Споделена история от Тинейджърски

Изчервявам се когато говоря с момчета..
Здравейте,
Моля ви да се отнесете сериозно към проблема ми.
От 1 до 5-ти клас търпях психически тормоз от съучениците си. Повече не издържах и се преместих в по-голям. Там средата беше по-различна, имаше идиоти но бяха по-малко.

От всички интриги в които ме вкарваха се затворих много сериозно в себе си. При такива моменти човек става срамежлив и плах, не може да говори спокойно с другите и т. н. Това е от страха да не бъде отхвърлен, защото ако бъде той ще се чувства изолиран от света.

От началото до края повечето от хората се държаха много добре с мен, а тези които не бяха комплексари който почти никой не харесваше. Но накрая се случиха едни неща който просто промениха мнението им за мен и ме изкараха една..

Понеже съм стеснителна и винаги когато започна да общувам с по-отворен човек се сдухвам. Но най-вече от момчетата. Красиво момиче съм, има доста момчета които когато започват да разговарят с мен се притеснявам и аз се отпускам и говоря нормално, но когато разговарям с по-отворено момче се ИЗЧЕРВЯВАМ.
Имаше едно момче в класа ми до което ме сложиха да седна и той ми зададе въпрос от урока, аз му го казах и естествено се изчервих. Той има ужасен характер, лигав е и т. н. Никой не го харесва, постоянно не бута при момичетата и накрая все седи сам. Помислил си е че го харесвам и започна да ме закача, не му обърнах внимание и той ме обиждаше, постоянно ми се буташе и т. н.

Няколко месеца след като всичко утихна, станаха едни бъркотии. Приятелка на моя приятелка харесваше едно момче от другия клас. Ние имахме един час с него и тя ме помоли да седна около него за да видя дали той я гледа. Когато влезнах в стаята той ме зяпаше. Имаше и предишни подобни случай но си мислех че си въобразявам. Преди да започна часа всички се разпитваха къде искат да кандидатстват и той се обърна към мен и ме попита. Аз се изчервих той се обърна на другата страна. На следващия ден разбрах че от няколко месеца ме е харесвал, но не е знаел дали и аз го харесвам и мислел да ми предлага! А другото момче като разбра започна да ме обижда и да говори неща зад гърба ми, а момичето нищо не направи, и Слава Богу.

Всичко свърши, повече няма да ги видя. Но как да се справя в бъдеще? В новия ми клас ще има 16 момчета. Само това ми трябваше.. Моля ви модератори и читатели. :) Помощ! :-)

Коментари

1.   Интересно, може би не обръщай внимание на онези идоти просто си седи и си мълчи това най- ги боли

ами за момчетат просто не си мисли лоши неща просто говори с тях сякаш говориш с момиче и така... „ дано съм помогнала

ели

2.   Автор : Извинявам се за правописните грешки : На четвъртата редица ''притеснявам'' - притесняваТ
И : Никой не го харесва, постоянно Се бута при момичетата и накрая все седи сам. :)

3.   Начинът се казва непукизъм, безсрамие и дори гьонсуратлък. Малко повече самочувствие и доза нахалство понякога, ще ти решат проблема. Освен това не издребнявай много и не прави от мухата слон. Случило се, случило. Едва ли някой го помни освен теб. Пък и както се казва-триста видели, трима разбрали. :]

4.   Аз имам приятелка със същия проблем! Но има начин да се справиш. Помисли за момент, че околу теб няма никого и че си сама, само за секунда и ще ти стане по-добре. Успокой се както номер 1 ти каза -дръж се все едно говориш с момиче!
Успех!

5.   Оо, познат проблем. Аз мисля, че тормоза много ти е повлиял. Аз също бях подлагана всеки ден на психически и физически тормоз от бившия ми клас - биеха ме, обиждаха ме, газеха ми якето /например/, имаше едни момчета, които ме спишваха в ъгъла и ми биеха шамари.. учителите нищо не правеха, даже ме мразеха, защото бяхме подавали 2 пъти жалба до директора, който също нищо не направи.. тормозеха ме 3 години така, а пък и на втората започнаха и от другите класове да ме причакват и да ме бият.. беше страшно.. поне след 7-ми клас се измъкнах, кандидатствайки в друго училище.. приеха ме /сега съм за 9-ти, но съм тръгнала една година по-рано/.. там сега също не ме харесват, но е по-добре от преди. Аз също бях станала по-затворена и ме беше адски срам от момчетата, най-вече момчетата, които харесвах. Лошото е, че ти чак се и изчервяваш. Разбери, че не трябва да се притесняваш, още повече щом си хубаво момиче. Трябва да придобиеш малко самочувствие. Ако толкова се притесняваш, пробвай първо на интернет да общуваш с момчета. Там поне няма да те виждат и ще можеш да се изчервяваш колкото си искаш. Но не забравяй реалния свят! Там първо говори с не толкова „отракани“ момчета, след това с малко по-готини, след това с още по-готини и така.. трябва да опитваш, защото само с трениране ще оправиш проблема. Ако не стане първия път, опитвай отново, докато не стане. По-често говори с момчета - по интернет, в реалния живот. Трябва да оправиш проблема, защото от личен опит знам колко е лошо това.. Успех!
*Яса

6.   Благодаря за съвета *Яса, ами ще пробвам дано проработи :-).

7.   Няма от какво да се притесняваш. То и ние се притесняваме ;дд

Дени, 13 момче съм. ;д

8.   Мерси Дени, но аз се притеснявам от момчета които не се притесняват. Моля ви пишете коментари :)).

9.   Аз бях същата и те съветвам да смениш обкръжението си, казваш че няма да ги видиш повече, значи ще стане, но гледай тези с които дружиш да са по отворени, но не кифли (познават се). Сприятели се с такива, които знаят как да отговорят, ако някой ги обижда или такива момичета, с по-мъжко държание(имам предвид да може рита :D (знам, че някои няма да го одобрят, но имам предвид такива момичета които могат да се отбраняват), да се държи по нахално и т. н. , но пак ти казвам да не са кокони или кифли. След като смениш обкръжението си и ти ще се промениш може би и ще спреш да се изчервяваш. Аз бях така и всъщност без никой да ми дава съвет се промених заради новото си обкръжение (или по-точно новите ми НДП). Пробвай, дано да съм помогнала )

10.   Това са срама го разбирам и аз съм такъв. Момче или момиче няма значение СДУХВАМ се ужасно много, не ме подиграват, нищо не ми правят просто се вцепенявам

11.   Няма да се срамуваш нито да се притесняваш, изглежда си по - срамежлива, но това не е кой знай какъв проблем, мисля че ще го преодолееш с времето или пък ако не - не е чак толкова фатално, просто се отпусни, няма страшно :))))

12.   оф а пък аз съм на 12и харесвам едно момче на 14от нащо даскало една приятелка му казала и сега като се разминахме по коридорите и той ме бутна нарочно дали ме харесва моля ви помогнете не знам как да се държа страшно много го харесвам