Споделена история от Тинейджърски

Нормално ли е че не излизам с приятели
Аз съм момче, на 16.
Обичам да съм сам. Във училище ми харесва да има хора около мен, но извън него мразя да ходя с приятели на вън.
Чество гледам как групи деца на моята възраст, а дори и някой мой съученици се разхождат на големи групи, стоят по заведенията, забавляват се, качват бая снимки във фейсбук от тези сбирки.

Мен обаче не ми е приятно това. Преди няколко години съм излизал така, но сега не ми е приятно. Ако пък ме поканят отказвам и се оправдавам с нещо за да не им кажа че продпочитам да си се прибера на спокойствие.

В училище често ми разказват какво са правили с еди кой си, какво се случило еди къде си. Аз се правя че ми е интересно и че и аз правя такива неща, докато всъщност не излизам изобщо с други деца. Чувствам се много гадно, но от друга страна, не ми е приятно да излизам навън с други. Бих се радвъл на малко спокойствие сам.

Посъветвайте ме какво да правя, или поне ми кажете нормално ли е да не искам да излизам с други за да съм по спокоен.

Коментари

1.   Напълно си е нормално, бъди спокоен. Това си е твой избор. Поне не си срамежлив(като например мен-това е причината да се старая да не излизам толкова често). Може би просто не си си намерил точната група приятели(ако ги имаш, ще искаш да излизаш с тях).

2.   Нормално е разтегливо понятие. Чувстваш се добре у дома, но нямаш проблеми с хората в училище, нито се дърпаш от тях, не си социопад, домошар си. Някои ще ти кажат, че не е нормално, че си луд, че си пропиляваш годините, но ако питаш мен всичко ти е наред. Предполагам, че няма да влияе кой знае колко на живота ти, още по-малко да се отразява зле. Само, че ще те съветвам от време на време да излизаш на вън, не за друго, а защото да стоиш затворен нонстоп не е препоръчително.
Зу-За

3.   И аз съм като теб, но поне ако не искаш да излизаш с другите на групи, излизай навън.

4.   Няма нищо по-тъпо от това да седиш по заведенията, и съответно да въртиш обороти, на разни мутри и да слушаш чалга, а после да качваш във ФБ снимки от тези изпростявания.

Правилно си се ориентирал - изпълни живота си с нещо смислено - учи, тренирай или майстори нещо, прави нещо, което те влече. Дори първите опити да изглеждат смешни и жалки - продължавай да практикуваш, докато станеш наистина добър. След това хората ще започнат сами да те търсят, но вече като авторитет, а не като поредния безименен простак за масовка в още по-безсмислените им "забавления".

5.   Ами аз съм на 15 и съм в същото положение но аз даже и с хората в класа ми немога да разговаям защото те просто ме отбягват но и неим се натрапвам.
Според мен е нормално поведенито ти защото понякога врастниците ти са все още с децки "акъл" и не мислят като теб
а ти просто си изживял по рано децките годинки и не ти се вижда правилно по цял ден да обикаляш по кафета.
Нещата ще се оправят като идеш в колеж, завършиш или намериш хора като теб : )

FreeBlood ; ]]

6.   Естествено че не е нормално ти да не си на 50 години че да пишеш неща от рода на " Бих се радвъл на малко спокойствие сам" . Гледаш да намериш приятели с който да ти е забавно и излизаш да се забавляваш

7.   Бях същата бира на около 12-13 години и то само по време на ваканциите. Родителите ми се бяха видели в чудо, защото вместо да излизам с приятели, си стоях по цели дни в нас и си четях. Като се започнаха едни терзания, че съм щяла да стана асоциална, не е за разправяне. Роднините и те пригласяха, че било хубаво децата да четат, ама моето минавало всякакви граници. Добре, че се намери един приятел на бащичко, който ги светна, че излишно драматизират и ме оставиха намира. После, когато се юрнах да скитосвам и пиянствам с авери, пак не бяха доволни, ама сами си го изпросиха.

8.   Просто не са ти приятни. Нормален си си... малко останаха нормалните.

9.   Аз съм момиче на 15 и съм точно така. Обичам да излизам с приятелки, но да са само най-близките ми. Не обичам да има много хора около мен, особено непознати. Не обичам да вися по заведения, намирам го за изключително безсмислено и скучно. Не ходя на дискотеки, просто не изпитвам удоволствие от това. Обичам да съм си или в нас на спокойствие, или да се разхождам с 1-2 близки мои приятели навън. Много пъти и аз съм се чудила дали съм нормална. Нормална съм, просто съм от по-тихите и такива неща не са ми приятни. Нормални сме.

10.   И аз съм до голяма степен така, тези хора само ходят по дискотеки и барове, а на мен не са ми приятни, пробвай да намериш себеподобни. Това обикновено е трудно, но си заслужава. Успех
М19

11.   Аз съм на 13 и аз съм така, но аз имам и друга причина понеже моите "приятели" са използвачи и лицемери и затова не излизам с тях. Много са темите поради които не излизам, пък и не ми се пише.

Та моето мнение:Ти си НАПЪЛНО нормален човек! Не се чувствай сам, само си помисли колко пъти са те използвали и ще се махне това ГАДНО мислене ще се махне. :)"На този свят има много еднакви, но малко различни същества. Бъди оригинален и прави това което искаш. " :) Dusty

12.   Не се притеснявай и аз съм така. На 16 съм и имам 1, 2 приятели, които са истински и само с тях се чувствам удобно. Мразя, дискотеки, барове и кафета. Обичам да ходя на кино късно вечер или да се разхождам по улиците или да ходя на планина. Не се чувствам добре в компания от много хора.. всички се надвикват и не можеш да вземеш думата.. Просто такива хора не са ми симпатични.... и аз обичам самотата като теб и мисля, че това е напълно нормално, това, че си различен от другите не те прави побъркан

13.   Не е нормално аз нямам приятели и вече пищя от тази самота.

14.   Аз съм по малка, на 12, но също съм така. Домошарка съм, но си имам приятели, излизам но за 3 часа в квартала ми лятото. През учебно време не излизам. Връстниците ми обясняват как ходят на басейни, излизат по цял ден, е, аз предпочитам по пижама да гледам някой филм на дивана. И не мисля че има нещо странно в това. И както каза някой "Да не си на 50, че да търсиш спокойствие" Не, не си, ученик си, натоварват ни като магарета затова как няма да искаме спокойствие.