Споделена история от Тинейджърски

Заради един предмет, мисля, че се проваля в живота
Здравейте, аз момиче на 11 години. Сега ще почвам 5-ти клас. Аз съм висока и тежка, но не толкова дебела. Проблема ми е, че се чуствам като аутсайдер с връзка със спорта. Едвам на 11 години съм но съм в голяма депресия. Има една стълба, която трябва да е изкачиш и задържиш. Никога не съм се чуствала добре на стълбата. По веднъж на час съм се качвала там и съм се страхувала да не падна, докато един ден просто се изпуснах от стълбата. Трябва да бягаме 50 метра, преминавам ги за 25 сек. Имам десет 5-ци по спорт. Майка ми вика, че имам някакви проблеми в краката. На 8 месеца съм влязла в болница. Лекарите не знаели какво ми има. Инжекция след инженкция са ми били и даже и в главата са искали но майка и татко са забранили. Просто не мога да се оправя с него. През лятото си мислих, че ще се успокоя, но нищо не става. Мисля единствено за 5-ти клас. Не излизам с приятелки. И мисля само как ще се провалям и провалям. Сега ще имам и нови учителки, включително по спорт... кой знае как ще ме измъчват? Учителите по спорт в училището ми са ужасни! Дори моята предна учителка каза, че резултатите ми са лоши, но тя винаги ми е давала с по една оценка нагоре отколкото трябваше да имам. Супер много се притеснявам! Викам на баща си да отидем на някой стадион да ми помага, но винаги има с какво да се оправдае. Мама казва, че не и пука за спорта, музика и рисуване иска хубави оценки по останалите предмети. Диети ли да започна да отслабна? Фитнес ли да почна да помогне с нещо? Аз съм отличничка и нямам нужда от никакви помощи. Баща ми е математик, сестра ми в момента е в математическа гимназия включително е много добра по Бел. Записана съм на пеене, но не съм записана на нито един спорт. Мисля, че заради тоя пуст предмет ще стана за смях. Моля ви помогнете ми с нещо...

Коментари

1.   О, имаш серозен проблем - колко тежиш и колко си висока. Не може за 50 м. да ти трябват 25 сек! Аз ги взимах за 9 сек и бях най-зле в класа и имах 4 по физ. култ.

2.   Сесстра ми е на 8 пък бяга за 7 секунди 50 метра така че не се тревожи
Момче на 19

3.   Незнам колко си висока и колко тежиш аз съм на почти 19 и минавам 50м за 6, 2/3. Диети на тази възпаст неса за препоръчване единственото което можеш да направиш е да си навредиш. Почни редовни тренировки, фитнес, или просто всяка сутрин за предпочитане рано сътрин защото има и малко хора около теб и въздухът е по чист... и просто си направи режим на хранене... Но не почвай да се занимаваш с диети... само могат да ти навредят
sPinneR^^

4.   Изобщо не се тревожи за спорта, аз съм завършвала с 4ка (само един път, слава Богу).

Относно килограмите: не се занимавай с диети, ето няколко съвета от мен:

-> прави редовно упражнения или се запиши на някакъв спорт, като цяло води възможно най-активен начин на живот;

-> не гладувай, но все пак внимавай какво ядеш - избягвай сладки, бонбони, сандвичи от заведения за бързо хранене (е, от време на време няма да ти навреди);

-> препоръчително е да не ядеш между храненията, но ако много ти се дояде, пробвай да подлъжеш глада с плодове например

Важното е да вярваш в себе си и да се радваш за постиженията си. Все пак, не всички сме спортисти - и аз бягам бавно, правя най-малко коремни преси от всички за определеното време и като цяло съм едва ли не най-зле по физическо от целия клас. Сигурна съм, че и други биха казали същото.

Горе главата и успех :)

*Неси*

5.   Имала съм двойка за срока по физическо в десети клас и заради това не успях да вземам стипендия през следващия срок. И тогава, и сега, ми е смешно. Някакво тъпо физическо. Голяма работа. И аз искам да съм на Олимпиадата, ама не съм. Бягам като патка, мятам си краката настрани.

Щом си добре по другите предмети, какво ти пука за физическото? Що се комплексираш самичка? Дебела била, проблеми имала... Всичко е в твоята главица.

6.   Малее.. и аз съм си пълничка но 50 м ги взимам за 7 сек.. ( на 12 съм). не са малко, но сравнение с други от моя клас ;д.. виж.. щом имаш проблем с краката кажи на учителката.. вземи някаква бележка от лекар, за да не те мъчат поне ( : А иначе.. спорта е нещо, в което не всеки трябва да е добър! Имам приятелки, които просто са си зле и, не искат и не искат да играят нищо. Аз пък не мога без спорт и без да се движа. Просто трябва да преминеш този страх с провала, защото скоро няма да успееш. Айде успех!

8.   Майка вика, че имам проблеми с краката и била сигурна, че ако отидем на лекар 100/100 ще види че нещо ми има, но не иска! А ме страх учителите са противни по спорт в моето училище... Когато правя всичко толкова грешно всички ми се подиграват, когато им разкажа, че съм болна те не ми вярват. Изобщо много добри приятели имам...

9.   Авторке, предполагам това си ти. Ами щом имаш проблем наистина е хубаво да посетиш лекар - специалист по добре ще е за теб в най-лошият случай ще те оперират, но поне ще си добре а ако не ще ходиш на процедури и разни глупости (според мен тези процедури не са най-доброто решение но семейството ти решава) а това, че ти се подиграват хората просто неим обръщай внимание това само показва колко са повърхностни, глупави и др. Аз като малак 10-13г имах проблем с лявото коляно пълнеше се с някаква течност... с операция ми го премахнаха така че това че нещо не ти се отдава незначи че трябва да се откажеш от него напротив :) стегни се и им докажи че можеш
касмет :)

sPinneR^^

10.   Но майка не иска да чуе за това! След всичките ми операции... веднъж на 8 месеца бебе за 2 месеца в болница и 1 годинка и 4 месеца бебе пак за 2 месеца. Иска ли са и да ми пипат мозъка. След всичко това мама не иска да стъпи в болница, камоли пак нещо да ми правят.

11.   И аз много се притеснявам за това
И аз съм в пети клас
Минах 50 метра за 10 сек. И господина каза че съм за двойка. Слава богу не ми я написа. Най-добрия в класа е минал за 8 сек. И има 3. Не ми е ясно!!