Споделена история от Тинейджърски

Пуберът по мен е жив и продължава да си прави кефа
Такаам... аз съм момче на 17 годинки и половина, с пръсти не мога да ги показвам, но не това ми е проблемът. Та значи аз по принцип не мразя никого, няма смисъл излишно да се натоварвам, ама има едни същества, които вече започнах да си мразя най-сърдечно, а именно - ПЪПКИТЕ. От няколко години вече, пубертетските години, ми излизат по лицето и по тялото тия гадни майонезки и нещо взе да ми писва. К'во ли не им причиних, мъча ги с разни спиртове и кремове, сега им слагам ши**на паста за зъби. Епа, помага, но само за да премахна текущите атрактивни явления, след това всичко наново.

Та да си дойдем на думата... оф, чакайте да поизстискам малко сок... ок, готово. Значи имам няколко въпроса и нека всеки, който пожелае да ми отговори на тях, да си представи после, че го черпя каквото си поиска.

1. До колко най-късно може да продължи тоя пубертет?

2. Възможно ли е това акне да продължи да си прави разходки по мен и след това... до 83 год, колкото съм решил да живея?

3. Кое е най-доброто нещо, което сте използвали против акне? (Държа да отбележа, че май само сода каустик още не съм пробвал, но, ако не предложите нещо, май ще прибегна към нея.)

4. Какво зависи от мен - да не ям мазна...майонеза, да си мия лицето по-често, не пуша... нещо друго?

5. Изневерих и сега ми е кофти, какво да правя.. не, това беше шегичка.

6. Как е по-добре - да ги разкъртвам и да ги мажа след това или да не ги пукам и да си ги чакам? (Аз винаги съм правил първото, защото воювам с тях.)

7. Повече стрес и умствено натоварване - повече пъпки. Вярно ли е?

Благодаря ви за бързите отговори, големи сте! Хах, е дано поне някой да ми отговори де, хм.
Чао, 'ора!

Коментари

1.   Ако ти са само пубертетски пъпки - споко, още 1-2 най-много годинки, но има хора, които цялото лице си им е така по рождение и няма начин. И чакай, решил СИ ГО да живееш до 83 години?

2.   1- 18 години
2- мда
3- сапун, вода и хавлия
4- да си ядеш, каквото ти се яде, но да те прекаляваш с мазното и захарта. И да си миеш лицето, очевадно.
5- шегаджия ;дд
6- Най-добре е да не ги пипаш и да си миеш лицето. Преди време и аз се мъчих, всякакви кремове, рецепти и простотии. Започнах да си мисля, че се размножават :D. В крайна сметка- не ги пипаш, но си чистиш лицето и те изчезват.
7- Ако си жена пред цикъл... :D Не, всъщност си има някакво влияние, но не мисля, че е чак толкова голямо, колкото го изкарват. С 2 думи - американски глупости.

3.   пий бирена мая, отиди на дерматолог да ти предпише нещо

4.   Кофти страничен ефект от покачващите се през пубертета хормони. С времето като поспаднат би трябвало да се оправим. Аз съм на 21, положението при мен никога не е било тежко, ама смятай колко съм се изнервил вече. :D На първо място е лицевата хигиена, особено лятото, когато се потим и кожата става мазна. Aз ходех при една дерматоложка от "старата генерация", която според нуждите съставяше кремове, пишейки съставките на латински и после бегом в една каширана аптека, където да ми ги омешат, че тая практика е забранена вече. Естествено никакви ароматизатори и парфюми вътре, поради което миришеха ужасно, но бяха доста ефективни. След това минах само на една от основните съставки - ихтиол. Черна, мазна и воняща паста, която струва няколко лева от аптеката и с която при нужда намазвам мястото преди лягане. На сутринта обикновено няма и следа, защото свойството му е да успокоява възпалението, а ако има гной - я издърпва. Стискането е противопоказно, понеже може да набуташ бактерии навътре и да стане по-зле, освен това се травмира кожата и може да останат белези.