Споделена история от Тинейджърски

На 13 години 169 см - много съм висока!
Здравейте. Момиче съм. На 13 години. Висока съм 1, 69 м. Имам ужасни комплекси заради височината си. От целия клас аз съм най-високата. Още от детската градина съм по-висока от връстниците ми. Наричали са ме жираф, дърво, маркуч, статуя и какво ли още не. Тези обиди сринаха и капката самочувствие, което имах. Сега се чувствам като един изрод.. :(.

Баща ми е висок 1. 85м, а майка ми- 1. 79м. И двамата са високи. Баща ми е второ дете и е по-висок от чичо [1. 65м]. Майка ми също е второ дете и леля е по-ниска от нея [1. 63м]. Всички други от родата ми са много ниски. Аз също съм второ дете и съм по-висока от 18 годишния ми брат [1. 62]. Не знам дали има някаква връзка, но така мисля..

Между другото да ви кажа, че тежа 53 килограма. Според вас добре ли съм?

Благодаря ако сте го прочели! :)

Коментари

1-50 от 105

1.   Не ги слушай ти твоите съученици те защото са по-ниски и си мислят, че всички трябва да бъдат такива. АМИ НЕ НЕ СА. Всеки различно се развива и аз бях най-високата от момичетата в класа и на мен са ми казвали това, но не и много често. Когато го кажеха аз се обиждах малко, но бързо ми минаваше. Сега също съм една от високите, но не ми пука ако ми кажат нещо и ти не обръщай внимание на такива комплексирани хора, които ти се подиграват. Колкото до килограмите много си добре нито си дебела нито клечка. ( Колкото до мен 1. 63 съм висока и съм на 13 колкото теб)! :)

2.   Перфектна си като килограми и като всичко! Аз харесвам високи момичета, а има и много други, които също си падат по такива като теб :)

4.   Не се притеснявай, няма нужда от комплекси, явно си попаднала на клас с ниски хора. По принцип знам, че е нормално на 13-14 да си около 1, 70, поне за сегашните нормативи, аз съм от ниските хора, но доста мой познати на тези години са там някъде. Ако толкова много те притеснява, носи по-ниски обувки и това е. Брат ти е уникален случай, а ти си лекичка за височината си.

6.   Мила, не се комплексирай за такива глупости. Аз съм на 15 и съм 1.70. В класа ми има и по-високи момичета от мен, но не съм чула някой да им се подиграва. Даже напротив - има едно момиче високо към 1.57-8 и нея честичко я ебават за ръста й. Горе главата и това само да ти е проблема.

7.   Няма високо момче/момиче, което да не e отнасяло подигравки по повод височина/ кг. Добре си, но се съмнявам за съучениците. Може би злобеят, че ти се развиваш по-бързо, а те са като деца спрямо теб, не знам.

Marilyn

8.   Боже Господи, аз съм на 14 години и съм точно 148 см, какво си търсиш само работа да пишеш теми? Идеална си, от нашия клас има момче 183см на 13 години, така че според мен не си особено висока даже. :)

9.   Другите се заяждат щото са джуджета и ти можеш да ги смачкаш с 1 пръст :) няма нужда да се депресираш Супер си! :)

Дени, 13 год

10.   13 години умножено по 13. 169 см добре си си а тренираш ли нещо за да си толкова висока

11.   баща ти е точно колкото мен висок

12.   Не се притеснявай аз съм 1, 90 75 килограма на 14 години но съм момче

13.   Стига бе, и аз съм 168-9 и досега не съм си и помисляла, че съм прекалено висока... камо ли някой да ми се подиграва. На 18 съм ако има някакво значение, явно по-висока няма да стана, но искам и затова можеш да се радваш че сега си 169 и най-вероятно ще станеш с няколко см по-висока :) Стига да имаш правилна стойка и пддържано тяло - идеална си :) а сетих се в класът си имах едно момиче високо около 185, подиграваха и се наистина и ходеше прегърбена малко, но винаги е имала гаджета, така че това да не ти е проблем, а и пак повтарям имаш супер височина :) според мен до 175 е много хубав ръст за жена. Над 180 вече си е високо наистина..

14.   Аз съм 1, 62 почти на 14 години съм и много ми се иска да бях колкото теб. В бившия ми клас имаше едно момиче което беше около 1, 69, но беше най-красивата в класа и всички тичаха след нея. Имаше и едно момиче което беше около 1, 57 и нея също много я харесваха. Ръста няма никакво значение, но повечето твърдят че харесват ниските момичета повече, защото те самите не са достатъчно високи. ''Ниските момичета са най-хубави'' по - голям мит няма! Кое му е лошото? Високо и стройно момиче. Това са комплексарски работи. Като пораснеш ще се радваш! :-)

15.   От авторката до N10: Не тренирам нищо, освен, че ходя на фитнес и вкъщи си правя тренировки.

16.   Спокойно, най-добрата ми приятелка е 1.71, а е на 13, но всички я харесват. Няма значение колко си висока, а и звучиш добре :))

#OneDirectioner

17.   Ако беше ниска щяха да те тормозят затова, че си джудже.

Проблемът не е във височината ти, просто са те взели на прицел, за да си убиват времето в скучното училищно ежедневие. Ако беше по-отворено момиче щяха да ти се кланят като на някоя богиня и изобщо нямаше да смеят да обелят дума за височината ти като недостатък. И предполагам тези, които те обиждат са проблемни ученици, имат слаб успех и не присъстват редовно в час. Така ли е?

Не казваш как реагираш на обидите обаче, затова няма как да ти помогнем реално.

18.   От авторката : Аз съм доста общителна и имам доста приятели, по-скоро се разбирам с всички [ изключвам надутите, защото с тях някак си не намирам общ език, а и не искам ;/ ]. Приятелите ми не ме обиждат, но ако е някой например от съседен клас се случва и това е кофти, че хора, които само името ти знаят те мислят за по-нисша от тях [ в моя случай по-високо от тях :D ]. А ако ме обидят аз много се разочаровам и ми става неописуемо гадно, но на външен вид не го показвам никога, защото така ще разберат, че там ми е и имам слабо място! Отговарям, че ми е по-добре да съм висока отколкото ниска и че се радвам, че съм висока, но в действителност изобщо не е така. А ако има някакъв начин изобщо да спрат да говорят за височината ми ще е супер. И както се казва "А дано, ама надали! "

Мерси за коментарите! :)

19.   И аз съм на 13 и съм висока 1. 69.. Никой не ми се е подигравал или нещо такова, даже напротив, всички ми имат уважението и изобщо. От нашия клас има и две момичета, които са високи по 1. 73/4, така че не се притеснявай! Всичко е в това да не ги взимаш навътре и да си по отворена! :)

20.   ти добре ли си бе? !?? аз съм на 14, тежа 70 килограма и съм висока 1. 72! Какво могат да кажат ниските? !? ! не се тормози, заради ръста си! ;)

21.   Трябва да си по-отракана.. нз дали ще ме разбереш... на живо думата звучи по-добре.. xDDD Трябва да имаш поне малко самочуствие и когато се погледнеш в огледалото да си казваш само хубави неща.

22.   Споко мила аз също съм доста висока.. 178 а съм на 18, и до ден днешен имам някакъв комплекс от всички тези подигравки, но компенсирам с хубаво тяло.. вече никой не ми казва нищо просто ще пораснеш и всичко ще отмине :) Успех :)

23.   кaк може дa мислиш, че си прекaлено високa??? aз съм нa 11 години и съм високa 165 см, тежa около 50 кг и имaм достa големи гърди и цикъл, не се зaнимaвaм с детски филми, игри, дрехи и т. н. и кaкво??? сaмо ми зaвиждaт, че съм тийнейджъркa, a те сa децa

25.   До 23

Ха-ха, звучиш точно като дете, мила. Първо, никой не те пита дали си играеш с кукли, не знам защо въобще си го написала това.

Второ, колкото и да си развита, на 11 не си тинейджърка. Тинейджърската възраст започва от 13 години.

И трето, никой не ти завижда дали си тинейджърка (каквато не си), защото това е просто възраст. След 2 години ще те настигнат откъм развитие, така че...

Дано не съм те нагрубил.

Venjus

26.   Не си толкова висока. Аз съм с една година по голям и съм колко теб а има и по високи от мен. Попринцип момичетата се развиват по бързо апък и ръста си ти е нормален

27.   Здравейте аз съм на 12 и съм 170 50 кг съм! Как е? Приемам маркуч като смешка и се смея пък другите се комплексират че са ниски аз също съм най висока във класа!

28.   Прекалено слаба си. Трябва да тежиш поне 55 кила. Освен това, вземи поработи малко върху поставянето на запетайки.

Venjus

29.   Ако си красива и слаба (което предполагам по килограмите ти), можеш да пробиеш и като модел по-късно, не се знае. ;)) Все пак външният вид не е всичко! Навярно си едно мило и скромно момиче, попаднало на злобни съученици. Няма страшно. В гимназията нещата ще се променят, ще видиш. Както виждам, си интелигентна и разбрана и няма да имаш проблем с нищо. Успех и бъди по-самоуверена!! :))

30.   И аз съм на същите години , същата височина само че съм 54 кг, защото имам доста тежки кости(наследствено), никога не са ми се подигравали за височината само са ми казвали, че съм прекалено висока за възраста си, даже братовчед ми ме бъзика, че съм мутант, но в кръга на шегата, не се безпокой, което момче да срещна по улицата все е колкото мен високо или с 4-5 см да е по-високо и така си придобих по-голямо съмочуствие, не му мисли много супер е да си висок, особено за момиче.

31.   Здравей :) Аз също съм на 13 е може да се каже че съм на 14, но да се върнем на теб. Спокойно всичко ти е наред. Нормално висока си за възрастта си :). Не обръщай внимание на обидите. Успех :)

33.   Няма какво да се притесняваш. Братовчедка ми е на 16 и носи 44 номер обувки :) И не обръща внимание на хората които я обиждат. :)

34.   една моя приятелка е на 13 /колкото мен/ И тя е около 1, 75. Аз съм само 1, 63-4 и съм от средните на ръст в класът ни. Родителите ми също не са много високи. Смятам че 1, 69 е доста добър ръст за 13 годишно момиче. Така че моят съвет е - не се притеснявай не си единствената висока в целия свят, Гледай си живота и да не ти пука.

35.   Олее аз си мечтая да сам видока колкото теб.. сестра ми беше фото модел известно време, но след това не можа да продължи защото е много ниска.. Аз много искам да сам по - висока от сега ( 1. 65 ) а сестрами е по ниска от мен, слаба си и си висока те с тоя ръст до никаде няма да стигнат... :)

37.   аз съм на 15години 1, 45.. какво да кажа и аз съм обект на обиди, но не ми пука всеки е различен няма еднакви хора

38.   ами аз какво да кажа като сам момче и сам точно толкова и сам на 16 години!!! ДА СИ ВИСОК Е ДОБРЕ!!! и си 53 кила... супер :)

39.   и аз съм на 13 и съм с два сантиметра по-ниска от теб и на мен са ми казвали всякакви обиди, но аз приемам, че те идват от завистливи хора които са по-ниски и нищо не могат да направят и за това обиждат по-високите... искам да кажа, че хората не растат вечно! смисъл до определена възраст просто спираме да растем и 1, 69м е добре, хубаво е да си висок, поне още два, три сантиметра още ще се издължиш и просто ще спреш. А колкото до обидите, не позволявай на някакви си табуретки метър и педесе да те обиждат. Почни и ти да ги обиждаш, нареждай ги едно хубаво и ще видиш как ще престанат. При мен беше така, един само ме обиждаше и като го наредих едно хубаво престана даже и да ме гледа. За това просто не се оставяй на обиди, височината и теглото ти са супер за 13 годишна :)

40.   Мила, не се притеснявай. Аз имам приятелка която е на 11 години и е висока 1, 63, по висока е от майка ми, да не говорим колко е по висока от мен. Тя е от семейство а много високи родители и е свикнала с обидите. ;)

41.   Ами, като момче ти казвам, че с този ръст даже би трябвало да си доста привлекателна. Приятелката ми е на твоите години със същия ръст(даже е с цял сантиметър по-висока) и въпреки, че съм една година по-голям от нея, ми беше доста трудно да я "спечеля", така че ако гномите от обкръжението ти не осъзнават, че високите са по-хубави, то по-добре се огледай в по-горните класове. :)

43.   Виж какво много си си добре даже супер аз съм 1, 65 и тежа 53 кг. и да на 13 съм! нито сам наи висока ито ми се подиграват не ги слушаи та това е хубаво висока и слаба! та ти си идеална! ние в класа имаме момицхе което е 1, 84 но никои не и се подиграва а и завижда!!!

44.   омг ти си луда.... когато бях на 12 бях 1. 70.... сега съм на 14 и съм 1. 73... просто приеми факта, че си се родила така ;д... тоест... няма перфектни хора.. лично аз предпочитам да съм висока :) ако някой те обижда, просто му кажи: ами предпочитам да съм великан отколкото джудже или нещо такова... успех! :)

45.   Не мисля, че трябва да се подтискаш от това а напротив трябва да се радваш че не си от момичетата ''джуджета'' пък и да ти кажа ние момчетата харесваме понякога момичетата да са по-високи от нас така че нямаш проблеми, мацка ;) Живей си живота ;п

хх лошият хх

46.   Миличка аз съм на 12 и съм 168 а имаме и по-високи от мен още в 5ти клас имахме момиче над 170 е спокойно няма нищо в височината ти и не трябва да ти е комплекс- точно обратното! Имаш невероятна височина и скоро всички ще станат високи колкото теб така че горе главата!

47.   Аз съм също на 13, а съм висока 173. Но не обръщам внимание на подигравките... да знаеш има и по-зле от теб, например аз :dd Споко момиче.. По едно време аз бях най-високата в класа, но сега другите пораснаха и са колкото мен.. така че хич да не ти пука, че се подиграват

48.   Имам приятелка, 13 години - 1, 72. И тя си е доволна така. А пък аз я гледам от долу, доста съм нисичка, и малко и завиждам... Радвай се, някои мечтаят да са като теб!

49.   Само ще ти кажа, че аз съм 8ми клас и всички момичета са високи 1. 77-1. 80.. няма да коментирам момчетата.. ;D Не се притеснявай. Все някога ще спреш да растеш на височина и другите ще те настигнат. btw в училището ми(езикова гимназия) момичетата от 11-12 клас даже гледат да са по-високи като се обуват на 15 см. токове и мега високи платформи, а гаджетата им са по-ниски от тях. Плюс манекенките са като теб - слаби и високи.

50.   Момчетата харесват високи момичета! Последното ми гадже беше на 15 години - 175 висока ;) Аз съм 180.

51.   Хич не им се връзвай! Това само може да ти вдигне самочувствието! И аз бях така, но по едно време просто ми писна да ми се подиграват. Като ми кажеха 'жираф' или 'маркуч' аз им отвръщах с 'кажи бе, джудже' или 'толко си нисък, че тука горе почти не чух тва дето го каза' ;д. Сега съм на 15 и съм 1. 80 и въобще не ми пука ;) мисля, че и ти трябва да спреш да им обръщаш внимание, все пак да си висок е предимство ;д

52.   Ами не им обръщай внм. Аз съм на 12 години , момиче и съм висока колкото теб , 165 ;) На мен не ми се подиграват

54.   Спокойно аз имах една съученичка, която на твоята възраст беше 174 см, а беше първо дете. Даже за жена е хубаво да си висока, ако нямаш проблем с кг се пробвай в някоя модна агенция, те харесват високи момичета :)

55.   Килограмите ти са перфектни за ръста. Другите ти се подиграват, защото сигурно ти завиждат за височината. Висока жена е хубаво, но ниска не. Не им обръщай внимание. Аз съм 167см, но съм на 12 години. В класа ми има само едно по-високо от мен момиче(с около 5 см). Когато ми се подиграват, аз им казвам:"Какво да направя, че вие сте ниски и се дразните от това. ". Те веднага спират. Това не трябва да ти сваля самочувствието, а да ти го вдига.

56.   Спокойно няма за какво да се притесняваш аз съм момиче на 11г ще навърша 12г тази година и съм висока 1. 63 и не се притеснявам даже по ниските ми завиждат!

58.   Аз също съм на 13 и съм висока 1. 69м. Аз също винаги съм била най-високата в класа. Наричаха ме 'щраус'... Въпреки всичко никога не съм искала да съм по-ниска. Имам хубаво тяло. Ако стана още малко по-висока ще приличам на модел. Какво по-хубаво? Тогава само могат да ми завиждат... Килограмите ти също са добре. Сигурна съм, че и ти имаш страхотно тяло. Остави ги да си говорят...

1-50 от 105