пишем иии изведнъж той започна да ме сваля, да се закача.. което е нормално. Аз си имам приятел от доста време, но това момче тотално ми завъртя главата. Може би се радвах, че той изобщо знае, че съществувам, че ми пише. Говорихме си по телефона, в училище тръгваше след мен понякога, поздравявахме се по 10 пъти на ден. Изведнъж просто полудях, в училище с моята приятелка само го търсихме, обикаляхме коридорите заради него... Друг път не съм полудявала така по някого, без да го познавам. Всички приятелки ми казват " остави го, той е женкар, сигурно се зарибява с още 10 ".. с течение на времето разбирах, че си е пишел с доста от познатите ми момичета в училище.. но с мен се държеше някак различно.. просто го усещам... не си въобразявам... Той е добро момче, много свястно, но всички мислят, че е надут и прост... Важното е, че мисля, че с мен се държи различно... Няколко пъти го режа, държа се по-студено... но той не се отказва.. а не е свикнал да му казват не. Случвало се е и да ми казва " как така ще ми кажеш", точно защото всички въздишат по него и му падат в краката.. но аз не съм такава, отстоявам си мнението и държа на себе си. Това, че не се отказва също говори доста. Сега не е в града, но ми писа първи.... и то 2-3 пъти.... странно е, че се е сетил за мен... може би не искаше да става нещо точно в края на учебната година, защото няма да е в града... и иска да се получи на есен... или се изплаши? Или всичко е просто в главата ми и мисля така само защото ми се иска да е така... Не знам, на някой случвало ли му се е както има прекрасна връзка, да дойде някой най-неочаквано и да му завърти здраво главата... Дори аз се чудя на себе си.. Стана доста дълъг пост, но нямаше как по-кратко да ви обясня. Ще съм благодарна на съвети и мнения.

18г,

Коментари

1.   Женкарите не са стока и трудно се отказват от многото жени. Ти пак можеш да си неговата принцеса, но пак ще си в харема. От опит ти казвам, била съм с такъв мъж, мислех, че ще го променя - няма такива работи. И замисли се, струва ли си да причиняваш това на приятеля си? Решението си е твое.

---Джеси---

2.   Когато човек е влюбен / хлътнал, чува и вижда онова, което иска да види и чуе. Не очаквай някой тук да ти каже какво чувства момчето и да познае. Това си е между вас двамата. Може да те харесва, да си му интересна, защото му се дърпаш и по този начин го предизвикваш и го караш да те иска все повече. Така като чета, въпрос на време да се случи нещо между вас,а какво ще стане после, никой не знае. Гледай да не нараняваш човека до себе си.

Още нещо- според мен си го поставила не пиедестал и се подценяваш. Какво значи " странно е, че се е сетил за мен " ? Не е толкова недостъпен, колкото си мислиш, че е. Пишеш, че си отстояваш мнението и държиш на себе си и някак противопоставяш това с държанието на момчето. Защо? Може би той харесва точно това в теб, както казах интересна си му.
Не прави някои неща само за да си му интересна. Дръж се естествено- ако се радваш, че ти е писал, му го покажи, без да му падаш в краката, както казваш ти, макар че за мен този израз е смешен :)

Отговори си на въпроса защо се държиш студено с него- това някаква защита ли е или...да се отличаваш от другите? Не го прави целенасочено- можеш да покажеш, че някой ти е приятен и ти харесва, без да му "падаш в краката".

3.   Имаше много готин филм с такъв сюжет преди време...
Двама се обзаложиха и обекта на облога беше скромно момиче... и ... а бе холивудска романтика...
И както обикновено в Холивуд имаше хепиенд, в който тариката наистина хлътва...
Пожелавам ти го!

4.   От авторката до номер 2 : Абсолютно съм съгласна с първото изречение, както и с целия коментар де. Благодаря ти, но само за едно не си прав/а - аз не му падам в краката. Написала съм го малко неразбрано, както си отбелязал/а, но това е моя грешка, извинявам се. Може би в това е въпроса - аз не го поставям на пиедестал, нито подценявам себе си, имах в предвид, че се учудих, че ми се писал, защото по принцип момичетата го търсят първи, а не той тях... затова :) и аз не се държа точно студено, но не въздишам така открито по него, както другите момичета. В това е въпроса - показала съм му, че държа на него, но не съм готова веднага да му тръгна по свирката :)

5.   №3, да, "Тя е върхът" (She's All That) се казваше.

6.   Мислиш си, че е различен, защото така искаш да е. Повярвай и другите момичета, с които се е зарибява сигурно си мислят същото като теб. Моят съвет е да послушаш приятелките си и да го зарежеш.

7.   Не си тръгнала по свирката му веднага а, може би по късно ще му тръгнеш а, кой знае може и свирка да му направиш... не се занимавай с този.

8.   Именно факта, че не се отказва показва, че е непукист и женкар най-вероятно. Всички свестни момчета, които познавам НИКОГА няма да тръгнат да свалят обвързано момиче. Ако пък ги отрежат категорично, ще се отдръпнат, защото уважават личното пространство на момичето. Казвам го, защото и аз по принцип постъпвам така. Не мога да преценя това момче, но ми звучи като типа момчета, които не понасям-надут, елементарен, арогантен, няма срам и абсолютен непукист що се отнася до момичета.

А и, наистина ли искаш да причиниш това на приятеля си? Мен ако някоя такава, , популярна" жена ме потърси и имам сериозна приятелка, бих най-вероятно я отрязал на момента.