Споделена история от Тинейджърски

Не мога да накарам майка ми да приеме котарака вкъщи
Намерих преди точно 5 години на село едно коте, което прибрах вкъщи, стана ми гадно, че се скита само. Нахраних го, напоих го, поиграх си с него, казах на баба ми и на дядо ми за него, те щат, не щат, го взеха вътре в къщата да живее, заради мен. Няколко часа по-късно го окъпахме. И така 5 години.
Колко пъти се опитвах да убедя майка ми да го вземем вкъщи в Русе, но тя НЕ! То е мръсно животно, ще ръси косми и всякакви други оправдания, ще прави бели(единственото, което аз правя е да прибирам храната от масата, случвало ми се е да го забравя на втория етаж на къщата 5 часа вътре и като влязох вътре да го намирам седнало на един стол и да ме чака да му отворя, беше съборило само някакви дрехи на земятя, не беше СЧУПИЛО НИЩО, не беше ПИКАЛО, СРАЛО и всякакви други гадости), а аз сега като съм лятото на село го къпя всяка седмица сама, защото само мене не смее да драска! Много си го обичам, никога не съм обичала животно така и не знам, ако нещо му стане какво ще правя...!
Някакъв съвет все пак как да я накарам???

Коментари

1.   Кажи на майка си, че по два пъти в седмицата ще чистиш целия апартамент с прахосмукачката, ще купуваш със свои пари всичко, което котаракът е счупил, съсипал и скъсал.

3.   Всъщност не е нужно да робуваш на майка си само и само, за да приютиш котето у вас! Просто й обясни, че много си се привързала към животинката, че ти липсва и че искаш да е близко до теб, надявам се че ще те разбере :)

Сави.. :)

4.   Няма лошо да имаш животинка, но трябва да е научена къде да ходи по нужда. Преди години имах котка, която си знаеше къде да ходи по нужда (в банята в един леген с пясък). Ако твоята котка е научена мисля, че майка ти няма смисъл да се страхува, но все пак... Идва време когато почват да си наточват ноктите на холовата гарнитура. :D

5.   Котката ще ви съсипе къщата, ще почне да пикае навсякъде, щя маука да излиза навън, ще драска по мебелите и т. и на важното ще се мъчи в малкия апартамент, защото е свикнало на свобода. По-добре си вземи малко коте и го възпитай, отколкото дърт котарак.

6.   1. Апартамента, в който живея не е малък.
2. Той живее в къща, но на село и е свикнал.
3. Аз лично съм виждала каишки за КОТКИ, което ми е малко странно, но ще го извеждам навън.
4. Това за ноктите - ще му режа ноктите, когато станат по-големи и остри, има специална ножичка за котки, струва точно 5 лева. :)
5. Котаракът не е дърт, едва на 5 години стана това лято, котките обикновено живеят 13-14 години, така че изобщо не е дърт. :)
Авторката

7.   Направо си го вземи от село и си го настани в стаята. Намери пясък, играчки и готово. Той ще е уплашен от смяната на обстановката и поне 1-2 дни няма да си покаже носа навън. Изкъпи го преди да го вземеш в апартамента, сложи му каишка да мяза на чиста и домашна котка и готово. Майка ти ще му свикне, една котка какво пък толкова. Е надявам се, че е възпитан добре. Ако ти се играе на сигурно и за да не истеряса майка ти се разберете да го вземеш за седмица и ако се държи прилично да си остане у вас.

8.   Какво пък ще ви цапа толкова? ! Големи чистници се извъдихте. Котката с един език се мие и не мирише, за разлика от много хора, които се къпят и пам смърдят. Вземи котарака, покажи му къде му е мястото на тоалетната и той ще ходи там. Котките искат да ровят в нещо, преди да се изходят. За това ще се радва на пясъка или там, каквото му слагате. Изкъпи го и е готов. Косми щяло да има. Нима от главата на мйка ти не падат косми по дивана и килимите? Нима вие не изпускате чаши, чинии... Нима не чупите никога нищо? Не се излагайте! Единственото, което е гадно е пространството. Котките обичат природата и може би на село ще му е по-добре, но се грижи за него. И тая идиотия с ноктите - не го прави. Може да отрежеш не колкото трябва и да осакатиш животното. Тя природата си го е създала без нужда хората да му режат ноктите. И няма да ви съсипе драгоценните мебели.

9.   8 Вярно е, че майка ми е чистофайница. Баба ми се дразни от това (майка й). Аз също, а на баща ми не му пука, все му е едно.

10.   Трябва да кажеш на майка си че котките не са чак толкова гадни :) аз имам 2 едната я намерих на улицата също. Не правят никакви буквално НИКАКВИ проблеми купуваш му кутия с пясък оставяш я в банята или където искаш да се изхожда и понеже той е на 5 години му режи ноктите често от време на време ще иска да дращи мебелите затова. надявам се да съм помогнал :)

Дени, 13 год

11.   Преди малко попитах майка ми уж на шега, а тя каза, че ако го искам в Р. ще живее в коридора (коридора на етажа има предвид). :/
Авторката

12.   Браво, авторке - победа!
И моето щеше да живее на коридора, ама после завладя хола, последваха една след друга и другите стаи и като стана зимата и то се „разболя“ (май само си хъркаше по рождение) го взех да спи при мен, защото нашите изключваха парното и ги беше жал за „животинката“.

Котката е опасно същество, тя завладява дома и става господар!
Да чистиш тоалетната. Косми няма много, но тоалетната и купичките с храната трябва да чистиш редовно. За разлика от кучето котката не мирише. Ако е котарак обаче е възможно като се разгони да избяга или да почне да си набелязва територията като пикае по ъглите. Ако прави такива неща, кастрирайте го. Не е сложно, струва към 30 лв.

13.   Недей да я караш, като пораснеш и заживееш сама ще имаш. Аз чакам да порасна за да си купя куче

14.   Познавам майка си и знам, че ако оставя котарака да живее в коридора през зимата НЯМА да го пусне вътре. Тя "уж" обича животните, но когато помилва котарака веднага след това 2 минути си мие ръцете или, ако аз помилвам Феникс (така се казва котаракът), тя "Измий си веднага ръцете, кой знае какво е правил, ще хванеш някой бъцил от него". o_O
Макар че донякъде е оправдано, тъй като е медицинско лице... Голяма мания да не се оцапа я гони поне от малко над 13 години. (откакто аз се родих)
Авторката

15.   О, забрави тогава. Нека котката остане там, където е!

16.   Майка ми като беше малка - колкото теб може би дядо ми не приемаше котки в къщи.
Толкова я беше срам, че дядо ми си позволи да я джасне на улицата майка ми много плака тогава.

Знам какво е да обичаш животното пък другия да не е съгласен да го гледате в къщи тъжно е

17.   Щом е медицинско лице, събери пари и го заведи с майка ти да го ваксинирате, както ти казах изкъпи го, напудри го срещу бълхи или сложи каишка и готово. Коридор, коридор, по-добре от това да е на село. Ще му забраниш да влиза в спалнята и да се мотае по чаршафите и възглавниците и готово.