Споделена история от Тинейджърски

Несподелената любов убива!
Аз харесвах едно момче от 4 години след което започнах да изпитвам (и още изпитвам) чувство което никога не съм усещала, но за съжаление и тази любов е несподелена! Това е едно неописуемо чувство което сам изпитвала към едно момче(то беше с кафяви очи).

С него сме в едно училище от приятелки разбрах че ме харесва след известно време ми предложи да станем гаджета (бяхме но само за 1 месец, но той беше срамежлив като мен). Лошото беше че и най-добрата ми приятелка беше влюбена в него. Това ме измъчваше и може би до една степен нещата не се получиха и заради чувството ми за вина. По-късно разбрах че той е разговарял с моята приятелка и и казал цитирам "Ако беше казала по-рано че ме харесваш нещата щяха да са по-различни" това ме потресе! Той нямаше смелостта да ми каже че иска да скъсаме и накара своя най-добър приятел да го направи (така ми стана още по-гадно). След раздялата ни той веднага се обяснил в любов на приятелката ми и и предложил но за да не ме нарани тя отказала (тогава още повече съжалих че съм и причинила това). След като доста време размишлявах реших че не си струва да страдам заради него но всеки път когато го видя нещо в мен трепва, но когато чух че се е целувал с моя приятелка (не много близка) още докато сме били заедно започнах да ревнувах. Когато го видя искам да го прегърна но знам че е невъзможно! Някой ден ще се влюбя в подходящия човек но никога няма да забравя първата си любов и никога няма да изпитвам същата толкова силна любов към него!!!

Коментари

1.   Спокойно така си мислиш сега, че няма да го забравиш. Дай си време, ще намериш човек, в който ще се влюбиш и това ще остане само спомен :)

2.   Не унивай :) Горе главата! Към казаното от номер 1 допълвам, че не е бил правилният за теб човек и си е играл с чувствата ти. Казваш, че си го харесвала от 4г., но ми се струва, че не си го познавала добре. Срамежливите донякъде са сладки със своята притеснителност, но да, поне да се беше осмелил да скъса с теб направо, без посредници, глупаво е иначе (защо му е да намесва приятеля си във вашите отношения? ). Най-силно впечатление ми направи, че като не се получи с едната, веднага започва да се занимава със следващата, т. е. превъзмогва приключилите си връзки мн бързо, сякаш за него не са били нещо важно. Надявам се да порасне и да осмисля по-добре действията си, да се устреми към истинската любов, а не към връзки колкото да не е сам, да осъзнае, че тези две красиви думи „Обичам те” не се изричат ей така към всяко същество и да върти по няколко момичета наведнъж. Дано някой ден да откриеш дългоочакваното и търсено съкровище, но дотогава запази себе си и волята си! :)
Момиче на 16