Споделена история от Тинейджърски

Не ме оставят на спокойствие във фитнеса
Здрасти, аз съм момиче на 15 години и сигурно ще ви прозвучи глупаво и нескромно, обаче започва да ми става проблем. От няколко месеца се занимавам сериозно с фитнес, имам си програма, изготвена от инструктор, но непрекъснато някакви мъже ме занимават и ми дават акъл какво да правя и как да го правя. Поне едно 10 различни мъже са заставали до мен в различните дни и са ми се обяснявали, че еди си кое не съм го правела като хората. Като изключим факта, че аз съм се съветвала с инструктор плюс по-големият ми брат е такъв и ми дава напътствия, тези дружелюбни типове не искат да ме оставят на спокойствие да си правя упражненията. Някои дори посягат към раменете или краката ми (към други части още не) уж да ми обяснят. Много се дразня, честно. Аз нарочно отивам сама, да не ме занимават, пък те...
Ами това е, ако някой ми каже как да ги разкарам - моля без съвети от рода на "Наяж се с чесън и ще ги прогониш. " :D В смисъл безобидни са, но много досадни.

Коментари

1.   Имам една позната - тя е доста хубаво момиче (естествено красива) и също като теб се занимава сериозно - в смисъл - тренира вече от години и си има програми и т.н. Направо не спират да я занимават. Бих казал, че примерно наистина може и да не правиш нещо както трябва, но в случая подозирам, че само си търсят поводи да те занимават.

Само веднъж бях с моята позната в нейната зала и едвам издържах, не знам как го прави тя, то не спряха да и говорят, да и показват и кво ли не, а тя си прави упражненията перфектно.

Мисля, че е най-добре да смениш залата, защото примерно в мойта никой не занимава така момичетата, освен ако не са познати :) Обикновено има места, които гъмжат от навлеци (повечето са тотални комплексари).

2.   Нормално е и на мен ми помагат понякога, това че ти е изготвена програма, не значи че правиш всичко както трябва. Са ако те опипват е друг въпрос, оплачи се.
М20

4.   А за женски фитнес чувала ли си?

5.   Определено зависи от залата в която ходиш. Но във всеки случай, ако си сложиш едни слушалки на ушите имаш оправдание изобщо да не ги забелязваш :-)М. 30г.

6.   Ходи във фитнес САМО ЗА ЖЕНИ. В моя град има такъв фитнес. Не съм ходила все още. Но като ти прочетох темата се чудя дали да не ходя там, сама не съм ходила във смесения досега, да не вземе да ми досаждат някакви лепки и на мен. :?

7.   Вдигаш бесен скандал на навлека и толкоз. На мен само това ми помага.

8.   Наяж се с чесън и ще ги прогониш. - Това е начина, съжалявам :D

9.   Иди в друг фитнес?

10.   Просто си търсят повод за контакт, да не кажа, че повечето ходят на фитнес заради приказките, не зада тренират. Кажи им просто, че си имаш програма и инструктор и ги помоли да не ти прекъсват тренировката и да не те разсейват. Бъди категорична и не сменяй залата, защото навсякъде са така. И мен така преди ме закачаха, после заведох гаджето си, което е 100 пъти по силен и красив от тях и вече не смеят да ми дават съвети. А и винаги съм се чудела, как може някой дебел и без никакви мускули мъж да ми дава съвети на мен, която тренирам от 10 години фитнес и изглеждам перфектно.

11.   Вместо на фитнес ходи на йога - там никой няма да те опипва и да ти говори глупости, а ще напреднеш както във физическото, така и в духовното си развитие. Като ходиш в чалгаджийска и малоумна среда какво очакваш там? Тя гъмжи от съответните представители - комплексари и мутри, които смятат, че външния им вид ще им реши всичките проблеми в живота, че начина по който те правят нещо е най-правилния възможен, а всички останали са тъпаци, които нищо не разбират. Че външният вид е неизмеримо по-важен от вътрешното съдържание, интелектуалния и духовния багаж... Какво очакваш от тая среда?

12.   Носи си ipod и си слушай със слушалки през цялото време. Аз така се оттървавам от досадници-и във фитнеса, и на улицата, и навсякъде:)
next

13.   Съгласна съм за "трика" със слушалките. Само най-най-нахалните пренебрегват този щит. Но повечето хора не те заговарят.

14.   Номер 10 - да не се задавиш от толкова хвалби :Д

15.   Подари им чесън с надпис оставете ме.

// ???v?я???я. vs. Х???™ //

16.   до 10 Не знам в какъв фитнес ходиш, но в моя няма човек който просто да идва, за да разговаря, нормално е да има почивки м/у сериите и какво пречи това време да се запълва с разговори.