Споделена история от Тинейджърски

Да му се отдам ли?
Здравейте аз съм момиче на 16 години. Имам си приятел, той е на 18. Заедно сме от 3 години и 6 месеца и още съм девствена. Преди 2 дни той каза че вече ни е време да направим секс и аз съм съгласна, но има едно Но. Ние много се обичаме и не искам да злоупотребявам с търпението му, но мисля че още не съм готова за това, мисля че съм още малка.. а и от друга страна ме е страх от родители те ми... макар повечето ми съученички вече да не са девствени. Бих те ли ми дали някой съвет. Ще съм много благодарна.... благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Лично мое мнение е че трябва да го направите когато и двамата сте готови!! Мога да ти дам 2 съвета ти си избери кой ще послушаш! 1ви ако си готова го направете а няма защо да те е страх от вашите те няма как да разберат според мен не си длъжна да им даваш обяснение с кой какво си правила вече си голяма. 2ро ако не си готова му кажи да изчака още но си права не трябва да го караш да чака прекалено много!!

2.   За кога се пазите бе момичета, 3 години заедно са много време, вече не си малка.

3.   Ти ще решиш, но един единствен съвет имаш от мен - ползвайте кондоми или отиди на лекар да ти изпише противозачатачни. Само така отдаването ти ще остане без последици. Ако забременееш сега, животът ти ще ти се стъжни. Ако те обича, ще използва кондоми.
Другото са глупави проблеми. Всеки е минал през това, всеки е грешил поне веднъж, но животът продължава. Според мен нямаш какво да губиш. Има момичета, които спят на 18, 19 с мъже и забременяват и пак си провалят живота. След 16 за мен проблемът е не кога, а как! Никога не е късно да станеш за резил.

4.   Според мен му кажи че не си готова и това е. Ако не е съгласен му тегли майна и тва е, защото девствеността си е твоя

5.   Не можеш да правиш насила нещо което не искаш. Девствеността е най-красивото у едно момиче, не я пропилявай!! Това е признак на невинността. Похотта не е красиво украшение.

6.   Ако психически не се чувстваш готова, просто му го кажи и не го прави. Но той е голямо момче и ще си го поиска дали сега, дали след 2 месеца отново.. не мисля, че ще те чака още 2-3 години и най-вероятно ще го загубиш или ще ти изневери.. Ако психически се чувстваш готова, но се притесняваш заради родителите си, според мен няма какво да чакаш - с това момче си от 3 години и половина, предполага се, че се познавате достатъчно добре, имате си доверие, обичате се.. т. е. ще се чувстваш спокойна и сигурна с него.